iPhone 5'inizin pili için son günler!

Apple'ın bazı iPhone 5'ler için düzenlediği değişim programı için son günler geldi çattı!

iPhone 5'inizin pili için son günler!

iPhone 5'teki pil sorunları, Apple'ı bir ücretsiz pil değişimi programı başlatmaya zorlamıştı. Sorun, bazı iPhone 5'lerin pilinin belli bir neden olmaksızın hızla tükenmesine neden olabiliyordu.

Apple, Mart 2015'te programın süresini Ocak 2016 sonuna kadar uzatmıştı. 31 Ocak'a çok yaklaştığımızdan programdan yararlanmak için son günleriniz olabilir.

Ancak değişim programı tüm iPhone 5 sahiplerini kapsamadığını hatırlatalım. Öncelikle iPhone 5'inizi Eylül 2012 ve Ocak 2013 arasında satın almış olmanız gerekiyor. Bunun yanında iPhone 5'i üç seneden daha kısa bir süre önce almış olma şartı var. Dolayısıyla bugün, sadece 27 Ocak ile 31 Ocak arasında aldığınız iPhone 5 için ücretsiz pil değişimi fırsatınız var.

iPhone 5'inizin ücretsiz pil değişim hakkının olup olmadığını, Apple'ın bu sayfasında telefonunuzun seri numarasını girerek öğrenebilirsiniz. Çoğu kullanıcı muhtemelen fırsatı kaçırdı, ancak şanslı kullanıcılar arasındaysanız, Apple desteğine hızla ulaşmanızda fayda var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Adamlar 5 kilo balı 100 liraya satarak dünyanın en buyugu olmadılar.

Adamlar galaxy s3 ü iPhone 6 kılığına söküp sattı. (Anlamadiysan s3 donanım ile iPhone 6 donanımına bak aralarında fark az)

@28 Ocak 2016 17:05 şahinde de 1,6 motor var mercedeste de... teknik olarak aynı donanım... kamyonda da 3 litre motor var porschede de sizin s3 ünüz kamyon gibi, donanım var ama kasada 20 ton android yüklü motorunuz çekmez tabi.

@28 Ocak 2016 23:23 Her ne kadar bir Android kullanıcısı olsam da adam haklı, iPhone zaten bu sayede çok yüksek kârlar elde ediyor, cihazın teknik donanımı çok düşük ama yazılımı karbonfiber gibi, düşük teknik donanımda bile uçuyor :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir