Motorola Moto G testte!

Motorola'nın uygun fiyatıyla dikkat çeken Moto G'si, fiyatına göre çok mu iyi? Cevap testimizde!

Motorola Moto G testte!

Motorola, Android KitKat'lı, 850 TL'lik orta seviye cebiyle sağlam bir geri dönüş yapmaya hazır. Moto G, ilk olarak fiyatıyla dikkatinizi çeken bir telefon. Cihazın 8GB ve 16GB'lık iki modeli bulunuyor. İki modelin arasında önemli bir fiyat farkı ise yok.

Telefonun yeri yerinden oynatacak, yenilikçi bir tasarımı yok ancak yumuşak ve kavisli kenarları, onu çekici kılıyor. Plastik kapaklı telefon, elinizde aldığınızda dayanıklı olduğu hissini size veriyor. Moto G'nin tasarımı, firmanın Google ile çıkardığı ilk telefon olan Moto X'e çeşitli açılardan benzerlikler taşıyor. Telefonun arka kapağını çıkartıp farklı renkte bir kapakla değiştirmeniz mümkün. Motorola, bunu büyük bir kişiselleştirme olanağıymış gibi  gösterse de, biz Nokia 3310'ü hatırlamaktan kendimizi alıkoyamadık.

143 gram ağırlığındaki Moto G'nin ağırlık dengesi iyi; 11.6mm'lik kalınlığa sahip telefonun kenarlara doğru incelmesi, onu olduğundan ince hissettiriyor. Bu arada Moto G'nin su sıçramalarına karşı dayanıklı olduğunu söyleyelim. Bununla birlikte su geçirmez değil, yani onunla suya dalmayı düşünmeyin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

Sonunda moto G'nin incelemesini yaptınız 15 gündür bu telefonu takip ediyor teknosada deneme fırsatı buldum çok akıcı ve hızlı bir telefon fiyatını gayet hak ediyor galaxy ace 2ye 880tl verip düzgün güncelleme almayan 1.5yıldır kullandığım telefona kıyasladığımda bu telefon fiyatını hak ediyor ayrıca google edition moto g türkiyeye gelmese bile yazılımları port edilebiliyor ve bu sayede bu telefon uzun süre çeşitli yollarla yazılım desteği kesilmez ayrıca amerikada çoğu teknoloji sitesine göre yılın telefonu fiyat performans konusunda

@19 Şub 2014 02:37 bizdede discovery 2013 ün en iyi telefonu devam ediyorsa belki 2014 te de olacak

@19 Şub 2014 11:19 sürekli problem çıkartan telefon aradaki 120tlye verip moto g almak daha mantıklı bir telefon gmd güncelleme belli bir süre sonra kesilecek bu telefon ise 18ay güncelleme garantisi var devamında kullanılacak custom romlarda cabası

fiyat pahalı general mobile discovery 730 tl gibi bir rakama sunulabiliyorken bu cihaza bu fiyat fazla. yine firmaların yüksek kar amacı malesef.

@19 Şub 2014 10:15 bazı sitelerde 750-800tl bu telefon

zaten motorola gayet sağlam telefonlar üretiyordu türkiye pazarından niye çekildi ki. tamam satmıyordu diğer telefonlar kadar ama en sağlam telefon motorola .

gereksiz.... geç.....

Motorola bitti artık sadece 4.4'ü alacak ve sonra tamamen bu telefon güncelleme desteği alamayacak. Yani eğer bu telefonu alacaksanız yine bu fiyatlarda (biraz daha düşük) Diacovery telefonunu alır gibi, hiçbir güncelleme almayacağını varsayarak alın.Eğer güncelleme almazsa bir daha sorun olmaz ve ROMlara yönelirsiniz. Eğer alırsa da sizin için çok güzel bir süpriz olur :) Eğer zamanınız varsa Discovery 2'yi bekleyin derim.

@19 Şub 2014 20:27 Motorola'nın telefon grubunu Google'a sattığını ve MOTO G modelini Google'ın çıkarttığını unutmayın. Google daha sonra Motorola'yı Lenovo'ya sattı ve satış bedelinin bir kısmını hisse senedi olarak aldı, acaba neden ? ... bu nedenle gelecek için şimdiden öngörülerde bulunmak ve yorum yapmak yersizdir.

@19 Şub 2014 20:27 HERKES DİSCOVERY DİYOR AMA BİLMİYORKİ KULLANDIGI DONANIM PİYASADAKİ ÇAKMA TELEFONLARLA AYNI MTK ISLEMCİ KULLANIYOR VE ÇİN MALI TELLERDEKİ İŞLEMCİ TELEFON ÇİNDEN GELİYOR SADECE YASAL YOLLA GELEN ÇAKMA TELEFON DENİLEBİLİR ONU ALMAKTANSA 1. SINIF REPLİKA S4 DAHA MANTIKLI MOTOROLA İLE DİSCOVERY KIYASLANAMAZ BENCE

@28 Şub 2014 09:02 hayatında teknoloji markette gezerken teşhir ürünü dışında GM discovery görmemiş adam ile neyin tartışmasını yapalım ki? ben kullanıyorum sağdan soldan kulaktan dolma bilgilerle buraya yazmıyorum. işlemcisinin vırtının zırtının nereden geldiğinin hiç önemi yok sen belli ki iğrenç bir "markalı" telefona dünyanın parasını vermişsin, sonra da 700 TL ye GM discovery alanlara kullananlara onu beğenip yorumunu paylaşanlara pislik atıyorsun. çin çin çin... ne çinmiş be arkadaş bugün teknoloji alanında faaliyet gösterip de çinle irtibatı olmayan firma var mı? GM discovery de blu life play isimli telefonun üzerine GM yazılmışı bilmiyor muyuz zannediyorsun? biliyorum telefonun işlemcisi de eski olabilir de androidde emülatör ve komut seti mi çalıştıracaksın ki? işlevlerini görevlerini başarıyla takılmadan yerine getiriyorsa sorun yok demektir.

@19 Şubat 2014 20:27 6.0 geldi , gelmez diyodun sanada kapak oldu. Bilgin olmadan sadece ahkam kesmekle olmuyormus anlayacagin

Her şey tamam da 11.6 kalınlık nedir ya!!! Herkes gider Mersin' e .............. (-.-)

850 tl ye dark evo da bir alternatif olabilir. donanımı daha iyi çünkü

Motorola'nın telefon grubunu Google'a sattığını ve MOTO G modelini Google'ın çıkarttığını unutmayın. Google daha sonra Motorola'yı Lenovo'ya sattı ve satış bedelinin bir kısmını hisse senedi olarak aldı, acaba neden ? ... Birçok ünlü markanın zamanında Amiral Gemisi olarak nitelendirilen modellere güncelleme vermediğini unutmayınız .... herşey güncelleme de değildir, önemli olan cihazların tüm fonksiyonlarını en stabil şekilde yerine getirmesidir ... bu nedenlerle gelecek için şimdiden öngörülerde bulunmak ve yorum yapmak yersizdir.

bu fiyata göre dark evo almak daha uygun gelebilir

Bence buradaki bazı yorumlar tamamen subjektif ... Öncelikle objektif olmak sonra da incelemeleri ve sonuçları iyi değerlendirmek gerekir ki doğru bir kıyaslama yapılabilsin. Aynı fiyat seviyesindeki cihazlarla bir karşılaştıma yapmak bir noktada belki doğru olabilir ama donanımsal olarak ve malzeme kalitesi ile birlikte Kitkat'ın bu cihazda nasıl performans gösterdiğini bilmek, çok farklı bir yaklaşımı doğuracaktır. Google bu ürünü Nexus kapsamına alarak belirli bir kalitede üreterek herkesin kullanabileceği makul bir fiyat hedeflemiş ... ama tabi ki ekonomik verilerle ülkelere göre fiyat farklılık gösteriyor ... bu cihazı Dark, General Mobile .... vb. cihazlarla kıyaslamak biraz haksızlık gibi ...

o Tel bildigim kadariyla 150 200 dolar arasinda satiliyor ve vergilerde dahil ayiptir ya bu kadar kar konmaz.

motorola bitmişsin olm sen git başka pazara elma armut sat ama telefonu bırak ya. Bu piyasada nokia, iphone, samsung gibi firmalar varken sana ekmek yok dostum. Nalet olası düzen bizi buna götürüyor. Çok geç olmadan git... Bir daha geri dönmeden..

@02 Mar 2014 13:55 şu ana kadar bütün akıllı cihazları kullandım diyebilirim saf android ve akıcı bir cihaz böylesini kullanmamıştım istersen önce bi dene sonra yorum yaparsın

taş gibi telefon kullanmadan uzaktan laf atmak kolay tabi. özellikle stabillik ve müzik konusunda çok iyi. oyunlar hiç kasılmıyor en sağlamları dahi. hoparlor ve kulaklık sesi de çok güçlü. almak isteyenler önce bi teknoloji mağazasına gidip incelesin. 11 mm çok kalın görünüyor rakam üzerinde ama telefonun oval yapısı sayesinde hiç farkedilmiyor ki bu da hoparlorun kapanmasını da engelliyor masaya koyduğunuzda.

İlginç yorumlar okudum :) telefonu yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum işlemci hızı ekran kalitesi ram hızı (1 GB 1735 Mhz ) gibi özellikleri es geçenler çamur atanları anlamıyorum 629 TL'ye aldım böylesine özellikli bir telefonu başkaları ne kadara satar orası da belli

Dark evo ne ya? Ben yazilima bakarim. Arkasında google var bunun. Android L dark evo ya hic bir zaman gelmeyecek. Ama bu hemen guncellenecek.

ne ara geldim la ben buraya ???

Disovery i övenlere rağmen Motorola 5.0.2 Lolipop gincellemesini aldı ve mutlaka bir arıza yapan diacovery lere inat sapasağlam bir telefon..ben 2 senelik Moto G kullanıcıso olmama rağmen telefonumun en büyük arızası kapatıp açtığımda düzelecek kadar ufaktı...HİÇ DÜŞÜNMEYİN GM DİSCOVERY YA DA SAMSUNG S3&S4 Mini yerine hemen Moto G yi alın...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir