PlayStation 5 Slim ve orijinal PlayStation 5 yan yana görüntülendi

Ortaya çıkan yeni görüntüler, piyasaya çıkışına günler kalan PlayStation 5 Slim'i orijinal PlayStation 5 ile yan yana gösteriyor.

PlayStation 5 Slim ve orijinal PlayStation 5 yan yana görüntülendi

Daha ince PlayStation 5 modelinin piyasaya sürülmesine sadece haftalar kaldı ve bir kullanıcı güncellenmiş konsolu çoktan eline geçirmiş gibi görünüyor. X'e gönderdiği bir dizi görselde @phantompainss adlı kullanıcı, güncellenmiş PlayStation 5'in ilk versiyonun yanında nasıl durduğunu gösteriyor.

Yeni PS5, orijinal konsola kıyasla biraz daha küçük bir ayak izine sahip olacak gibi görünüyor. Sadece standart PS5'ten daha ince bir profile sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda daha kısa. Daha ince tasarıma rağmen, cihazın arkasında bir HDMI bağlantı noktası, iki USB bağlantı noktası, bir güç konektörü ve bir ethernet bağlantı noktası da dahil olmak üzere selefiyle aynı bağlantı noktalarını koruduğu görülüyor.

Görüntüler ayrıca PS5'in çıkarılabilir disk sürücüsünün kurulum sırasında internet bağlantısı gerektireceği yönündeki söylentileri de doğruluyor. Fotoğraflardan birinde "Disk sürücünüzü kullanamıyorsunuz. Disk sürücünüzü PS5'inize kaydedebilmek için PS5'inizi ağa bağlamanız gerekiyor" yazıyor.

Söylentilere göre konsolu disk sürücüsüyle yalnızca bir kez eşleştirmeniz gerekiyor, ancak Sony'nin gelecekte PS5 ve disk sürücüsü için kimlik doğrulama sunucularını kapatması durumunda kullanıcıların sürücüyü kullanmaya devam edip edemeyeceği konusunda endişeler devam ediyor.

Sony yeni PS5 Slim konsolunu Kasım ayında piyasaya sürmeyi planlıyor, ancak şirket hala kesin bir lansman tarihi vermedi. Disk sürücülü PS5'in fiyatı 499,99 dolar, dijital modelin fiyatı ise 449,99 dolar olacak.