Lenovo, Esnek Bir Laptop Üzerinde Çalışıyor!

Çinli PC devi Lenovo, düzenlediği etkinlikle esnek dizüstü bilgisayar konseptini tanıttı!

  • Levent Öztürk
Lenovo'dan "esnek laptop" konsepti!

Pek çok kişinin hayalindeki dizüstü bilgisayar bükülebilir olmayabilir. Ancak bu durum Lenovo'nun bükülebilen bir bilgisayar üzerinde çalışmasını engellemiyor.

Çinli dev, New York'ta düzenlediği bir etkinlikte ThinkPad dizüstü bilgisayar serisi için esnek bir konsept tanıttı. Şimdilik sadece bir konsept olan bu cihaz, kendi üzerinde bir klavyeye ve kalem desteğine sahip. Ayrıca hiçbir menteşesi bulunmuyor ve ekranı kendi üzerine katlanabiliyor.

Lenovo'nun esnek dizüstü bilgisayarı yoğun bir şekilde ses komutları ile çalışacak ve "gelişmiş malzemeler" ile "yeni ekran teknolojileri" kullanılarak üretilecek. Bu malzemelerin ve teknolojilerin neler olacağı ise Lenovo tarafından açıklanmış değil.

Dahası bu dizüstü bilgisayar konsepti "sürekli bağlı, sürekli açık" olacak ve çeşitli girdi yöntemleri kullanırken yapay zekaya benzeyen bir sistem ile ihtiyacınız olan bilgileri size sunacak.

Lenovo, geçtiğimiz yıl da kolunuzda bir bileklik gibi bükülen akıllı telefon konseptini sergilemişti. Ayrıca firmanın kitap gibi katlanabilen bir tablet konsepti de bulunuyor.

Lenovo'nun dizüstü bilgisayar konseptinin gerçeğe dönüşmesi için uzun yıllar geçmesi gerekebilir ancak şu anda esnek tüketici ürünleri geliştirmeye çalışan firmaların sayısı hiç de az değil. Samsung'un pek çok kişi tarafından Galaxy X olarak adlandırılan bir esnek telefon geliştirmekte olduğu ve 2019 yılında bu ürünü sunacağı biliniyor. LG de çeşitli ürünlerde kullanılabilecek esnek OLED ekranlar üretmeye çalışıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Video izlerken alt kısmı eğik olmaması için 4:3 dışındaki oranlardaki videoları üst kenara sabitlerlerse sorun olabileceğini düşündüğüm video olayını düzeltmiş olurlar...

Sen de yorum yaz