Nihayet Windows 10 açıklaması!

Microsoft, Windows 10 Mobile'ın ne zaman geleceğini ilk kez, resmi olarak açıkladı!

Nihayet Windows 10 açıklaması!

Microsoft'un artık yılan hikayesine dönen Windows 10 Mobile'ı piyasaya süreceği tarihe dair nihayet nihai ve resmi açıklama geldi.

Firma konuyla ilgili yaptığı ilk açıklamada piyasada bulunan cihazların Aralık 2015'te Windows 10 Mobile'a güncelleneceğini söylemiş, geçen ay yapılan bir duyuruda ise güncellemenin gelmesinin 2016'nın başlarını bulacağı belirtilmişti. Bu süre içerisinde bazı operatörler de güncellemenin dağıtıma hazır olduğunu söylemiş, hatta bazı kullanıcılar da güncellemenin cihazlarına çoktan geldiğini öne sürmüşlerdi.

Yeni yılın ardından geçen yaklaşık bir aylık zaman dilimine rağmen sessizliğini koruyan yazılım devi nihayet soru işaretlerini ortadan kaldıracak bir açıklama yaptı.

VentureBeat'te yer alan bir habere göre Microsoft, anlaşmalı olduğu operatörlere yaptığı yazılı bir açıklamayla güncellemenin dağıtımının önümüzdeki ay gerçekleşeceğini iletti. Windows 10 Mobile'ın henüz dağıtıma tam olarak hazır olmadığını ifade eden Microsoft, güncellemenin de Şubat başı ya da ortasına kadar kullanıma sunulmayacağını açıkladı. Firmanın gönderdiği e-postalarda ayrıca Lumia 950 ve Lumia 950 XL'ın aylık güncellemelerinin de daha önce planlandığı gibi Ocak'ta değil Şubat ayında sunulacağı belirtiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Microsoft, vermicem klibini seyretmiş galiba. kurusa da vermeyicem diyor. İnşallah eldeki telefonlar bozulmadan güncelleme gelir...

daha önce de resmi olarak aralık 2015 denmişti. microsofta güvenilir mi sizce?

Bazı operatörler başlattı bilene. LAtin Amerika'da Lumia 535'ler çatır çutur kullanıyor.

@25 Ocak 2016 14:09 ya kardeşim senin nasıl bir beynin varya valla billa senle aynı havayı solumaktan utanıyorum.

@25 Ocak 2016 22:37 Brezilya'da Lumia 535'e ve 640'a resmi sürüm verildi. Asıl ben senin beynini çözemedim. Az dil öğren dil. Portekizceyi boşver. İngilizce bilsende kâfi

Hala ciddi ciddi Windows'tan umutlu olan var mı ya? (L520 kullanıcısıyım)

@25 Ocak 2016 14:24 kardeş şu 10 u bi görelim ondan sonra notumuzu ve kararımızı veririz

En iyi ihtimalle Nisan gibi gelir.

Mart sonunu bulursa hiç şaşırmam...

Ben ilk kez windows işletim sistemli telefon kullanıyorum . Telefonumu şarj suresi hızı ve camerası yonunden çok beğeniyorum fakat mağaza eksigi cok sinir bozucu. Şu guncellemede gelsin artık yeter .

Nisan gibi belki,diyenler vardı,haklı olduklarını görmek üzücü.

Geç gelmesi normal nerdeyse baştan bir işletim sistemi yapıyor. Telefon tamimiyle değişiyor.

@25 Ocak 2016 20:51 işletim sistemi yapmak 1 sene sürermi arkadaş ömür bitçek baştan herşeyi yapıyomuş çok zor bişey olmasa gerek yada parça parça ver

Daha önce de resmi açıklama yapmışlardı. Artık Microsoft'un resmi açıklamalarına inanmıyorum. Sonra maazallah tatildeyiz derler bir iki ay iler atıvererirler.

windows 10 mobile başarılı olursa Androidden Windows 10 geçerim :)

Microsoftun bu politikası çok yanlış. Hiç soylememesi lazım güncellemeyi ne zaman vereceğini. Pat diye verecek. Bu millet android kullanıp hiç güncelleme gelmemesine sesi çıkmıyor.

Güncellemenin tüm telefonlara ulaşması EYLÜL ayını bulacak benden söylemesi

facebook gibi ençok kullandığımız uygulamaların ve kilit ekranı gibi sistemdeki hataları giderip bir güncelleme yapsalar yeter. windows 10 dan zaten ümidi kestik.

Anlayamadığım şu android cihazlara kaç güncelleme geliyorki , windows lu en kötü cihaza bile sürekli güncelleme geliyor.

Sen de yorum yaz