Microsoft'tan herkese Virtual PC armağanı!

Hem IE8'i risksizce test edin hem de Windows Vista'yı veya Windows XP'yi ücretsiz olarak kullanın...

Virtual PC: Internet Explorer 8'i test edin

Microsoft, Internet Explorer 8'in yeni betasını test etmeniz için güncelleştirilmiş bir Windows-XP-imajını indirmeye sundu. İlgili kullanıcılar tarayıcıyı asıl sistemlerine kurmadan IE8'i deneyebilirler. Fakat ücretsiz işletim sistemi sadece Microsoft'un yine ücretsiz olarak sunduğu Virtual PC aracı ile çalışıyor.

Virtual PC hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse: Program belli başlı işletim sistemlerini sanal olarak, asıl sisteminize kurulum yapmanıza gerek kalmadan test etmenizi sağlıyor. Yazılım sayesinde PC'nizin içinde sanki ikinci bir PC daha varmış gibi yeni bir işletim sistemi kurabiliyorsunuz; hem de herhangi bir risk olmadan. Sonuçta tüm süreç sanal bir ortamda gerçekleşiyor.

Bunun dışında firma güncel işletim sisteminin avantajlarını 2009 Ocağına kadar detaylı olarak test etmenizi sağlayan bir Windows-Vista-imajı da sunuyor. Bu sanal Vista'da sadece Aero kullanıcı arabiriminden feragat etmeniz gerekiyor.

Download: Internet Explorer Application Compatibility VPC Image

Bu imajları nasıl kullanacaksınız?

Ücretsiz işletim sistemleri ancak sanal PC yazılımı yardımıyla kullanılabiliyor ki, burada Microsoft'un Virtual PC aracı devreye giriyor. Bu aracı indirip kurduktan sonra aşağıda linkini verdiğimiz EXE dosyasını açın ve ayıklama sonucunda çıkan VHD dosyasını Virtual PC ile birleştirin. Bu kadar! Windows XP ve Vista imajı kullanıma hazır.

"Internet Explorer Application Compatibility VPC Image" in bu 4. sürümü Ocak 2009'a kadar ücretsiz ve legal olarak kullanılabiliyor. İmajlar her iki işletim sisteminin de en güncel halini (Windows Vista SP1, Windows XP SP3) baz alıyor.

Sonuç: Ücretsiz Windows Vista ve XP. Kim hayır diyebilir ki?

İpucu: Aşağıdaki indirme linkine tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfada IE8 Beta 2 entegreli Windows XP SP3 imajı için "IE8B2-XPSP3_VPC.EXE" dosyasını indirin. Windows Vista SP1 içinse "IE7-VIS1.exe", "IE7-VIS2.rar" ve "IE7-VIS3.rar" dosyalarını indirin.

Download: Internet Explorer Application Compatibility VPC Image

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Bu virtual pc yi nasıl kuracağımız hakkındada biraz geniş bilgi verseydiniz daha güzel olurdu

Çok şaşırdım da hiç mi kısıtlama yok yani bu sürümlerde?

Çok şaşırdım da hiç mi kısıtlama yok yani bu sürümlerde?

güzel programa benziyo virtual pc

hayır virtual pc yi kuracaksın sonra bunu kullanabiliyorsun,gereksiz bi browser yani artık opera ve firefox un yaptığı şeyleri taklide başladı resmen,tab sistemi filan 7 de başladı daha opera ve firefoxda daha önceden vardı,operada firefox sayesinde bedava oldu,bedava sürümüde vardı ama reklam içeriyordu o dönem firefox kendisi reklamları engelliyordu. ama şu an ne firefoxdan ne de operadan vazgeçilir üçüncü bi browser fazla.

firefox,google chrome gibi tarayıcıların bulunduğu pazarda iyi bir yer edinmek için iyi bir hamle bakalım önümüzdeki günlerden kullanıcıları daha ne gibi avantajlar bekliyor

arkadaşlar boşuna uğraşmayın gereksiz bir şey vakit kaybı virtual pc bir çeşit ikincil işletim sistemini çalıştırmaya yarayan bir programdır sistemi yavaş olanlar hiç denemesin ana bilgisayarın bütün özelliklerinden kendine göre bir kısmını kullanıyor ör: rem, hdd, ekran kartı vb.

çok kullanışlı değildir sadece merak ettiğiniz bir işletim sistemini ister cd'den ister iso olarak hdd'den gösterin sanki bilgisayara format atıyormuş gibi olacak ama sadece sanal olarak ana işletim sisteminize zarar vermez istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz

virtual pc'yi kurmak çok kolaydır o size yol gösterir deneyerek kendiniz de yapabilirsiniz
şimdiden kolay gelsin
:))

kotalı kullanıcılar denemeyi düşünmesinler bile bir anda kota tavan yapabilir. ie 8 beta 2 zaten 15 mb ama diğer dosyalara dikkat ettiyseniz 1.4 gb yi bulabiliyor.

gereksiz bunlar sadece developer ve sistem adminleri için.

wmware yormuyor o program daha güzel ama kurması uzun sürüyo

harddiskine ve sistemine eziyet etmek isteyen warsa daha iyisi olamaz :)

bunu virtual pc de kurmak gerekmiyor direk kurulu virtual pc ye tanıtınca hemen açılıyor.ben denedim size de tavsiye ederim

"bunu virtual pc de kurmak gerekmiyor direk kurulu virtual pc ye tanıtınca hemen açılıyor.ben denedim size de tavsiye ederim"

sende virtual pc kurulu. kurulu olmayan adam ne yapsın ?

İndirip deneyen biri varsa yorumunu yazsın bizde ona göre indirip kullanalım.Öyle uzaktan yorum yapmayalım....

türkçe mi acaba.

windows türkçe mi arkadaşlar?

Microsoft'un sitesinde belirtilen dil İngilizce...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir