iPhone X Gelirken iPhone 8 Takasları Arttı

iPhone 8'de yaşanan bu garip durum, iPhone tarihine bir ilk olarak geçebilir!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone X Gelirken iPhone 8 Takasları Arttı

Apple'ın yeni iPhone 8'i talihsiz bir durumla karşı karşıya. Teknolojik cihazları geri dönüştüren Decluttr'a göre iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, önceki iPhone'lardan daha çok değiş tokuş ediliyor.

Sitenin Cnet'e yaptığı açıklamaya göre iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, geri satın almaların yüzde 7'sini oluşturuyor ve bu oran, şimdiye kadarki en yüksek oran. Site, daha önceki en yüksek geri satın alma oranının yüzde 2 ile iPhone 6S'e ait olduğunu belirtiyor.

Site, önceki iPhone modellerinin takasının yeni iPhone'lar tanıtıldığı sırada artış gösterdiğini, ancak yepyeni bir cihazın takas edilmesinin alışıldık olmadığını söylüyor. Yaşananların nedeni, muhtemelen Apple'ın birkaç hafta içinde üç yeni iPhone birden piyasaya sürmesi. Takaslar, iPhone 8 ve 8 Plus'ı kullananların Apple'ın en pahalı telefonu iPhone X'e geçmek istediklerini gösteriyor olabilir.

Belirtmekte fayda var: Declutter sadece bir web sitesi ve elbette tek başına tüm iPhone 8 satışlarını ve iadeleri temsil etmiyor.

iPhone X, 3 Kasım'da satışa sunulacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Sanki madde bağımlısı gibi tüketme hastalığına yakalanmışlar. 3 Kasımdan evvel battaniyelerini alıp Iphone X almak için dükkanların önünde de yatarlar. Telefonun sorunsuz çalışıyorsa ne diye zırt pırt değiştiriyosun anlaşılan imaj ve prestij meselesi ama çoğu alt gelir veya orta gelir seviyesinde olan insan kitlesi. Zengin bu ahmaklığı yapmaz! Bağımlılık kötü şey....

Yıllardır Iphone kullanıyorum.Şu anda 6s'im var.7 ya da 8'e hele x'a geçmeyi hiç düşünmüyorum.Tabi ki öncelik fiyatta. Amerika'da 999 $ burada 6.000 TL. Eğer incelerseniz değer mi?Ben de hemen alırdım eskiden ama şimdi sadece lüzumsuz bir harcama gibi geliyor.Teknolojinin alım gücünün üstüne çıktığı bir durumda anlamı kalmadığını düşünüyorum. IOS dışında belki çok daha güçlü özelliklere sahip rakipler çok daha ucuza satılıyor ki Iphone'da Çin'e üretiliyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost