iPhone SE stok sıkıntısı yaşıyor!

4 inç'lik yeni iPhone modeli, kısa süre önce gelen kötü haberlere rağmen, herkesi şaşırtmaya başladı

iPhone SE stok sıkıntısı yaşıyor!

Apple'ın yeni amiral gemisi modellerinin ardından piyasaya sürdüğü görece uygun fiyatlı modeli iPhone SE'ye gösterilen talep beklentilerin de üstünde gibi görünüyor. Zira 31 Mart'ta kullanıma sunulan 4 inç'lik iPhone halihazırda ABD'deki önemli mağazalarda stok sorunu yaşamaya başladı. Oysa ki gelen ilk haberler, yeni iPhone'un çok kötü bir başlangıç yaptığı yönündeydi.

Bu durumda özellikle ABD'de yaşayanlar iPhone SE'yi Apple'ın çevrimiçi mağazasından sipariş ettiklerinde teslim süresi için normalden biraz daha fazla beklemeleri gerekecek. ABD'deki dört büyük GSM operatörü de halihazırda neredeyse bütün Apple modellerinde benzer bir sorunu yaşıyor.

Teknoloji devi genel kanıya göre birçok tüketicinin büyük ekranlı modellere doğru yöneldiği bir dönemde 4 inç'lik bir telefonu satışa çıkararak bir tür risk de aldı. Fakat cihazın görece uygun fiyatı; bir süredir yeni bir iPhone'a güncelleme yapmayan ve küçük ekranlı modelleri tercih edenler için oldukça cazip bir teklif sunmuş oldu.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

nasıl bir şaşırtma yapmış ? çözemedim

beğenen olur, beğenmeyen olur, ama bir şeçenektir isteyen alır. ben şahsen bira daha ucuz olsa düşünürdüm de bu fiyata sevseler almam.

4 inç ekran bir akıllı telefon için fazla küçük

Çok fazla vergi ödüyoruz. Apple storedan siparişte vergilerin 590 olduğu yazıyor yani 1.999 tl içinde 590 vergi var. Vergiler bir orta segment android telefon parası.

1500 tl inerse alınabilir

@10 Nisan 2016 13:07 US fiyatı 399 dolar oda 1150tl fln yapıyor

@11 Nisan 2016 08:25 Tipik Apple Türkiye zamı.

Yav kardeşim bir telefona bu kadar vergimi olur?

fiyat ayrı bir konu ancak hem küçük olup hem amiral gemileri akdar hızlı bir telefon kaç yıldır yoktu. 3 gündür kullanıyorum gerçekten memnunum kamerasi, kullanım süresi, hızı harika

İki haftadir kullanmıyorum süper hem çok hızli gende tek elle kullanmak isteyenler icin süper telefon adi üstünde cep telefonu çepe sığmayan teli ne yapim

Abd deki fiyatıyla kıyaslamayın çünkü orada garanti 1 yıl , bizde 2 yıl.

Ya syoklarda yok oparayorlerde hic yok bitmis gelecek dior alacagim bekliorum hala :(

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir