Microsoft Edge'den Dolby hamlesi!

Microsoft'un web tarayıcısına eklenen bu özellik, Chrome ve Firefox'u kıskandıracak!

Microsoft Edge'den Dolby hamlesi!

Windows 10'un çıkış tarihi yaklaşıyor ve Microsoft, yeni web tarayıcısı Edge'i büyük güne mümkün olduğunca eksiksiz hazırlamak istiyor.

Microsoft Edge takımı, çok kanallı ses desteğine sahip H.264 videolarını tamamlamak üzere Dolby Audio desteğini web tarayıcısına eklediklerini duyurdu. Microsoft, Edge'in Dolby Digital Plus'ı destekleyen ilk web tarayıcısı olacağını, web sitelerinin yeni ses desteğini HTML5 ve MSE yoluyla kullanabileceklerini söylüyor.

İşlev belki tüm kullanıcılar tarafından hemen fark edilmeyecek. Ancak Microsoft'un çalışmaları, web sayfalarını işaretlemeye yarayan "inking" işleviyle bir araya geldiğinde, yeni web tarayıcısını rakiplerinden ve köklü medya oynatıcılarından farklı kılmak istediğini gösteriyor. Geliştiriciyseniz ve işlevi web sitenizde nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız, buradaki gönderiye göz atabilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Oha çok mantıklı hamle. Netflix, Hulu gibi internetten film yayını yapan siteler çoğalıyor. Ses kalitesi da adam akıllı film izleyebilmek için çok önemli. Milletçe Alkışlıyoruz.

bekle bekle bi hal olduk şu ms edgeyi merak ediyorum inşallah stabil ve hizli olur... eklenti olarakta 3 5 gerekli eklentiler olsa yeter... Ad Block Downloader vs vs...

Microsoft bu sefer doğru yolda...

Gelsin de bakalim neymis, IE gibi televizyondan alinmis tel gibi hiyar cikmasinda icinden. :D :D

10130 dağıtılmaya başlandı.

@30 Mayıs 2015 00:58 Öyle mi ne güzel :)

firefox desteklemez büyük ihtimallede chromium tabanlılar win 10 çıktıktan sonra en fazla 3 ay sonra yayınlar

Xbox için akıllı bir adım ama pc için gereksiz.

netflix le birleşirse EFSANE olur

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir