Pixel 2 XL'yi Parçalarına Ayırdılar!

Pixel 2 XL, sökülüp parçalarına ayrılıp incelendi ve sonra yeniden birleştirildi! Cihaz bir zarar görmedi, tabii ekrandaki ufak çatlak dışında...

  • H. Hüseyin Öztürk
Pixel 2 XL'yi parçalarına ayırdılar!

Bugün Pixel 2 ve Pixel 2 XL ilk çıkışını yaptı. Cihazı elinizde kurcalayarak, etrafta dolanan incelemelerin ne oranda doğru olduğunu kontrol edebilirsiniz, ama cihazın nasıl yapıldığına bakmak da ilginç olabilir.

iFixit'tekiler cihazı parçalarına ayırıp incelediler, sonra da geri toparlayıp kapattılar. Süreçte cihazın tüm parçalarını gösterdiler. Video ve görselden de görebileceğiniz gibi, her bir parça kolayca sökülebildi, yalnız ekran hariç. Ekranda ufak bir çatlak meydana geldi ve bu da firmanın cihazın onarılabilirlik puanını 10 üzerinden altı vermesine sebep oldu. Bu cihazın onarması zor olduğu anlamına gelmiyor, ama çok kolay da olmadığı  manasına geliyor. Parçaların çoğu modüler olsa da ve Philips## vidalar gerektirse de, bazı sıkışık kaplolar onarımı olması gerektiğinden biraz daha zor hale getiriyor.

Google Pixel 2 XL Reassembly! (Teardown in Reverse ??)Google Pixel 2 XL Reassembly! (Teardown in Reverse ??)
Google’s new Google Pixel 2 XL has a lot of new features—including Active Edge, which responds to your squeeze instead of just your touch. But is a squeezable phone a repairable one? Only a teardown in reverse will tell! Follow along with Kelsea as she reassembles the Google Pixel 2 XL. Be sure to check out the Teardown on our site! Lots of the tools we used are in the Pro Tech Toolkit Subscribe to our channel for all our latest teardown and repair videos! Follow us on Twitter: Check us out on Facebook:

Cihazın parçalarına ayrılması hakkında daha detaylı bilgi için iFixit'in sitesine (İngilizce) bir bakabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost