PC başından kalkınca kapanan monitör!

Bu monitör, siz PC'nizin başından kalkınca kendini kapatıyor! İşte tüm özellikleri...

Philips'ten çevre dostu ve akıllı monitör!
Philips 225B2

Philips'in akıllı PowerSensor özellikli 225B2 serisi 22 inç ofis monitörleri, zararsız kızılötesi sinyallerle kullanıcının bilgisayar karşısından kalktığını anlayarak ekran parlaklığını otomatik olarak azaltıyor ve yüzde 80'e varan oranda enerji tasarrufu sağlıyor. Kullanıcı kalktığı anda görüntüyü karartan monitörler böylece güç tüketimini 0,1 watt'a kadar düşürüyor.

Philips 225B2 monitörler ayrıca SmartPower yapay zeka yazılımları sayesinde ekrandaki içeriğe göre görüntü özelliklerini optimize ederek kullanım esnasında da enerji tüketimini azaltıyor.

Öte yandan 225B2CB serisi ofis monitörleri, ekranın arka tarafında kolayca erişilebilir konumda bulunan açma/kapama düğmesiyle dilendiğinde tümüyle kapatılarak gerçek anlamda enerji tüketimi sıfıra düşürülebiliyor. Çevre dostu özellikleri uluslararası EPEAT Gold, Energy Star ve TCO 5.0 sertifikalarıyla onaylanan Philips 225B2CB ofis monitörlerinin üretiminde tümüyle geri dönüşümlü malzemeler kullanılıyor.

Görüntü kalitesi ve kullanım kolaylığı

Görüntü kalitesinden ve kullanım kolaylığından da ödün vermiyor

Philips 225B2 monitörler çok sayıda çevre dostu özellik sunarken görüntü kalitesinden ve kullanım kolaylığından da ödün vermiyor. SmartImage özelliği sayesinde ekranda görüntülenen içeriği analiz ederek yüksek performans sunan monitörler, kullanıcılara İş, Görüntü, Eğlence, Ekonomi gibi çeşitli modlar arasından uygulamaya en uygun olanı seçme olanağı sunuyor. SmartImage arayüzü ile kontrastı, renk doygunluğunu, fotoğraf ve videoların netliğini dinamik olarak optimum hale getirebiliyor.

Philips 225B2 serisi ofis monitörleri; USB bellek cihazları, kamera, portatif HDD, Web kamerası, PDA, yazıcı ve USB bağlantısı bulunan birçok tak ve çalıştır multimedya cihazına kolayca bağlanabiliniyor.

Dokunmatik SmartTouch kontrol paneli sayesinde görüntü özellikleri rahatlıkla ayarlanabilen 225B2 monitörlerde eğilme ve dönme ayarının yanı sıra 7 santimetreye kadar yükseklik ayarı da yapılabiliyor.

Siyah ve gümüş gri renk seçenekleriyle sunulan Philips 225B2 serisi ofis monitörleri 289$ + KDV özel fiyatı ile Boğaziçi Bilgisayar ve Arena Bilgisayar'dan temin edilebiliyor. Philips monitörlerle ilgili ayrıntılı bilgiye www.philips.com.tr adresindeki internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Birçok insan tek başına tv izlediğinde; odadan ayrıldığında o odanın duvarlarıa bir ihsanda bulunarak tv yi kapatmaz, bu durum beni gıcık eder.
Bu monitördeki uygulamayı ben, tv için düşünmüştüm; çünkü yeni tv teknolojisnde her türlü bilmem ne varken , önemli olan bu tür uygulamalar yoktu.
20-25 cm uzaklıkta, karşısında bulunan monitör kapatma düğmesine basmaktan aciz insanlar için iyi bir uygulama.

Kesinlikle tv ler için de uygulanmalı.

bu teklonojileri muhakkak yaymalılar lar doğadan harcadımız enerji yükü azalsın yoksa böle zamlarlar tassarruf kapısı gözükmez bunu tüplü tv elere bile .hatta 2012 itbaren tüm teklonojik aletlere yapsalar mantıklı olur

benim monitör çalışırken eco modunda 13Kw elektrik harcıyor hakikaten süper bence ... (22' led)

ulen yatıp film izliycem diyelim nebacuuuk ? :D

gerçekten çok iyi düşünülmüş bi monitör arkadaşımızın dediği gibi tv lerdede kesinlikle uygulanmalı !!

gerçekten çok iyi düşünülmüş bi monitör arkadaşımızın dediği gibi tv lerdede kesinlikle uygulanmalı !!

Tasarruf sağlayan bu teknoloji her cihaza uygulanmalı özellikle tvler için.. Samsungda böyle bir çalışma yapmış. En yakın zamanda diğer markalardan da bekliyoruz...

ViewSonic monitörümün karşısından kalktığımda ekran gidip geliyor bazen, bu o teknoloji mi acaba?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play