iPhone'dan ışın kılıcı espirisi gerçek oluyor

Çok yakında, 6 inç bir iPhone ile karşılaşırsanız sakın şaşırmayın; Apple'ın planı bu olabilir!

  • Cem Şancı
Apple büyük ekran testlerine başladı!

Telefon üreticileri birbir 5 hatta 6 inçlik telefon modellerini tanıtıyor ve insanoğlu medeniyetinde yapılan büyük bir hatadan dönülerek küçük ekranlı telefonlar yerini, insanların ölçülerine daha uygun olan büyük ekranlı telefonlara bırakıyor.

Bu trend içinde 4 inçlik ekranıyla iPhone 5 son derece küçük kalıyor. Apple da durumun farkında ve WallStreet Journal'ın haberine göre, bu eksiğini telafi etmek için 6 inçlik iPhone testlerine başlamış. 

6 inç, iPhone için üst limit kabul ediliyor. Zira 7 inç olduğunda zaten "tablet" sınıfına giriyor. 6 inç ise "phablet" formatı olarak kabul ediliyor.

Gazeteye göre Apple, 6 inç'lik ekrana tek seçenek olarak bakmıyor. 4.8 inç de seçenekler arasında ve hatta daha ağır basıyor. Ancak iPhone 6'nın, ismiyle uyumlu olması için telefonun 6 inç olarak piyasaya sürülmesi de şaşılacak bir sonuç olmayacak.

Bu gelişmeler karşısında herkes, iPhone 5 lansmanından sonra ortaya çıkan, "ışın kılıcı iPhone" veya "nançuka iPhone" espirilerini hatırlıyor. Acaba Apple bu espirileri beğenmiş ve hayata geçirmeye karar vermiş olabilir mi?

 

 

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Şarj aleti kısmını yine değiştirsinler de iPhone 5 kullananlar 6 inçlik kullananlarla aynı şarjı kullanamasın.

Heralde genişliği aynı kalır yine uzun yaparlar tabi klasik afyoncular (iphone) uyutulmuş olarak alir.... :))))

@06 Eyl 2013 13:53 Evet zaten elektronik mağazasına giderken sinir gazı püskürtüp beyin kontrollerini ele geçiriyorlar bu sayede herkes iPhone alıyor değil mi ?

6 inch lik bir teledon hiç mantıkılı değil apple için ba sorarsanız zaten adı ve dış tasarımı yüzünden satıyor sadece.

@06 Eyl 2013 13:59 o "ad" nasıl oldu sence? insanlar neden samsung u değil de apple ı isim yaptı, neden çok beğendi? çünkü apple stabil kararlı temiz düzgün de ondan kullanmayan ne anlar

@07 Eyl 2013 00:00 al sana madalya başı göğe erdi mi..

Haber yapmak için haber yapıyorsunuz

@06 Eyl 2013 14:06 Doğrusu "reklam yapmak için haber yapıyorsunuz" olacaktı

samsung dan calinti :)

Bayanlar için ideal (Çantada taşıdıkları için) ama erkekler için (Cepte ve elde taşıdıkları için) taşıması biraz sıkıntı :)

Jobs olsa bunu yapan arge calisaninin kafasinda kira kira 4 inch e kuculturdu. Samsung da buyuk ekran guzel ama iphone da islemez

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play