iPad kullanıcıları MS Office'e kavuşuyor!

iPad kullanıcılarının çok uzun süredir bekledikleri bir uygulama daha, nihayet geliyor!

  • Cem Şancı
iPad kullanıcıları MS Office'e kavuşuyor!

Microsoft'un, iPad kullanıcıları için MS Office sürümü hazırladığı bir süredir kulaktan kulağa dolaşıyordu. iPad sürümü için oldukça geç kalan Microsoft'un bu hatasını, 27 Mart'ta düzenlenecek Microsoft etkinliğinde yapacağı duyuru ile gidermeye çalışacağı konuşuluyor.

Microsoft'un yeni CEO'su Satya Nadella'nın ilk kez sahneye çıkacağı etkinlikte, bulut bilişim ve mobil konseptinin odak noktası olması bekleniyor. iPhone'daki MS Office uygulamasına benzeyeceği düşünülen iPad Office yazılımının iPad için çok daha zengin özelliklere sahip olacağı düşünülüyor. Ayrıca, kullanıcılar uygulamayı çalıştırabilmek için Office 365 aboneliği açmak zorunda kalacaklar ki, bu da Microsoft'un Apple müşterilerine doğrudan ulaşabilmesi anlamına gelecek.

Etkinlik sırasında tüm basının gözü de yeni CEO Satya Nadella üzerinde olacak zira bu onun uluslararası basın mensupları karşısındaki ilk büyük sınavı olarak kabul ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

gerek yok ki :) Apple ın zaten bundan daha iyi bir programı var...

@18 Mar 2014 18:22 Hangisiymis o tosuncuk?

ne derseniz diyin office oldu mu microsoft tek gecer

apple'ın kendi ofis paketi MS formatında kaydetmeye izin veriyor (yeni cihazlarla bedava geliyor, webden de düzenleme var. eski cihazlarda her bir app 18?). office365 yıllık astronomik ücretle veriliyor (150?/yıl mı neydi). yeni sio da akıllı çıkmadı; sadece ms office markasına hayranlar atlar buna.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play