Microsoft Outlook'un İçinden, Microsoft Edge Çıktı

Web tarayıcısı Edge'i Chromium motoruyla yenileyen Microsoft, eski, rahatsız edebilen "alışkanlığına" geri döndü!

Outlook.com Kullanıcılarına Edge Reklamları

Microsoft, Outlook kullanıcılarını Edge web tarayıcısını kullanmaları için ikna etme çalışmalarına başladı.

Outlook.com gelen kutusunda görünmeye başlayan Microsoft Edge reklamlarını Windows Latest, fark etti. Reklamlarda Edge'in size "hız, performans ve uyumluluk" sunacağı iddia ediliyor. Bir başka reklamda ise şunlar yazıyor: "Microsoft Edge + Outlook = Beraber daha iyi."

Bir başka reklamda ise "İnternette dolaşırken Microsoft Edge ile kontrol sizde olsun" mesajı görüntüleniyor. Bu daha genel bir reklam olsa da, Microsoft'un Edge'e yönelik birçok reklam hazırladığı anlaşılıyor. Üst menünün altındaki küçük çubukta görünen reklamlara tıkladığınızda Microsoft Edge'i indirmenizi sağlayacak bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz.

Firefox'ta görünen reklam

Reklamların sadece Chrome kullanıcılarına gösterildiği, en azından şimdilik Firefox kullanıcılarına görünmediği belirtiliyor ancak Firefox ile yaptığımız denemede reklam metnini görebildik.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Firefox reklamları ve tracker'ları çok güzel bloke ediyor. Firefox ve Thunderbird, Comodo Containment ile de harika uyumlu. Başka browser'a ve mail client'a gerek yok. İkisini de çok seviyorum. Diğer browser'ları secondary olarak kullanıyorum...

Klasik MS hareketleri, pek de şaşırılacak bir durum değil. Özellikle Android'e Office uygulamalarıyla birlikte getirdiği reklamları da göz önünde bulundurursak, Outlook'a getirdiği reklam çok daha ufak kalmış

Kendi reklamını yapıyor olması çok doğal değil mi?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play