iPhone 7'den düğme devrimi!

iPhone'un home düğmesi, iPhone 7 ile birlikte çok daha yetenekli bir düğme olabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 7 için yeni su geçirmezlik dedikoduları

Yeni bilgiler, iPhone 7'nin su geçirmezlik yeteneğine sahip olacağını söylüyor. İlk defa duymasak da bu seferki iddianın kaynağı farklı.

Apple'ın tedarik zincirinden DigiTimes ile konuşan kaynaklara göre iPhone 7, su geçirmezlik testlerinin ve yeni home düğmesinin testlerinin üçüncü aşamasını tamamladı. Yeni home düğmesinin bir düğmeden çok sensör olacağı, üzerine basmak yerine parmağımızı dokunduracağımız söyleniyor. Bununla birlikte düğmenin iPhone 6S'in ekranı gibi basınca duyarlı olması da muhtemel.

DigiTimes, Apple sızıntıları sözkonusu olduğunda pek güvenilir bir kaynak değil. Ancak daha önceki sızıntılar ve dedikodular, hatta bir patent, su geçirmez iPhone'un gerçek olabileceğini söylüyordu. iPhone 6S'in suya karşı beklenenden daha dayanıklı olması da su geçirmez iPhone 7 ihtimalini gerçekleştiriyor. Home düğmesiyle ilgili dedikodulara biraz daha dikkatle yaklaşmakta fayda var çünkü düğmenin kaldırılacağı daha önce de söylenmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bence home düğmesi kaldırılmalı. Böylece telefonun boyutu küçülür.

Sene 2016-2017 hala düğmemi kullanıyo bunlar :p

htc bunu çoktan yaptı

Mümkün olabilir fakat kaldıramaz. Parmak izi sensörü cam içine mikro olarak gömülü hale gelince kaldırır. Htc deki gibi gülünç bir durum yaşanmaz umarım

Android özenti liği büyümeye devam ediyor.

Hayırlı olsun Türk Dil Kurumunda Kapitalizm kelimesinin karşısına logonuzun resmini basmışlar! Kapitalizm başka firmalar yapınca bahsetmeye bile değer verilmeyecek önemsiz ufak bir yenilik olupta en fazla reklam geliri sağlayan firma yapınca devrim diye duyurmaktır sanırım. Sizler kurumsallık dışına çıkacak kadar kullanıcı düşmanısınız (zahmet etmeyin sizin adınıza cevabı ben vereyim: BEĞENMİYORSAN OKUMA!) Tanrı kimseyi (siz hariç) utanılacak birşeyi normal görecek kadar kendini şaşırtmasın!

@27 Nisan 2016 20:52 adam haklı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost