Philips'ten devrim yaratacak monitör

Philips bilgisayar monitörlerinde de Lightframe teknolojisini kullanmaya başladığını duyurdu.

Philips'ten devrim yaratacak monitör

Avrupa'da Philips marka monitörlerin pazarlamasından sorumlu yeni şirket olan MMD, bugün, Philips LightFrame™ monitörünün satışa sunulduğunu açıkladı. Bu 22 inçlik, parlak piyano beyaz yüzeyli monitör, modern ve lüks görünümü ile her tür çağdaş mekana uyum sağlayacak şekilde tasarlandı. Ancak, LightFrame sadece dış görünümü itibariyle "göz dostu" değil; etkin bir şekilde göz yorgunluğunu azaltması nedeniyle de, olası en iyi kullanıcı deneyimini sağlıyor.

Kapsamlı bilimsel araştırmalar, ışığın insanlar üzerinde güçlü bir etkisi olduğunu gösterdi. Örneğin, üçüncü göz reseptörlerini geçen mavi renk ışığın rahatlatma ve canlandırma gibi bir etkisi var. Bu bilgi doğrultusunda geliştirilen teknolojinin uygulandığı LightFrame, kullanıcıları rahatlatan, yatıştırıcı bir mavi ışık yayıyor ve konsantrasyonu artırırken göz yorgunluğunu da azaltıyor .

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

22" ve 540 lira kesinlikle alınabilir. Tasarım mükemmel. Görüntü kalitesi ise Philips e laf demem.

Harika birşeymiş , sevdim doğrusu fakat biraz ucuzlamasını beklemek lazım.. en azından 3XX'lu fiyatlara düşmeli...

Üçüncü göz reseptörü ne demek? Ben tıp doktoruyum ve böyle bir şey yok!

İlker ALP

Param olursa hemen alirim, Ben Philips Aurea TV leri ve AmbiLight teknolojilerini gordum, muthiş.
Kalitesi de gercekten cok iyi.
Ayrica bir Philips elemani olarak boyle bir monitor almak ayrica bir keyf.
Maalesef benim ulkede bu monitorler satilmaz herhalde, Turkiyeden veya baska bir yerden siparis veririm belki.

Herzaman derim görüntüleme teknolojisinde ne samsung ne sony kesinlikle PHILIPS. ancak ses konusunda tabiki SONY. herkesin dediği gibi kesinlikle samsung kaliteli değil. hele görüntüde. Türkiye'nin büyük bir teknoloji firmasının LCD reyon sorumlusu olarak gözlemlediğimiz kesinlikle PHILIPS in kendini diğer televizyonlardan ayırdığı. Aynı komsepteki ürünler arasında kesinlikle her seferinde PHILIPS farkını ve havasını atıyor. Müşterilerimizde bu farkı görüyor. Ancak diğerlerinide satmamız gerekiyor :D bazen PHILIPS in ayarlarını bozuyoruz ;) (itiraf dat kom)

bende bunca yıllık insanım ilker alp TIP DOKTORU diye birşey yok :)))

monütörün yaydığı ışık ve görüntülerin kalitesi göz üzerindeki etkisi monütörün kalitesine ve markaya göre değişebiliyor ama görüntü kalitesi denince ben sony derim bana göre sony en iyisi

"bende bunca yıllık insanım ilker alp TIP DOKTORU diye birşey yok :)))"

Ne yazık ki var. Bilimde ilerlemiş ülkelerden kaynaklanan bir tanım sanıyorum. Zira çok çeşitli alanlarda faaliyet sürdüren bilim adamlarına doktor, profesor gibi ünvanlar verilmekte. Dolayısıyla insan sağlığı, yani Tıp alanındaki doktorlara Tıp doktoru denilmektedir.

Aslında tıp doktoru diye bir şey yok. En azından Türkiye'de. "Üzgünüm" ve "korkarım"ın yalnız yabancı filmlerde olması gibi.

Ama zamanlar "tıp doktoru" da günlük hayatımıza girecek. "senin derdin ne" ile "yaşamak için ne yaparsın"ın girdiği gibi.

"bende bunca yıllık insanım ilker alp TIP DOKTORU diye birşey yok :)))"

yazık bunca yıldır ayakta uyuyomuşsun... doktor ünvanını ne için verildiği ve ne anlama geldiğini i araştır istersen. ağzı olan konuşuyo harbiden de.

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
Philips'ten devrim yaratacak monitör
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir