Samsung iPhone 5S'i geçmenin peşinde

Yeni bir rapor, Samsung'un bir sonraki bombası Galaxy S5'in işlemcisiyle ilgili yeni bilgiler verdi!

Samsung, iPhone 5S'in işlemcisini geçmenin peşinde

Samsung'un bir sonraki üst seviye telefonunda kullanılacak 64-bit işlemciyle ilgili raporlar gelmeye devam ediyor.

Yeni bir rapora göre Samsung ve işlemci üreticisi ARM, sıkça konuşulan 64-bit'lik işlemci için çoktan görüşmeye başladılar. Korea Herald'ın raporuna göre önde gelen bir ARM yöneticisi şunları söyledi:

"Samsung ve ARM'den yöneticiler bugün bir toplantı yaptılar. Samsung'un önümüzdeki sene ortaya çıkması beklenen cebinde yer alacak ARM 64-bit işlemci hakkında konuştular."

Ancak Dahası da var. ARM, 2015 için 128-bit'lik işlemcileri planlamaya başladı bile. ARM'nin ticari ve global geliştirme başkan yardımcısı Antonio Viana, bağlantı ve mobiliteyle ilgili bir konuşmasında gelecekteki ceplerin yüz tanıma ve parmak izi tarama için daha yüksek bellek kapasitesine ihtiyaç duyacağını söyledi. Bu belki de göz tarama işlevini Galaxy S5'te değil, Galaxy S6'da göreceğimiz anlamına geliyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Bit savaşları başladı.

Vay be 128 bit islemcileri de gorecegiz ha, daha 64 bit icin birak Linux ve iOS Windows ta bile yeni yeni yayginlasma baslamisken rekabet adina boyle rezilliklerin yasanmasi insanoglunun hayvansal icguduleriyle hareket etmesinin artik normallestigini gosteren bir kabak gibi karsimizda. 2010 yilindan itibaren baslayan bu acimasiz tekno-savas kendimizi yok etmenin sadece bilimkurgu filmlerinden ibaret olmadigini gosteriyor... 4k ekran, 128 bit islemci, bilmem kac gb bellek... Zavalli insanciklar...

helal olsun bilader, yerden göğe kadar haklısın. emin ol bu özellikler için elindeki güzelim telefonu yok pahasına satıp "telefonum 128 bit işlemcisi 16 gb rami var" demek için 3000 liradan satılsa dahi sıraya girecek milyonlarca insancık var.

@21 Kas 2013 16:01 Simdiden 7 tane negatif tepki ile kinlerini kusmuslar, yazik bunlara gercekten acinacak haldeler. Ama acinmayi hak etmiyorlar, su tiplerin ilk yardima muhtac olduklarini gorsem : Git samsung'u, apple'i, htc'yi ara seni kurtarsin derim. Ama o zaman onlardan farkimiz kalmaz degil mi?

@21 Kas 2013 14:18 doğanın kanunu bu sen ne bekliyordun. senin gibi nato mermer kafalara kalsa hala iki kiloluk telefonlarla konuşuyorduk belki o bile fazlaydı bu kafaya. gelişimin karşısında kimse duramaz... siz sadece izleyin

tamam artık bellekler havada uçuşur :))) 4-8-16 kim tutar seni samsung 6 yı unutmuşum :)))yetişemedim hızına ne yapayım...

yaşasın yeni plastik çöpleri geliyor.....

plastik plastik diyorsunuz, her gün milyonlarca satılıyor ve insanlar mutlu şekilde kullanıyor. para kazanıp binlerce lira ödeyebilen bu insanlar keriz mi? yoksa babanın aldığı cihazdan bu saçmalıkları yazan sen mi?

o plastik diyen yorumcu zorla al diyen mi var. o plastiğe paran yetmez.

Hem diyorlar daha 64bit işlemci için erken uygulamalar çalışmayacak diye hemde kendiniz geçiyosunuz 128bit e

Plastik deniyorda Apple da plastik cep üretmedimi?

sonra intel 128 bitlik atom veya i7 üretecek samsung yine işlemci diye ağlayacak bu appledan ziyade intele göz dağı olmuş

iphone unutmasinki AX iwlemcileri hayla samsung tarafindan uretiliyor. samsung number one . uyanin artik insanlar yeni weyler gormek istiyor her iphone cikarildiginda a-larin sayin artirmaga luzum yok daha yeni weyler deneyin tabiki yapa biliyorsaniz,,.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost