RapidShare, MegaUpload ile ilgili konuştu!

MegaUpload'ın kapatılması dosya paylaşım sitelerini korkturken RapidShare'den ilk açıklama geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
RapidShare takımının içi rahat!
RapidShare, yasal işler yaptığından emin

Dosya paylaşım sitesi Megaupload'ın geçtiğimiz hafta ABD hükümeti yetkilileri tarafından kapatılması, benzer diğer sitelerin gözünü korkutmuş durumda.

Ünlü dosya paylaşım sitesi Rapidshare de, akla ilk gelen paylaşım sitelerinden. Ancak Rapidshare yetkilisi Daniel Raimer, şirketin Megaupload'ın kapatılması nedeniyle kendi sitelerinin de başına birşey gelmesinden endişelenmediğini açıkladı. Ars Technica'ya konuşan Raimer, "bir baskın yapılmasından endişe duymuyoruz ve korkmuyoruz. Dosya depolama, yasal bir iştir" dedi. Rapidshare CEO'su Alexandra Zwingli ise şirketlerinin Megaupload yöneticilerinden daha açık olmaya çalıştığını söyledi.

Zwingli, İsviçre'de kurulan RapidShare AG'nin her zaman şirket detaylarını sunduğunu ve gerçek isimler tarafından yönetildiğini, isimsiz, ara şirketler kullanmadığını söyledi. Zwingli, Megaupload'daki durumun tamamen farklı olduğuna da değindi.

Rapidshare CEO'su son olarak, Rapidshare'in korsancılığa karşı "çok katı" olduğunu, sıkça indirilen dosya yükleyenlere ödül vermek gibi bir sistemlerinin olmadığını da söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

bide hotfile var rapidshare upload eden yok çok fazla

Rapid görürüm seni az kaldı sıra sende

rapidshare in free hali bile premium gibi şu anda.popülerliğini kaybetmeden önce nerdeyse indiremiyorduk dosya :) böyle kalırsınız işte.

bircok site kapatti yaa zatenn filesonic fileserve filejungle. korkudan kapttilar

Dosya paylaşım siteleri kapanır yenisi açılır arkadaşlar. Bu devam eder...

kurulduğu ülkeye dikkatinizi çekeyim İsviçre

Rapid korsana karsı çok katiymis(!)

Filesonicle fileserve beni yıktı. Özellikle de fileserve. Neyse ki hala torrent var.

Bu kapanan sitelerin etkisinin internetten geçmesi yıllar sürecek. :( her tarafta çalışmayan linkler olacak. Türkler özellikle fileserveye çok upload yapmıştı.

para ile üye olanların durumu ne olacak şimdi ?

Rapidi pek önemsemiyorum da eğer ondan sonra bu işin arkasındaki isimler hızlarını alamayıpda torrentlere de saldırırlarsa o zaman yandı gülüm keten helva :)

Sen de yorum yaz