iOS 11.3 Yayınlandı; İşte Getirdiği Yenilikler!

iOS 11'e şimdiye kadar gelen en büyük güncelleme olan iOS 11.3 sonunda yayınlandı! İşte iOS 11.3'ün yeni işlevleri.

  • Zeynel A. Öztürk
iOS 11.3 Yayınlandı; İşte Getirdiği Yenilikler!

iOS 11'den bu yana en büyük güncelleme olan iOS 11.3, bugün Apple tarafından yayınlandı. Birkaç önemli işlevle gelen güncelleme, yeni iPad 2018'e de yetişmiş oldu.

Yeniliklerin başında pilin kapasitesini görmenizi sağlayan pil sağlığı menüsü var. Bu menü sayesinde pilin ne kadar eskidiğini görebiliyorsunuz. Burada örneğin "yüzde 95" değerini görüyorsanız, piliniz yüzde 95 kapasitesinde çalışıyor demek. Menü, Apple'ın telefonları bilerek yavaşlattığının ortaya çıkması üzerine iOS'a eklendi.

iOS 11.3 ile Daha İyi Artırılmış Gerçeklik

Bolevard AR gibi yeni artırılmış gerçeklik uygulamaları, iOS 11.3'teki geliştirmeler sayesinde duvar, kapı gibi dikey yüzeyleri, masa ve sandalye gibi yatay yüzeyleri daha düzgün algılayabiliyor. Dairesel masalar gibi "alışılmadık" şekiller de daha isabetli algılanıyor.

Dört Yeni Animoji

iPhone X'inizi donatan yeni Animoji'ler, bir aslan, ayı, ejderha ve bir kurukafadan oluşuyor. Böylece toplam Animoji sayısı, 16'ya ulaşmış bulunuyor. Yeni Animojiler, önceden olduğu gibi 50 farklı yüz kası hareketiyle canlandırılıyor.

Diğer iOS 11.3 İşlevleri

Messages uygulamasına eklenen Businnes Chat ile perakende, finans ve turizm alanıyla direkt olarak iletişime geçilebiliyor. Güncellenen Data & Privacy menüsü, Facebook'ta yaşanan gizlilik fiyaskosunun üzerine tam zamanında eklenmiş. Apple Music ise iOS 11.3 ile birlikte müzik klipleri sunmaya başlıyor ve Apple, bu videoları reklamsız izleyebileceğinizi vurguluyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play