Microsoft Edge'in eşitleme özelliği de olacak

Microsoft, yeni web tarayıcısının bu popüler işlevi de sunacağını Twitter'da doğruladı!

Microsoft Edge'in eşitleme özelliği de olacak!

Microsoft, Windows 10'da IE'yi bir kenara bırakıp, yola yepyeni Edge ile devam edecek. Firma, birçok kullanıcının ismini duyduğu gibi uzaklaşmak istediği Internet Explorer'ın kötü ününü dağıtmak için geçmişte çok çalışmış olsa da, bunda tam anlamıyla başarılı olamamıştı. Yenilenmiş, modern bir rendering motoru ve yepyeni bir arayüzle gelen Edge ise geliştirilme aşamasında olmasına rağmen bizleri heyecanlandırıyor.

Twitter'da kullanıcıların sorularına cevap veren Edge geliştirici takımı, yeni web tarayıcısının yer imlerini, parolaları, geçmişi ve sekmeleri eşitleme işlevi sunacağını söyledi. Bununla birlikte takım, bu işlevin ne zaman geleceği konusunda herhangi bir ipucu vermedi.

Chrome ve Firefox'un ciddi bir rakibi olmak isteyen Edge'in, işlevsellikte eksik kalmaması önemli. Bu yüzden tarayıcıya eşitleme işlevinin eklenecek olması, şaşırtan bir gelişme değil. Eşitlemenin yanında bir başka işlev olan eklenti desteğinin yazın sonunda veya sonbaharın başında geleceği söyleniyor.

Microsoft Edge'i denemek isteyenler, Microsoft'un geçtiğimiz hafta yayınladığı 10074 numaralı Windows 10 yapısını bilgisayarlarına yükleyebilirler.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

vaaaaaaaay yüzyılın yeniliği? eklenti desteğini gelecek yüzyılda bekliyoruz microsoft yine öncü!!!!!111

yerimleri falan eşitleme olayı win8.1 ie11 de var

Windows 98 ve Internet Explorer 4'ten beri eşitleme özelliği var.

Önce HTML5 standartlarını Chrome, Firefox seviyesine getirsin sonra eklenti desteğini falan getirsin. Hala sayfaları doğru düzgün görüntüleyemiyor. Bugları var bir sürü.

ie de olan eşitleme işlevinden farkı ne olacak peki?

Sizleri heyecanlandıran bu haber nedense bize "Haber bu muymuş?" dedirtiyor. Çok büyük bir yenilikmiş gibi Microsoft ve Windows 10 reklamı yapman üzüntü verici. Eşitleme desteği sunacak. Peki neyle eşitleyecek. Windows'u Windows Phone ile. Sadece Windows Phone. Yıllardır Firefox kullanıyorum. Yıllardır eşitlemeyi de kullanıyorum. Eşitlemeyi kullanabildiğim cihazlar: Windows, Linux türevleri, Os X, Android, IOS, Windows Phone. Daha unuttuğum olabilir. Firefox Hello'yu kullanın bir de. Yenilik bu.

Buglari varmış. La daha yolun başında be. Bi sabretmeyi öğren.

demek mağaradan çıkıyorlar.. firefox ve chrome ye devam, tüm en iyi özellikleri firefox ve operadan çalıyorlar zaten...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir