Kameraya yakalanan, sır "uçan cisim!"

Kameraya yakalanan bu garip uçan cismin ne olduğu, halen kesinlik kazanmış değil...

  • Levent Öztürk
Kameraya yakalanan, sır "uçan cisim!"

Savunma teknolojisi blogu Ares'in raporuna göre, 10 Mart tarihinde Teksas'ın üzerinde, büyük ihtimal ile gizli bir askeri hava aracı olan, tanımlanamayan bir uçan cisim görüntülendi. Aviation Week'in savunma uzmanı Bill Sweetman, bunun beklenen bir şey olmadığını ancak gerçek olduğuna inandığını söylüyor.

Fotoğrafları çeken Steve Douglass'ı uzun bir süredir tanıdıklarını söyleyen Sweetman, Douglass'ın bu şekilde ilginç şeyleri çok sık yakalayan kişi olmasının sebebinin çok uzun süreleri bunları arayarak geçirmesi olduğunu söylüyor. Bu fotoğrafların rastgele bir çekim olmadığını düşündüğünü söyleyen Sweetman, yeni fotoğrafların Steve'in en iyi işlerinden biri olduğunu belirtiyor.

Bu fotoğrafın, ilk defa gizli bir askeri hava aracının A.B.D. üzerinde uçuşunu yakalaması nedeniyle özel ve eşsiz olduğu belirtilmekte. Pek çok gizli hava taşıtı programının bulunduğunu tahmin eden Sweetman, bunlardan birinin, ABD sınırları içerisinde ilk kez yakalandığını söylüyor.

Sweetman'in tahminlerine göre bu hava aracı, altı yıl önce emekliye ayrılan hayalet kara saldırı uçağı Lockheed F-117 Nighthawk için bir yenileme olabilir...

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

"gizli bir askeri hava aracı" ? Arkasından o kadar buhar çıkartarak giden gizli hava aracı mı olur? Muhtemelen Rusya'nın falan uçağıdır. Amacıda gövde gösterisi yapmaktır. ;)

@03 Nis 2014 21:07 Bildiğimiz bir kamerayla çekilmediği kesin ve büyük ihtimalle arkasından buhar değil de sıcak hava çıkarıyordur.

Şaşıracak bir şey değil ABD nin gizli projelerinden biridir. Yüksek teknoloji ürünü bir uçak olduğu kesin.

Aurora projesinin modellerinden birisi gibi ama hangisi olduğunu anlamak güç. Büyük ihtimalle atmosfer içi manevrası sırasında çekilmiş bir fotoğraf. Bilge Baykuş / Wise Owl

Kedidir o kedi

Uzaylılar mi yoksa :)

Kedidir kedi :D

Bakan aciklama yapti bugun o ucan sey kediymis merak etmeyin

@05 Nis 2014 00:42 İçimi ferahlattın vallahi, yüreğim serinledi şimdi. Adamlar bizi teknolojide geçip dünya liderliğini elimizden alacaklar diye ödüm koptuydu. Çok rahatladım şimdi.

TR'de seçim gecesi trafolara giren kediler yediği ceyranı içten yanmalı enerjiye dönüştürüp dünyanın çeşitli semalarında uçtuklarını gören görgü tanıkları var. Resmi daha yakından incelerseniz ağzındaki oy pusulasını görürüsünüz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost