Paralı uygulamalara alternatifler bulun!

Ücretli Android uygulamalarına para harcamak istemiyor musunuz? İşte onlara alternatif sunan 2 site!

Ücretli Android uygulamalarına alternatifler bulun

Android'de "bedava" yazan her uygulamanın ilginizi çekmediğinden eminiz. Ücretsiz uygulamalar genellikle size sayısız reklam gösteriyor ve bazı özellikleri kısıtlı olarak geliyorlar. Bazı ücretsiz oyunlar ise size oyun içi satış yaparak para kazanmaya çalışıyorlar.

Bununla birlikte 2-3 TL gibi düşük bir fiyata satılan ve bu parayı hak eden çok sayıda Android uygulaması olduğunu da söylemeliyiz. Ancak bu tabi ki her ücretli uygulamaya para dökmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. İşte ücretli uygulamalar için alternatifler bulabileceğiniz iki harika web sitesi.

Antiroid

Yeni bir web sitesi olan Antiroid, ücretsiz uygulama bulmak konusunda Google Play'den daha başarılı. Google Play'de bir uygulamanın ücretsiz alternatifini ararken genellikle onun kısıtlanmış "LITE" sürümünü buluyorsunuz. Antiroid ise aradığınız ücretli uygulamaya benzer işlevler sunan ücretsiz uygulamaları bulmanıza yardımcı oluyor.

Kullanımı oldukça basit olan Antiroid'de arama çubuğuna ücretli uygulamanın adını yazmanız ve alternatifini aradığınız uygulamaya tıklamanız yeterli. Açılan sayfada tıkladığınız ücretli uygulama için ücrtesiz alternatifler gösterilecektir.

AlternativeTo ile alternatif uygulamalar bulun

AlternativeTo

AlternativeTo, kullandığınız yazılımlara alternatifler bulmak için kullanabileceğiniz bir hizmet. Site sadece masaüstü yazılımlarını değil, mobil ve tablet uygulamalarını da içeriyor. Arama çubuğundan hemen istediğiniz uygulamayı bulamayabilirsiniz, ancak lisans ve platform filtreleri ile ücretsiz uygulamaları hızla görebilirsiniz. Sağ taraftaki Popular Tags (Popüler Etiketler) ve Categories (Kategoriler) işlevleri de aramanızı kolaylaştırabilir.

AlternativeTo'ta uygulama bulmak biraz daha zahmetli zira çoğu uygulamanın Google Play bağlantısı verilmemiş.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

apkmania dan iyisi yok ;)

Blackmarket diye bir şey var duymayanlar için söyleyeyim .

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir