iPhone 6'nın büyüyeceği "doğrulandı"

Apple'ın iPhone'un boyutunu büyüteceği iddiaları, Apple kodlarındaki keşifle yeni bir boyut kazandı!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 6'nın büyüyeceği "doğrulandı"

Apple'ın henüz tanıtılmayan yeni nesil cihazlarından gelen sızıntılar, kesilmek nedir bilmiyor. Sızıntıların çoğu, iPhone 6'da iPad Air 2 ve iPad mini 3'e, cihazların ekran boyutlarının değişeceğini ileri sürüyor.

Apple'ın henüz yayınladığı Xcode 6'nın beta kodlarında yeni keşfedilen bir detay ise Apple'ın yeni donanımlarının ekran boyutlarının değişeceğini doğrular nitelikte. İlk olarak Fransızca blog Mac4Ever'in ortaya çıkardığı bilgiye göre, kodlama ortamında simüle edilebilen iOS cihazları arasında "Resizable iPhone" ("Yeniden boyutlandırılabilir iPhone") ve "Resizable iPad" ("Yeniden boyutlandırılabilir iPad") girdileri bulunuyor.

Keşifler, "iPhone 6" gibi spesifik bir cihazdan bahsetmeseler de, Apple'ın daha öncekilerden farklı boyutlarda telefon ve tabletler tanıtabileceğinin ipucunu veriyor. iPhone 6'yla ilgili son söylentiler, telefonun 4.7 inç'lik ve 5.5 inç'lik iki farklı boyutta telefonla tanışabileceğimizi söylüyordu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Ya da multitask geliyor?

Lafta gecen gun de tanitilacakti hep laf bunlar yine ayni boyutta hicbisey olmayan bi kutu vericekler iste

@05 Haz 2014 20:08 geçen günkü wwdc etkinliği pek donanımların tanıtıldığı bir etkinlik değil; daha çok geliştiricilere yönelik bir etkinlikti, biz son kullanıcılara hitap eden bir şeyler pek olmaz zaten wwdc'de. yeni iphone / ipad için eylül'ü beklemek gerekebilir.

eğer büyürse benim için iPhone artık alınabilecek duruma gelir tek sorun kişileştirilememesi :(

ipadin boyutu değişmemeli eğer oynama yapacaklarsa yeni bir seri olarak çıkarsınlar

O 5.5 inç gelirse görürüm kumanda diye hitab eden fanboycukların 180 derece döndüğünü

büyümese keşke...

Sen de yorum yaz