Microsoft Word ve Office satışına devam...

Microsoft'a DOCX'te patent ihlali için açılan davadan en son gelişmeler ve sert sözler!

Microsoft Word satışına dava bitene kadar devam
DOCX, Office paketinin standart dosya formatı

Microsoft DOCX formatı davasında geçici bir zafer kazandı. Windows Office satışları sürecek. Hikayenin detayları için bağlantılardan önceki haberleri okuyabilirsiniz.

Özetle Microsoft Word'e gelen satış yasağı haberinin ve patent sahibi Kanadalı firmanın açıklamasının ardından Microsoft Word yasağına karşı yeni bir adım atmıştı.

Mahkemenin aldığı en son karara göre temyiz süreci bitene kadar Microsoft Word satmaya devam edebilecek. Microsoft sözcüsü Kevin Kutz "Sonuçtan mutluyuz ve esas meseleler üzerine itirazlarımızı 23 Eylül'de sunmak için sabırsızlanıyoruz."

Davayı açan i4i'den Louden Owen ise şu açıklamayı yaptı: "Microsoft'un bu konunun sonuçları hakkındaki korkutma taktikleri onu davanın Federal Temyiz Mahkemesi'ndeki incelemeden koruyamayacak. İ4i en son kararın kendi lehine olacağına emindir."

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Microsoft sıyrılır

haksız kazanç var ortada, çal ondan bundan sat sonra oh ne alaa

Asıl haksız kazancın nerede olduğunu görmek için, üniversitelerin Teknopark, Teknokent denilen yerlerine gidiniz. Açık naynak adı altınnda, öğrenci projelerinin alınıp, Teknik danışmanlık, konsept ve ilk geliştirme işlemlerinin "bedavaya" getirilip, sonra üretilen yazılımın üzerinden "business" çözümleri üretildiğinde, profesyonel amaçlı olarka satılmak istendiğinde, kaç paraya peşkeş çekildiğini gidiniz, görünüz.

Ya da açık kaynak über işletim sistemlerinin, profesyonel kullanım ve destek için client başına kaça para aldıklarına bakınız...

Ha , "kimmiş bakalım bunlar" derseniz mail adresim : acharadjoulee@hotmail.com

Saygılarımla..

Temyiz süreci bitene kadar satacak da, haksız olduğu apaçık ortada olduğu için davayı kaybedeceği belli. Ondan sonra kalıcı olarak satışı yasaklanmış olacak. Tüketici açısından bakıldığında, satışı sona erecek bir ürünü "şimdilik satılıyor nasıl olsa" diye almak hiç de akıllıca olmasa gerek. Çünkü terkedilecek bir ürün. Niye satın alayım?

Mİcrosoft kazanacaktır

saçma sapan işler yaptıkları mahkemede biliyor yaptığı davranışın çok yanlış olduğunu bu güne kadar hangi yazılım yada donanım üreticisine isim yada başka şekilde patent ihlali söz konusu olduğunda tamamen satışı durdurulduki? tabiki hiç birisinde başka çözümler sunularak halledilmişti. farkında değilse eğer zaten ürün satışının durdurulması devam ederdi. akli dengesi yerinde olan hiçkimse böyle saçma bir satış izni çıkartmaz.

yeniden doğsam da şu amerikada avukat olsam !

yahu işte yedireyemiyolar. adam aldı başını gidiyor. hiç bişi olmaz ms ye. kazanır. kanun her zaman güçlünün yanındadır türkiyede olduğu gibi...

Ben anlamadım bu işten birşey, koca microsoft doc formatını çalıntımı kullanıyordu, kendi yeni format geliştiremiyormu, officeyi tümden silip atmak yerinde davacılara biraz para uçlanıp formatı kullanma izini alamıyormu.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir