Micrsoft dayanamadı, Sony'ye uydu...

Daha bir kaç gün önce iddialı sözlerle Sony'nin PS3'üne meydan okuyan MS, sözünün arkasında duramadı

  • Halil Mollaoğlu
Micrsoft dayanamadı, Sony'ye uydu...
Xbox 360 Elite:Microsoft'un amiral gemisi 50 Euro ucuzluyor.

Microsoft, her ne kadar "başkalarının yaptığı indirim bizi ilgilendirmez" diyerek gövde gösterisi yapsa da, PlayStation 3'te meydana gelen fiyat düşüşüne karşılık veriyor: Bugünden itibaren Xbox 360 Elite'in tavsiye edilen satış fiyatı 250 Euro.

249,99 Euro'luk yeni liste fiyatı sayesinde Microsoft'un konsolu Sony'in PS3 ve PS3 Slim konsollarından 50 Euro daha ucuz olmuş olacak. Gamescom etkinliğinde PS3'ün fiyatının 100 Euro civarında düşürülmesinden sonra Xbox 360 Elite ve PS3'ün tavsiye edilen satış fiyatları aynı seviyedeydi. Xbox 360 için duyurulan fiyat düşüşünden sonra Amerikalı konsol, yine Japon konsoldan daha ucuz hale geldi.

Xbox 360 Elite, standart beyaz Xbox 360'ın aksine siyah bir kasayla geliyor. Sabit disk büyüklüğü konusunda 120 GB ile Xbox 360 Elite ve PS3 Slim'e eşdeğer nitelikte. Sony gelecekte sadece tek bir PS3 modeli üzerine odaklanmayı düşünürken Microsoft, yine Xbox 360 Arcade'i sunmaya devam edecek. Giriş seviyesi modeli sabit diskten feragat ediyor; Microsoft'un tavsiye ettiği satış fiyatı 200 Euro.

Haberde belirtilen tüm fiyatlar yurtdışı fiyatıdır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

wii varken xbox360 almam ki ;D

Xbox live servisi ücretli eğer online oyun oynamak istiyorsanız ki microsoft live servisiyle böbürleniyor aylık ücret ödemek zorundasınız ama ps3 te oyunu aldıktan sonra hiçbir ücret ödemiyorsunuz xbox daha aşağı çekmezse fiyatları sadece 360 fan boy lar alır o garantisi bitince bozulan cihazları

heh 17;:49 un dediğine bak.. wii varken onu almazmış.. asıl o sana gelmez zaten.. ;D

ya sürekli hata veriyo ölüm halkasımıdır nedir o cıkıyo ps number 1

xbox 360 performans açısından piyasadaki en iyi konsol fiyatıda en uygun olduğuna göre bütün dünyada bunu kabul ettiğine göre fazla söze gerek yok

xbox 360 sadece tek avantajı var oda kopya oyun çalıştırması ne tip bakımından teknolojık nede içeriği bakımından ama ps3 hem teknolojık hemde içerik açısından çok harika tek sorun ps3 kopya çalıştırmaması eğer sony firması bu işe el atarsa eminim zarar dan çok kar edecekler anlamadığım tek bişey var acaba neden cihaz kırılamıyor demekki bu kadar üstün bir teknolojıye sahip ben şahsen xbox 360 almam neden almam çünkü sağlam bir cihaz değil yarın bir gün ne zaman arızanacağı belli olmayan bir cihaz en iyisi kırılmasını beklemek ama o gün geldiğindede olay olacağına eminim herkese bol oyunlar

cihazın kırılamaması teknolojisinden değildir.Cell işlemcisinin en çok kullanım alanı super pc ve sunucu bilgisayarlarıdır.Ve cracker her ne kişilerse bu işlemcinin altyapısını veri döngülerini ve diger donanımlarla nasıl bağlantı kurdugunu tam olarak bilmedikleri için hack yönünde sorun yaşıyolar.Yani adam akıllı bir hack grubu kurulsa 1 ay sonra ilk hackli firmware gelir.Haack grubunun teknolojik altyapısıda önemli bu konuda.

Ama sony hemen bir yama ile hacki kapatır.Microsoftta aynı olayı yapar hep yeni bir firmware hack kapatılır ama microsoft oyundan cok livedan para kazandıgı için sorun teşkil etmiyo.Yani oyun firmaları livedan para kazanıyo.

Fiyat olarak ps her zaman ülkemizde pahalı satılıyor.Emin olun şu an microsoft trde x box 360 satışına başlasın ortalık kavrulur sonra sony satış rakamlarına bakıp kafasını duvarlara taşlara vurur.Tabii neden trye x box 360 garantili gelmemeside merak konusu.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost