Nokia'nın değerine değer katan 5 cep!

Nokia'nın bu günlere gelmesinde ve bir "dev" olmasında, işte bu 5 efsane cebin rolü çok büyük!

Nokia'nın 5 efsane cebi!

Microsoft'un Nokia'nın cep telefonu ve servisler bölümünü satın alma işlemlerini başlattığı artık kesinlik kazandı. Böylece Windows Phone ve Nokia Lumia'lar, belki de rakiplerinin karşısında daha güçlü bir biçimde çıkabilecekler.

Ancak Nokia, son dönemde bazı Lumia'larıyla dikkat çekse de son senelerde eski gücünde değil. Şirketi çoğumuz en çok üretmiş olduğu klasik ceplerle tanıdık. Bu yazımızda ise Nokia'nın adının güçlenmesinde etkisinin büyük olduğunu düşündüğümüz 5 telefonu sıralamak istedik

1. Nokia 3310

2000'lerin başında bir telefonunuz olduysa, bu telefonun Nokia 3310 olma ihtimali yüksek. Snake II'yi zamanının en hızlı oyunu haline getiren cep, başarılı bir cebin sahip olması gereken her özelliğe sahip ilk ceplerdendi.

2. Nokia N95

N95, iPhone ortaya çıkmadan önceki en işlevsel cepti. GPS, MP3 çalıcı, Wi-Fi ve 3G desteği (ilk iPhone'da yoktu) ve 5 megapiksel kamera, zamanın ötesinde özelliklerdi.

Nokia 1110 ve iki efsane Nokia daha!

Nokia 1110 ve iki efsane Nokia daha!

3. Nokia 1110

250 milyon satış rakamına ulaşan cep, şirketin tüm tarihinde en çok satan telefonu. Tüm iPhone sürümlerini toplamazsanız, Nokia 1110 aynı zamanda tarihin en çok satan telefonu.

Çoğu klasik Nokia gibi 1110 da kullanıcı dostuydu ve kullanımı oldukça kolaydı. Pilinin çabuk bitmesi ise en önemli sorunları arasındaydı.

4. Nokia N9

N9, Nokia'nın en başarılı ceplerinden biri olmasa da tasarımı Windows Phone'lu Lumia 800'de kullanılmıştı. N9, Nokia'nın hala yenilik yapacak ve taze fikirler üretebilecek kapasitede olduğunun bir göstergesiydi.

5. Nokia Lumia 925

Nokia'nın son Lumia'ları, özellikle de Lumia 925, şirketin rakipleriyle mücadeleye hazır olduğunu gösteriyor. İyi bir tutuş hissi, müthiş bir kamera ve beraber gelen güçlü uygulamalar, Lumia 925'i Nokia'nın şimdiye kadarki en iyi ceplerinden bir tanesi yapıyor.

Okuyucu Yorumları