Roketsan'dan, Uzaktan Eğitime 1.000 Tablet Bilgisayar Desteği

Türkiye'nin millî teknoloji hamlesi doğrultusunda gençliğe her alanda yatırım yapan Roketsan, TEKNO-FEST paydaşlarının uzaktan eğitim için başlattığı kampanyaya 1000 tablet bilgisayarla dâhil oldu.

Roketsan, 1.000 tablet bilgisayar hediye ediyor

Türkiye'nin Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST Roket Yarışması'nın sponsorluğunu TÜBİTAK SAGE ortak çalışmasıyla üstlenen Roketsan, uzaktan eğitimde de gençleri desteklemeye devam ediyor. TEKNOFEST paydaşlarının, uzaktan eğitimini sürdüren; ancak bilgisayar imkânı kısıtlı olan gençler için başlattığı kampanyaya destek veren Roketsan, yarını inşa edecek öğrencilere 1000 tablet bilgisayar hediye edecek. Gençlerin yerli ve millî üretime katkı sağlayan bireyler olarak yetişmesi amacıyla hareket eden Roketsan'ın hediye edeceği tabletler, Millî Eğitim Bakanlığının belirleyeceği öğrenci-lere ulaştırılacak.

Başarılı gençlerin her zaman yanında

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk BAYRAKTAR öncülüğünde başlatılan kampan-yaya destek olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten Roketsan Genel Müdürü Murat İKİNCİ "Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Yarınların bilim insanları, başarılı mühendis-leri bugün bu amaç uğruna çalışan gençlerimiz arasından çıkacak. Başarılı gençlerimizin her zaman yanındayız. Onların karşısına çıkacak her türlü engelin aşılması noktasında üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye devam edeceğiz" dedi.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz