Instagram'ın Windows uygulaması kullanımda!

Instagram'ın resmi Evrensel Windows uygulaması, nihayet kullanıma sunuldu!

Instagram'ın Windows uygulaması kullanımda!

Instagram'ın bir Evrensel Windows uygulaması hazırlığında olduğunu ve uygulamanın neredeyse hazır olduğunu dünkü haberimizde duyurmuştuk. Söz konusu resmi Universal Windows Platform (UWP) uygulaması nihayet bugün itibariyle Windows Store üzerinden kullanıma sunuldu!

Uygulamanın ayrıca bir iOS girişi olduğu da belirtiliyor. Söz konusu giriş, Facebook'un birkaç yıl önce bünyesine kattığı 'Osmetta' araçları üzerinden sunuluyor. Uygulamanın beta sürümünü kullanmak isteyenler için ise karşılaşabilecekleri olası sorunlar şöyle: Bu sürümde Facebook üzerinden oturum açmak mümkün değil, "Paylaş" işlevselliği çalışmıyor ve bazı diğer sorunlar da örneğin uygulamanın çökmesi gibi sorunlara yol açabiliyor.

Diğer yandan Instagram'ın bu versiyonu temelde iOS üzerinden nakledildiği için birçok harika özelliği de beraberinde getiriyor.

Özel tasarımlı filtreler sunan uygulamada fotoğrafları düzenlemek ücretsiz. Fotoğrafların parlaklığını, renk karşıtlığını ve doygunluğunu, gölgeleri, vurguları ve perspektifi değiştirerek kaliteyi arttırabiliyorsunuz. Takip etmeniz için size özel önerilen hesapları görebiliyorsunuz. Arkadaşlarınıza doğrudan özel fotoğraflar ve video mesajlar gönderebiliyorsunuz.

Uygulama her ne kadar Evrensel Windows Platformu uygulaması olarak lanse edilse de, halihazırda mobil cihazlara indirilebiliyor. Yapmanız gereken tek şey bu adrese gitmek.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

E biz demedik mi yillardir uygulamasini adam gibi getirmeyenler Evrensel Uygulama olup da pc ve mobil birleşince ike ike getirecekler diye? Dedik. Bu daha başlangıç. Durduk yerde Windows kotuleyenler magazasi da duzelince ne ile kotuleyecekler bakicam. Not: Android kullanicisiyim ama durduk yerde herkesin Windows u kötülemesine sinir oldum.

@08 Mart 2016 19:03 Android kullanıcısıyım diye kıvırmana gerek yok benim WinBoy kardeşim. Ben bir Microsoft delisiyim, ben Windows'a tapıyorum de olsun bitsin. Windows fancığı olduğunu gizlemene gerek yok. Açık açık söyle. Şuna bak. Maşallah Microsoft CEO'su bile bu kadar iyi savunma yapmıyor...

@08 Mart 2016 19:03 Acaba niye Windows Phone kullananların %95'i nefret etmiş bu sistemden? Acaba neden Windows Phone hiç kullanılmıyor?.... Durduk yere kimse kimseyi kötülemez...... Beynini kullanmayı dene. Hadi bakıyım biraz düşünmeye çalış. Biraz zorla kendini başarabilirsin.....

Birebir ios'takiyle aynı. Galaxy tab 3'tekinden katkat iyi, ipad 3'tekiyle birebir aynı görünüme sahip. Bana kalırsa "6tag"ın yanında hepsi hikaye kalır.

Hala beta sürüm linkte yeni sürüm yok

Windows Phone çöpü için boşa uğraşıyorlar. Windows çöptür ve çöp kalacaktır. MS çomalarları istediğiniz kadar salya akıtın boşa..

@08 Mart 2016 21:39 ya arkadaş insanların teknolojik tercihlerinin bile insanları ayrıştırıp düşmanlaştırdığı kaç ülke vardır. Yazık ya sana ne isteyen istediğini kullansın.

E aynı beta uygulama var. Bu haber kaç yüzyıllık haber?!

Arkadaşlar kusarmış gibi konuşmak yerine mantıklı düşünelim. Ios'takine benzer Instagram uygulaması Windows cihazlara gelebiliyorsa diğer uygulamalar da gelmeyi düşünebilir. Eğer Windows mağazası iyi noktalara gelirse o zaman donanım firmasının yazılımlarını entegre etmek istemesi yüzünden güncelleme sorunları yaşayan ve yeni nesil telefonları pazarlamak için güncelleme desteğini biten android işletim sistemli bir cihaz almak yerine sürekli güncel kalan Windows cihaz almak mantıklı hale gelir.

@09 Mart 2016 18:03 Microsoft kölesi mi olalım diyorsun?.. Sen ol senden iyi köle de olur iyi koyun da olur... Ben olmam.!

@10 Mart 2016 08:26 Sizin düşüncenizden yola çıkarak her türlü bir şeylerin kölesi olmak zorundasınız. Siz kendi işletim sisteminizi yazın, gidin onu kullanın en iyisi. Beceremiyorsanız da o zaman siz teknolojik hiç bir ürün kullanmayın.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir