Microsoft'tan geciken yamalar açıklaması

Microsoft, açıklar için yayınladığı yamalarda geç kalmakla suçlanıyor. Peki ama bu gecikme neden?

Microsoft'tan geciken yamalar açıklaması

Internet Explorer'ın bazı sürümlerindeki kritik güvenlik açığını Microsoft'un en az 12 aydır bildiği halde el sürmediği iddia edildi.

İddiaların dayandığı kaynaklardan biri de Microsoft'tan bir açıklamaydı. Microsoft Security Response Center direktörü Mike Reavey, Microsoft'un bu kadar beklemesinin önemli sebepleri olduğunu söyledi. Bu tür düzeltmelerin kapsamlı ve düzgün hazırlanmaması durumunda düzeltmeye çalıştıkları yazılımın çalışmayı durdurduğunu belirtti. Böyle durumlarda kullanıcıların yamaları kurmadığını, bu sebeple benzer açıkların birlikte ele alınarak toplu bir düzeltme yapılması gerektiğini söyledi. "Müdahalenin tam vaktinde olması gerekli yoksa işleri çok daha kötü hale getirebilir, açıkları düzeltmek isterken kötü niyetli kişilere çok daha büyük bir koz verebilirsiniz" dedi. Reavey güvenlik açığını keşfeden araştırmacılardan biriydi.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Microsoft iyice dağıttı, gidşatı hiç iyi değil.

birde salı günü takıntıları yokmu

microsoft yama çıkartma ve güncelleme konusunda oldukça yavaş bence...

çok sacma La bu ne ikide bir yama cıkarıyor bişi adam gibi üretemez.. hepsini içeren bi işLetim sistemini yapsa.. xp desen hep bozuk acık var vista desen sacma sapan... böyLe devam eder gider işte

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir