IE ve Windows'ta 2 kritik açık kapatıldı!

Microsoft'un bu ayki Salı yamaları, mutlaka yüklemeniz gereken kritik güvenlik onarmaları içeriyor!

IE ve Windows'ta 2 kritik açık kapatıldı!

Microsoft, yayınladığı 6 yama paketiyle 29 açığı ve 3 güvenlik sorununu giderdi. En kritik yama olan MS14-037, saldırganlar tarafından kolayca kullanılabilecek 24 Internet Explorer açığını kapatıyor.

MS14-037 güncellemesi (Cumulative Security Update for Internet Explorer) içerisinde listelenen en ciddi güncellemeler arasındaki açıklardan bir tanesi, kullanıcı zararlının yerleştirildiği bir web sitesine baktığında uzaktan kod çalıştırılmasına olanak tanıyabiliyor. Açıkları başarıyla kullanan saldırganlar, bilgisayarın kullanıcısıyla aynı yönetici yetkilerine sahip olabiliyorlar.

"Vulnerability in Windows Journal Could Allow Remote Code Execution" açıklamasıyla yayınlanan bir başka kritik güncelleme ise, özel bir günlük dosyasını açtığınızda uzaktan kod çalıştırılmasına olanak tanıyan bir açığı ortadan kaldırıyor. Windows Journal güncellemesi, Windows Vista, Windows Server 2008 (Itanium hariç), Windows 7, Windows Server 2008 R2 (Itanium hariç), Windows 8, Windows Server 2012, Windows RT, Windows 8.1, Windows Server 2012 R2 ve Windows RT 8.1'in tüm sürümlerini kapsıyor.

Diğer dört yama ise önemli ve orta seviye önemli olarak listeleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

sağ alta chip yazmaya mı çalıştınız :D

apple bilgisayar alıp jailbreak ile kullanmak en matıklısı

çoktan yükledik bile. teşekkürler Microsoft...

yıllardır kapanamadı gitti... sürekli kritik açıklar çıkıyor...

hacı dünyanın en sonsuz işlemi gibi 20 senedir yama yama bitiremediler dünyanın en güvenli işletim sistemi olma yolunda emin adımlarla ilerliyolar :D

xp kullananlar için artık böyle bi sorun yok benimde =D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir