iPhone'u öldürmek isteyen ama başaramayan 5 telefon!

iPhone katili olarak yola çıkan; ancak fena halde çuvallayan 5 cep telefonu...

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone'u öldürmek isteyen ama başaramayan 5 cep

Neredeyse her telefon üreticisinin iPhone'u mağlup edip, piyasadan silecek bir ürün çıkarmak istediğini söylersek herhalde abartmış olmayız. Ancak bu o kadar kolay bir iş değil. Samsung toplamda Apple'dan fazla telefon satmasına rağmen Samsung Galaxy S7 ile iPhone seviyesinde ilgi çekemiyor.

İşte zamanında iPhone'u ortadan kaldırmayı deneyen, genellikle fena çuvallayan telefonlar.

Samsung Jet S8000

2009'da çıkan Samsung Jet S8000, Samsung'a göre AMOLED ekranı ve 800MHz işlemcisiyle iPhone 3GS'ten daha iyiydi. Bu özellikler o gün için övünmeye değer olsa da telefon, Samsung'un standart telefon arayüzünü kullanıyordu; bir başka deyişle akıllı telefon bile değildi.

Palm Pre

Palm Pre, sayısız telefonun iPhone'u öldürme iddiasıyla ortaya çıktığı bir dönemde bu işi gerçekten başarabilecek bir telefon gibi görünmüştü. Dokunmatik ekranı ve kızaklı klavyesiyle ilginç bir telefon olan Palm Pre, aslında hiç de fena değildi ancak çoğunluk, telefonun bilgisayar konusunda uzman kullanıcılara göre olduğunu düşündü.

LG BL40 Chocolate

Dünyanın 21:9 ekranlı ilk telefonu film hayranlarının ilgisini çekse de pek hoş görünmüyordu ve yazılım konusunda da bazı sorunları vardı.

Nokia N97

QWERTY klavyeli, 3,5 inç dokunmatik ekranlı N97'nin performansı iPhone 3GS kadar iyi değildi. Symbian S60 işletim sistemi ise iOS'a kıyasla bug'larla doluydu.

BlackBerry Storm

RIM'in ilk klavyesiz dokunmatik ekranlı telefonu olan Storm, çok kötü bir başlangıç yapmasa da, bir süre sonra kullanıcıların elinde bozulmaya başladı cihazların neredeyse tümü değiştirilmek zorunda kaldı. Ancak bu sorunlar olmasa bile telefon yavaştı ve iPhone'u yenemeyecekti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Nokia 5800 Xpress Music "iPhone Killer" diye tanıtılmıştı ve herkese ulaşmasına rağmen kötü telefondu bence listenin ilk sırasında o olmalıydı.

@04 Temmuz 2016 00:11 5800 bence kötü telefon değildi ben 5 yıl kullandım ve pek çok anlamda işimi gördü. Dokunmatik biraz uyduruktu ama onu kabul etmem lazım

@04 Temmuz 2016 00:11 sana gore Nokia 5800 Xpress Music neden kotu bir telefondu?

Haaa bide Erickson 688 vardı rakip.. Töbe töbe..

en büyük iPhone killer galaxy serisidir.

Gercek manada iPhone katili olabilecek tek cihaz palm pre idi. webOS isletim sistemi iOS'tan daha fazlasini ve kolayini vermeyi basariyordu. Acilis süresi haric. :) Belkide boot time sebebi ile piyasadan cekilmek zorunda kalmistir.

Meizu ve xaomi ler ve one Plus lar da iyi İPhone katili olarak piyasaya çıktılar

Nihayet birisi hakikati yazmış!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost