LG G3'te Android 5.0 testi!

Android 5.0'ı, bu kez LG G3 üzerinde test ettik. Bakalım yeni Android, G3'e neler getirmiş...

LG G3'te Android 5.0 testi!

LG, bugüne kadar Android güncellemeleri konusunda hızlı davranan şirketler arasında olmadı. Hatta pek çok LG kullanıcısı, güncellemeler nedeniyle, defalarca şirketi eleştiri yağmuruna tuttu. Ama bu durum, görünüşe göre G3 ile değişiyor.

Henüz ülkemizde yayınlanmasa da LG, amiral gemisi telefonu G3 için Android 5.0 Lollipop güncellemesini birkaç hafta önce dağıtmaya başladı. Biz de, Polonya'da dağıtılan güncellemeyi G3'e kurduk ve 2 hafta boyunca test ettik.

Bu testi yapma amacımız, Nexus'lara gelen saf Android 5.0'ın, özel bir arabirim altında nasıl göründüğünü, ne kadar fark yarattığını anlayabilmekti. Ve bunın için, tabii ki elini hızlı tutan LG'nin G3'ü bizim için tek alternatif oldu.

Arabirim ve kilit ekranı

V20a sürüm numarasıyla dağıtılan güncelleme, Android 5.0'ı LG G3'e taşıyor. Ancak baştan söyleyelim; bu güncelleme ile birlikte G3, Google'ın anlata anlata bitiremediği Material Design dünyasına dalmıyor. Çünkü karşımızda duran yine, LG'nin kendi özelleştirilmiş arayüzü.

Kilit ekranında bir değişiklik söz konusu değil. Telefonda KitKat yüklüyken ekranda nasıl bir kilit ekranı varsa, Lollipop yüklediğinizde de aynı kilit ekranını bulacaksınız. Ama bir eksik ve bir fazlayla...

Eksik aslında LG'den kaynaklanmıyor. Google, Android 5.0'da kilit ekranı widget'larını kullanmıyor ve bu durum, G3'e de doğrudan etki ediyor. Yani Lollipop ile birlikte, kilit ekranı widget'larına veda etmek zorunda kalıyoruz.

Fazla ise, bildirimlerin kilit ekranında artık daha belirgin görüntülenmesi. Her bir bildirim kart şeklinde kilit ekranına yerleşiyor. Üstteki kartlar açıkça görülürken, daha eski bildirimlerin kartları altta kalıyor.

Bunun dışında, yukarıda da söylediğimiz gibi, her şey aynı. 5 kısa yol simgesi, yuvarlak saat... Bu arada LG'nin çok sevilen, telefonu çift tıklamayla uyutup uyandırmamızı sağlayan "Knock-on" özelliği de yerli yerinde duruyor.

Bildirim çubuğu

LG G3'ün Lollipop güncellemesinde büyük değişim yaşayan tek görsel öğe, kesinlikle bildirim çubuğu. Bildirim çubuğu konusunda katı davranmayan LG, Android 5.0'ın göze hoş görünen bildirim çubuğunu, kendi eklediği eklentilerle birlikte G3'e taşımış durumda.

İlk değişiklik, çubuğu aşağıya doğru çekmeden fark ediliyor: Kullanıcı seçim simgesi. Bildirim çubuğu üzerinde sarı bir kullanıcı simgesi yerleşmiş durumda. Çubuğu aşağıya çektiğinizde, Ayarlar simgesinin yanında da göreceğiniz bu simge yardımıyla, farklı kullanıcılar arasında geçiş yapmak mümkün. Örneğin telefonunuzu çocuğunuza vereceksiniz... Bunu yapmadan önce konuk profiline geçebilir ya da çocuğunuz için özel bir profil açıp, nelere ulaşıp ulaşamayacağını kolaylıkla belirleyebiliriniz.

Bunun dışında, bildirimlerin alt alta dizildiği bölümde de önemli bir değişim söz konusu; arka plan yarı şeffaf hale getirilmiş. Kart haline getirilen bildirimler sayfanın sınırlarını aştığında ise, kartlar üst üste binmiş gibi görünüyor ve bu kart yığınını, basit bir parmak hareketiyle açık hale getirebiliyorsunuz.

LG'nin KitKat'ta da kullandığı kısa yol simgeleri ve parlaklık / ses ayarları, Lollipop'da da aynı şekilde görünüyor.

Çoklu görev ekranı

Çoklu görev ekranı da, saf Android 5.0 ile LG'nin kandi arabiriminin karışımı haline getirilmiş. KitKat'ta dikdörtgen kutular halinde görüntülenen açık veya açılmış uygulamalar, Lollipop ile birlikte kart yığını görünümüne geçiş yapmış.

Uygulamalar arasında gezinmek için yapmanız gereken tek şey, parmağınızı yukarıya ya da aşağıya doğru kaydırmak. Uygulamaları temizlemek isterseniz, "Tümünü temizle" seçeneğine dokunmanız yeterli - ki bu seçenek, KitKat'ta da aynı şekilde bulunuyordu.

Çift pencere seçeneği de, KitKat'tan Lollipop'a olduğu gibi geçmiş durumda. Bu seçeneğe dokunarak, açılan listeden iki farklı uygulamayı seçip ekranı ikiye bölerek, iki uygulamayı aynı anda kullanabiliyorsunuz.

Performans

Şimdi gelelim, asıl önemli olan konuya: Performans... Android, 4.4 sürümüne kadar, çalışma zamanı (Runtime) olarak Dalvik isimli bir sistem kullanıyordu. Dalvik Sanal Makinesi olarak bilinen bu sistemde Android, aslında Java'nın sistem için optimize edilmiş bir sanal makinesini kullanıyordu.

Android 4.4 ile birlikte Dalvik'in yerini ART (Android Runtime) almaya başladı. 4.4'te bu seçenek aktif halde gelmiyordu. Ama Android 5.0 ile birlikte Dalvik tarih oldu; ART standart olarak gelmeye başladı.

ART, uygulamaların kodlarını çalıştırmak için bir sanal makineye ihtiyaç duymuyor ve teoride daha fazla hız anlamına geliyor.

Peki ama bu hızı LG G3'te hissediyor muyuz? Aslına bakarsanız bu soruya çok net bir yanıt bulmak zor. Bazı uygulamaların açılışında hissedilebilir iyileşmeler söz konusuyken, bazı uygulamalarda bir fark dikkati çekmiyor. Bunu biraz da, uygulamaların ART için optimize edilip edilmediğine bağlayabiliriz. Ama genele bakıldığında, ART'ın, Android için olumlu bir adım olduğu açık.

Biraz da "gerçek hayat" performansından bahsedelim... Öncelikle telefonun açılış hızı, KitKat'a göre 2-3 saniye kadar azalmış durumda. G3 kullanıcılarının zaman zaman şikayetçi olduğu, arabirimde yaşanan kısa takılmalar da neredeyse tamamen ortadan kalkmış.

Kısacası Android 5.0 güncellemesi, zaten hızlı bir telefon olan LG G3'ü biraz daha hızlandırmayı başarmış. Ama arada çok büyük bir performans farkı görmeyi de beklemeyin.

Pil ömrü

Günümüzün akıllı telefonlarının pek çoğunun en büyük sorunlarından biri, kuşkusuz pil ömürlerinin kısa kalması. Öyle ki, telefonunuzu yoğun olarak kullanıyorsanız, tek bir şarj ile günü çıkartmak bile zaman zaman imkansız hale gelebiliyor.

LG G3'ün 3.000 mAH kapasiteli pili aslında yetersiz görünmese de, özellikle QHD ekranın etkisiyle, zaman zaman kullanıcısını zor durumda bırakabiliyordu. Telefon, Android 4.4 ile günü çıkartmayı başarsa da, son saatleri "tasarruf modunda" geçirenlerin sayısı hiç de az değildi.

Android 5.0 güncellemesi, bu durumu biraz olsuz düzeltiyor. 2 haftalık kullanımımız sonrasında, pil ömrünün artmış olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yine 2 gün gidecek bir pil performansından bahsetmiyoruz ama en azından tek şarjla günü tamamlamak için artık "takla atmak" zorunda değiliz.

Tek sorun, pil kullanım istatistiklerinde önemli hataların bulunması. Örneğin ekranın harcadığı pil miktarı yanlış raporlanıyor ve pili en çok yiyenin, telefonun boşta durduğu zamanlar olduğu gösteriliyor. Ama telefon, boştayken neredeyse hiç pil tüketmiyor. Bu hatanın, yeni bir güncelleme ile düzeltilmesini bekliyoruz.

Sonuç

LG G3, gerçek potansiyeline Android 5.0 ile ulaşmış dersek çok da yanlış olmaz. Zaten güçlü bir telefon olan G3, hem Android 5.0'ın getirdiği, hem de LG'nin yaptığı optimizasyonlar sayesinde artık daha akıcı çalışıyor.

Her ne kadar önemli kozmetik değişikliler söz konusu olmasa da, Android 5.0'ın LG G3 için çok önemli bir yükseltme olduğu kesin. Üstelik bu yükseltmenin, bazı büyük markaların henüz Android 4.4.4 güncellemesini yeni sunmuşken gelmesi, G3 kullanıcıları için büyük bir ayrıcalık.

Kısacası güncelleme ülkemizde de dağıtılmaya başlandığında, hiç tereddüt etmeden G3'ünüzü güncellemenizi öneriyoruz. LG de, eski hatalarını yapmayıp bu kez elini çok çabuk tutmasından ötürü büyük bir alkışı hak ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 91 Yorum

5.0 vallahi çok güzel olmuş. Temiz sade minimalist renkli falan.

Lg g2 de 4.2.2 ye nasıl dönülür ?

LG G3 gayet başarılı bir telefon... umarım bu güncelleme ile daha da iyi olacak

misafir kullanıcıdan kendi kullanıcı adımıza geçeceğimiz zaman şifre koyabiliyor muyuz acaba.

Ya pil omru duzelmis diosun da bende 2 haftadir kullaniorm sarji yarim gun dayanmio

@03 Ara 2014 11:34 Ekran parlaklığın ne?.

@03 Ara 2014 11:34 kullaniorm nedir ya? nece konuşuyosunuz siz?

Benimde ayni yaw 2 gun oldu alali pisman olacagiz galiba

@06 Aralık 2014 13:21 nece? konusuyosunuz? bunlar hangi dil peki ? konusuyorsunuz olması gerekır !

LG G2ye.gelecekmi acaba.Android 5.0 ?

Samsung S5 gelmedi 4.4.4

@03 Aralık 2014 17:37 a Aklınız varsa yapmayın Lg g3 bile aşırı kasıyor çok pişmanım böyle giderse 1 haftalık telefonu satıcam o derece ayrıca şarj dayanmıyor selametle

@19 Nisan 2015 22:23 lg health. Google gazetelik haritalar gibi durdurulamayan uygulamaları devre dışı bırakın yandex haritalar durudulabiliyor cihaz tekrar açıldığında otomatik çalışmaya başlamıyor %80 otomatik parlaklık gayet yeterli olur. Arka planda sürekli çalışan uygulamaları kapatın nfc bluetoth wifi gibi bağlantılarınız sürekli açık olmasın akşama %20 şarj garanti

Keşke şu telefonun ekranı full hd olsaydı.Bu haliyle tele yazık olmuş.

g3 ü 4k eranı yüzünden almayıp G2 almıştım pil konusunda mükemmel dayanıyor lolipop da gelirse iyice coşar G2

@04 Aralık 2014 04:25 Öyle diyorsunda G3'ün fotoğraf kalitesi G2'den 100 kat ötede. Ayrıca Android 5.0'da gram kasma takılma vs yok. G3 iyice bomba oldu ekran zaten büyüleyici...

Türkiyeye seneye gelir klasik LG

Sony kullanıcısı olduğum için Z1 de nasıl olacak merak ediyorum. Yanlış okumadıysam da Ocak-Şubat gibi gelecekmiş. Hadi bakalım, bekleyelim biraz daha

Lg işte eğer 2015 yılı itibariyle verirse öpüp başınıza koyun yada 5.0'ı verip bazı sorunları aşan yamalı düzeltmeli sürümünü de artık iyice süründürdükten sonra 2016 gibi verir

Lg nin yeni android ekibi gerçekten çok iyi işlerini yapıyorlar. g2 de bunu gördük zaten. kimileri 3 ayda bir yeni güncelleme bekliyor, güncellemeler 1, 3 aylık falan gelmez arkadaşlar. adamların görevi stabil bir arayüz yapmak. ve gayet başarılılar yani..

LG G2'ye getirmek için gidin 5 dakka uğraşında Cyanogen Mod yükleyin.

Pardon ama telefon nerede hızlı? Arkadaşım kullanıyor ve kasım kasım kasılıyor telefon.

@05 Ara 2014 18:07 Bİ SERVİSE GÖSTERSİN ARKADAŞIN BU DA KASARSA MİLLET NE YAPSIN

@05 Ara 2014 18:07 Evet aynı şekilde dokunmatiğide kötü.

@06 Ara 2014 13:20 Malesef servis işe yaramaz. Samsung gibi alüminyum görünümlü plastik telefon dizaynına sahip olduğu gibi birde asla hızlanması mümkün olmayan Touchwiz arayüzü gibi bir arayüze sahip bir telefon. Ha, eğer hala hızlı olduğunu savunuyorsanız, o zaman hiç hız görmemişsiniz DERİM!

@05 Ara 2014 18:07 kardeşim bende kullanıyorum çok zorlamaya çalıştığım durumlr da oldu büyük oyn v.s ile ama çok şükür biraz ısınma dışında hiç bir ey olmadı ısınma desen eyvallah ama kasım kasım abartılı bi kelime g3 e göre

@25 Aralık 2014 18:09 android 5 ile 42.300 aldım yeterli herhalde

@25 Aralık 2014 18:09 sen 32 d 855 kullandinmi hic

5.0 ve art biraraya gelince çok güzel olur

Ya gerçekten harikasınız. Süper bir inceleme olmuş.

4 kat daha fazla HD kalitesine sahip ekranı ile LG G3 akıllı telefon ekranlarının standartlarını belirliyor

G2 modelinde kenarlardan biraz çatırtı sesi geliyordu, fakat LG bu durumu G3 ve diğer modellerde düzeltti

@08 Ara 2014 09:27 G3de çatırtı yok direk çatlıyor telefonun kasası mikrofon yerinden

Türkiyede dağıtılmaya ne zaman başlayacak bilgisi olan var mı ?

@09 Ara 2014 18:08 Ben canlı destek ile iletişime geçtiğimde ''ancak ocak ayından sonra kesin bir tarih verilebilir'' denmişti.

lg g3 resmi olarak türkiyeye dagıtımı ne zaman gerçekleşcek bir tarih bilen duyan var mı okuyan ? lg de yeniyim samsung gibi ülke ülke mi veriyor yoksa ıphone gibi tek seferde herkese mi veriyor güncellemeyi ?

5.0da bi ton özellik var LG çoğunu kısmıs

g pro aldık onu çoktan unuttular 1 senelik telefon bu kadar kolay unutulmamalı bence. Bütün firmalar aynı şeyi yapıyor. son modeli almamız için 40 takla atıyorlar ama daha önce satılan modellerin ve sahiplerinin yüzüne bakmıyorlar.

Kasılmayan android telefon için nexus a takılın ve meraklısı için güncelleme lg g3 arkadaşımda var boş 350 ila 550 mb boş ram kalıyor 2 gb den s5 te aynı haliyle takılacaktır ayrıca quad hd gibi yüksek çözünürlükler işlemci ve grafik birimine daha fazla yük bildirecektir bunun yanında işlemcinin daha fazla ısonmasınada yol açacaktır bu performansı ve pil ömrünü doğrudan etkiler, şu an için s801 ve adreno 330 için pek uygun bir çözünürlük değil, ayrıca uygulama ve diğer içeriklerde bu kadar çözünürlük desteklenmiyor yaygın bir durum değil bu işlemci ve grafik biriminin s800 den temelde farkı yoktur s805 bile s800 den yaklaşık yüzde 15 daha fazla performanslıdır özelleştirilmiş bir ara yüz ve yüksek çözünürlüklü bir ekranla geriye bile düşebilir başkalarını bilmem ama evimdeki nexus 5 i 2017 yazına kadar kutlamayı planlıyorum sakal traşı hariç her işi yapıyor zaten ??

Hayırlı Olsun Güncelleme Yayınlandı.

Güzel ben beğendim

android 5.0 Güncelleme görsel olarak çok iyi fakat şarj çok yiyor , misafir modu kayboldu, ekran geçişlerinde kasmalar var!!!

@18 Oca 2015 13:15 Misafir modu var. Üst barı aşağıya çekersen sol üstte ayarlar butonunun yanında görürsün.

Telefonda herhangi bir kasma veya olumsuz bir yönü olmadı ama eskiden 2 günde bir şarj ederken şimdi günde 3 kere şarj ediyorum.

@Qetesh bravo:)))))))ben 5i gördüm

Ayrıca belirtmeyi unuttum; Android 5'ten sonra devamlı olarak "Masaüstü çalışmayı durdurdu" hatası almaktayım.

Lg g3 4.4.2 fat32 1tb çalişan hatdiz 5.0 çalışmıyor

5.0 hic begenmedim bildirim cubugu falan cok kotu bi hale geldi telefon kasmaya basladi ve sarj cok cabuk tukeniyor artik. Tekrardan onceki sürüme dönmek mümkün mü?

Eski sürüme nasil dönebilirim?

@19 Ocak 2015 10:23 rot atarsın benim yaptığım gibi ama garantisi gidebilir..

Gelen bütün mesajlar olduğu gibi ekrana yansıyor.Whatsappdan da gelse sms de olsa durum aynı.Araştırdım ama bulamadim.bu özelliğin nasil kapatılacağını bilen biri yardimci olursa cok sevinirim. Sırf bu özelliği yüzünden hoşlanmadim sürümden:((

@25 Ocak 2015 03:12 whatsapp bildir ayarlarindan ve mesaj ayarlarindan ayarlanabiliyo bunlar

Ses ve bildirim ayarlarında uygulama bildirimini seçin uygulama listesi çıkacak engellemek istediğiniz uygulamaya tıklayın o uygulama ile ilgili seçenekler çıkacak hangi uygulamanın bildirimin gösterilip gösterilmeyecepiğini belirleyebilirrsiniz istemediğiniz uygulamayı engellersiniz kilit ekranında çıkmaz bildirim

Lg g3 5.0 yukledim misafir modu gitti ve alarm sessiz moddayken calmiyor.

Lg g3 4.4.2 daha hızlı açılıyordu. Sanki ram daha çok kullanılıyor gibi.

Size tavsiyem kurmayın. PC Suit ile kurdum ve hemen kitkata geçtim. çok şarj yiyor ve henüz stabil değil. Kuran pişman olur.

@15 Şubat 2015 22:26 başkan ben yükledim 5.0 ı ama geri eskisine dönmek istiyorum pc suit ile yükledim sen nasıl geri döndün eski sürümü

Artık bu gibi test yazılarına güvenmeyeceğim. Lg G3 kullanıcısı olarak güncellemeyi yükledim ve şarj problemi yaşamaya başladım. Emin olun gözle görülür bir problem. Güncelleme yapmayan arkadaşlar varsa kesinlikle bulaşmasın. Getirdiği çok bir şey yok ama şarjı fena götürdüğü kesin.

Şarjı resmen 2 kat hızlı tüketiyor G3 te.

Güncellemeye yaptığıma müthiş pişmanım, fabrika ayarlarına dönersem güncelleme kalkarmı? şarjı yemiyor sömürüyor!!! güncellemeden önce internetle bitirimediğim şarjı bol bol oyun oynayarak bitiriyordum, şimdi internet kapalı iken bile şarj yiyor, yarım günü zor çıkarıyorum, güncelleme yapmayan varsa KESİNLİKLE GÜNCELLEME YAPMASIN !!!!!!!!!

@19 Şub 2015 12:23 Android 5.0 güncellemesini flash tool ile yapıp cse modunda yaptırırsanız sorununuz çözülür. aynı problemi yaşıyordum yapınca düzeldi. şu an aynı testteki gibi cok az pil yiyor ve eskisine göre %20 civarı daha uzun ömrü var. tek gördüğüm olumsuzluk wifi modu eskisine nispetle daha çok pil harcıyor ama 3g de böyle bir sorun yok.

@22 Şub 2015 13:40 İlk yorumu yapan KESİNLİKLE GÜNCELLEME YAPMAYIN DİYEN bendim, ama yorumdan bir gün sonra nasıl oldu çok anlamadım telefonu açtım kapadım, pili çıkardım bir kaç uygulama sildim nasıl olduğunu anlamadım ama telefon dediğiniz gibi düzeldi ve ŞARJ SÜRESİ belirgin şekilde düzeldi. şuanda tavsiyemi yeniliyorum :)) KESİNLİKLE GÜNCELLEME YAPINN!! yalnız problemi çözemeseydim yanmıştım 4-5 saatte full şarj bitiyordu şimdi ise 2 güne yaklaştı!!!

@22 Şub 2015 22:15 kardeş güncelleme konusunda yardımcı olurmusun

ekim ayindan beri LG G3 kullaniyorum. ilk iki aydaki pil omru muthisdi, tek sarjin 80 - 100 saat gittigini gordum tabiki telefonu yogun kullanmadigim zamanlar. Son iki aydir pil omru 20 saate kadar dusdu. wifi ve 3g haric diger butun gereksiz app leri sildim, ekran isigini 10% a dusurdum. Gecen ay LG yeni pil gonderdi ama yeni pilin omrude maalesef 20 saati gecmiyor.ne oldu da 4 gun giden pil omru 1 gunu cikartamaz oldu!

Cihazı yaklaşık 3 aydır kullanıyorum tek sıkıntısı geçişlerde ve telefonu ilk açtığımızda çok kasilmasi diyer bir husus bataryasi günde 2 kere şarj ediyorum

Diyelim ki ben bu romu 2.000 mAh lık snapdragon s4 720p amoled ekranlı bi cihaza yüklesem ne kadar gider şarj

arkadaşlar 5.0 yamasından sonra fabrika ayarlırına çevirin hiç bir sıkıntınız kalmaz inanın bana :D ben yaptım oldu

Beyler parlaklik minimumda sarj yarim gunde bitiyor. Maalesef sarjda sinifta kaldi cok pisman oldum valla.

@25 Nisan 2015 16:25 çakma g3 olmasın

Biri bana yardimci olurmu lutfenn aradiimm yok yaaa. Whatsapp tam gelen mesajlar direk durum cubugunda gorunuyoo yaa bulamiyorum nasil kaptcaz ne olur yarfimci olun

Şarj süresi uzatılmışmı, 2 kat hızlı gidiyor.

@10 Mayıs 2015 07:08 bende 1.5-2 gün arası gidiyor healt ve tipsi ve googlenın gazetelik gibi uygulamalrını devre dışı bırakın wifi ve diğer bağlantılar ihtiyacınız yoksa kapatın

Telefon cok cabuk isiniyor ates gibi oluyor teli yeni aldim aldigimda 5.0 vardi sizce bu isinma 5.0 danmi duzeltirilmi

@27 Mayıs 2015 17:17 arkaplanda çalışan uygulamalar varsa kapatın parlaklığı %80 de otomatiğe ayarlayın aynı olayı 4s le yaşamıştım ir sabah işyerine gelinceye kadar 4s ateşlendi ve şarj kendi kendine azalmaya başladı.G3 ile bir günü rahat tamamlarsınız amma her telefonda geçerli olarak arka planda onlarca uygulama açık wifi bluetoth nfc hep açık parlaklık full olursa z2 de dahi zorlanırsınız health ve google ın işe yaramayan uygulamalarını devre dışı bırakın mutlaka

lg g3 32 gb 504 K serisi aldım android 5 yüklü geldi çok memnunum harika bşr telefon çok akıcı çalışıyor alacaklara tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşlar bendede g3 32lik 504k serisi telefon iyi hoş güzel ama inanın korkarak kullanıyorum kasa çatlar olayı gerçekten sıkıntı teknik servislerinde vurdum duymazli yanında cabası şarj olayida büyük sıkıntı hemen bitiyor acayip ısınıyor telefonu alali on gün oldu sıkıldım valla sanırım saticam cihaz sıkıntılı!!!

@15 Haziran 2015 23:58 Madem çatlar endişeniz vardı keşke almasaydınız.Ayunı seri bende de var antutudan 42.300 çekiyor real racing3 hiç sıkıntısız oynuyor.Z2 de bu kadar ısınıyor ama ısıyı arka yüzeye dağıttığı için çok fazla hissedilmiyor G3 de bu ısıyı kablosuz şarj vs. özelliklerinden dolayı arka tuş çevresinden iletiyor dolayısıyla çok fazla ısınıyor hissine kapılırsınız olay bu.Health başta olmak üzere gereksiz google uygulamalarını devre dışı bırakın arka planda onlarca uygulama olmasın.

@15 Haziran 2015 23:58 İthal almadan önce delta servisle görüştüm, gayet ilgililer ve herhangi bir sıkıntı durumunda sadece cihazı kendilerine kargolamamı söylediler, kullanıcı hatası olmayan hertürlü arıza ücretsiz gideriliyor bence yeterli cevap servisinizi dikkatli seçin derim.

Valla kardeş bir kere almış bulunduk tel güzel aslında iki hafta oldu alali performans yönünden güzel ama sanırım ithal alarak hata yaptım inşaAllah teknik servislik bir durum olmazda ugrasmayiz...

@16 Haziran 2015 23:22 Cep telefonlarını İster bayisinden ister ithal garantili almış olun hiçbir fark yok kullanıcı kusuru olmayan arızalarda ücretsiz tamir yapıyorlar.Cihaz çok ince çerçeveli neredeyse tamamiyle ekran olduğundan arka cepte taşınmaması en azından arka kısmını ve çerçeveyi saracak plastikde olsa bir kılıf kullanmanız lazım gelir.

yeni yazılımla beraber g2 ve g3 ü tarihe gömmüşler, g4 satışı için izlenilen bir politika, gerçekten çok dramatik. Lg ye olan güvenim sarsıldı, yeni güncelleme berbat

Aynen öyle g3 de kanamalar mevcut yazılımın daha stabil olması gerek

G3 5.1 geldimi arkadaşlar bilgisi olan varmı şuan bende v20g3 5.0 versiyonu mevcut...

Yarim gun dayanmiyo ya

guncellemeden sonra g3 sarj berbat eriyor sanki bir gunu cikartamiyor nerdeyse ki gereksiz seyleri silmisken devre disi birakmisken boyle 1 aylik telefon saticam cildirtti

beyler noldu hani gelmezdi 2014 te 5.0 LG G3 E AYRICA 2015 DE ANDROİD 6 YANİ M GELİYOR LG G3 İLK ALAN LG G3 OLACAK NEDEN Mİ EEEEEE MALÜM LG +GOOGLE YAZILIM ORTAKLIĞI VAR KAPİŞ HA BU ARADA ANDROİD M 2015 GOOGLE O/I KONFERANSINDA YAYINLANDI

Yazı eksik malesef. Bu Andorid şu lanet olası kurtulamadı gitti maalesef. 4 gmail hesabım var. Bildirimleri alma seçenegini işaretliyorum ama arka arkaya bütün hesapların bildirimi geliyor. OTURUM AÇMA İSTEYI.... Tam bir rezillik. Önemli bildirimlerim kaybolup gidiyor. Isteyen deneyebilir. Lolipop kullanıcı dostu falan degil. Google ile alakalı gereksiz sacma sapan servislerin bildirimleri yagmur gibi geliyor ve engel olma şansınız yok. Telefondan soğudum resmen. Teknoloji blogları herseyi toz

Uzun zamandir guncelleme yapmamistim 1hafta once yaptim ve bin pisman oldum sürekli internete girmedigim halde sarjim bir gunu cikarmiyor sizce ne yapmam gerekir.

Bende LG G3 BEAT aldm suan kullanıyorum gayet iyi bir telefon kasma felan yok sadece şarj o kadar cok dayanmıyor 1 ün felqn dayanıyor iste qmq genede iyi bir telefonn yanii ????????

pilin son dolumdan itibaren kaç saat gittiğini yazmıyor sadece grafik olarak gösteriyor. Birde bildirimler hayvan gibi ekranı yer kaplıyor (eskiden sadece en üste çıkardı)

Lg g3. E güncelleme ne zaman geliyor

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir