Office, App Store'u da ele geçirdi!

Apple'ın App Store'unda artık yeni bir yıldız parlıyor: İşte indirme sayısıyla büyüleyen uygulama!

  • Ertuğrul Süngü
Office, App Store'u da ele geçirdi!
Hem Apple, hem de Microsoft durumdan memnun

Bilgisayarların vazgeçilmez programı Office, hatırlayacağınız üzere Mart ayının son günlerine doğru, aradan geçen uzun bir dedikodu döneminden sonra, iPad'ler için Apple'ın App Store'unda da kendisini göstermişti. Bir hafta gibi kısa bir sürede 12 milyon indirme miktarına ulaşan Office'in iPhone ve iPad sürümü, günümüz itibarıyla bu rakamı ikiye katlamış bulunuyor.

Evet, Apple kullanıcıları resmen Office'in gelmesini bekliyorlarmış ki Houston'da gerçekleştirilen TechEd konferansında konuşan Julia White'ın açıklamalarına göre, App Store'da yaşanan toplam Office indirme miktarı 27 milyonu geçti.

Yapılan son açıklamanın ardından hem Microsoft'un, hem de Apple'ın uygulamaların gidişatından mutlu oldukları gözüküyor. Özellikle Microsoft CEO'su Satya Nadella ve Apple CEO'su Tim Cook tarafından atılan tebrik tweet'leri duruma verilecek en iyi örnekler arasında. Şimdiden Apple Store download listesinin en başında bulunan Office uygulaması, öyle görünüyor ki bir süre daha zirvede kalacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Nerede burda bana iWork yeter diyen cahiller acaba bizde iPad kullanıyoruz ama Office tartışmasız liderdir

@13 May 2014 22:20 Merak ettim acaba iWork kullandınız mı hiç uzun süreli? kendimi bildim bileli Office kullanmış biri olarak Ekim ayından bu yana iWork kullanıyorum ve açıkçası Office deneyimimden daha memnunum. Eğer kullanmadıysanız, maalesef bu yorumunuz nafile bir yorumdan ibaret olacaktır.

@13 May 2014 22:20 hayatında Apple ürünü kullanmamış embesil teknoloji cahilliği böyle bir şey olsa gerek...

Apple'ın dürüstlüğünü tebrik ettim. Normalde yazacakları bir iki kodla o rakamları değiştirebilirlerdi ama bir numaralı rakipleri olmalarına rağmen rakamlarla oynamamışlar.

İki kod yazar diyen arkadaşım microsoftun eline indirilme bilgisi geçmeyecek mi sanıyorsun.

Her şeyi yap(tır)an Apple, gerçekte Office bile yapamıyor. Neden acaba? Ha ha ha :))

@14 May 2014 14:48 iWork? Pages? Numbers? Keynote?

Uygulamayı free zannedip indiren, sonra da aynı hızla kaldıranların da sayısını açıklayabilseler keşke.. bu kadar erken tebrik etmezlerdi o zaman

@14 May 2014 14:48 üstteki yorumlarıda mı görmedin sen, kaç yıldır iWork var. Kullananlar da memnun.

geeçek kullanılma sayısı bence çok daha azdır.

Sen de yorum yaz