Samsung'tan telefonlar için SSD!

Telefonunuzun depolama alanı size yetmiyorsa, microSD slotunuz da yoksa, bu SSD emrinizde!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung'tan telefonlar için SSD!

Telefonunuzun microSD kart yuvasına sahip olmaması canınızı sıkıyorsa, Samsung'un sizin için geliştirdiği özel bir harici SSD var.

CES 2016'da tanıtılan harici SSD T3, laptop'unuz, PC'niz, tabletiniz veya akıllı telefonunuz için 2TB'a kadar harici depolama alanı sunabiliyor. Avuç içinize sığan boyutlardaki (74 x 58 x 10.5mm) sürücü, Samsung'un Vertical NAND (V-NAND) teknolojisini kullanarak verilerinizi dar alana sığdırmayı başarıyor. Normal sabit disklere göre daha dayanıklı olan SSD T3, yaklaşık 50 gram ağırlığında ve 1.500 G'ye kadar kuvveti kaldırabiliyor, 2 metreye kadar mesafeden düşmelere dayanabiliyor. T3, hassas verilerinizi AES-256 şifrelemesiyle koruyabiliyor.

Cihazlarınızla USB 3.1 Type C veya USB 2.0 üzerinden bağlanabilen Samsung SSD T3, 250GB, 500GB, 1TB ve 2TB kapasitelerinde satışa sunulacak. Samsung'un en son telefonları USB-C portuna sahip değiller. Galaxy S7 USB-C portuyla gelirse, bu cihazla uyumlu olacak demektir.

Fiyatları henüz duyurulmayan SSD T3, ABD, Çin, Kore ve belirli Avrupa ülkelerinde önümüzdeki ay satışa sunulacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

USB-OTG destekli usbler de bunun alternatifidir.

Kapitalist sistem işte...

evet zaten ben de diyordum şöyle bir 2 tb lik disk olsa da 3-5 oyun atsam içine. ne de olsa telefonda minimum 1500 gb şart

Samsung gerçekten başarılı bir şirket..

Telefonlardaki usb 2.0 yüzünden ssd bir anlam ifade etmez, maksimum 15-20 arası okuma yazma hızı olur. Bunun yerine samsung daha taşınabilir bir hdd geliştirmiş olsaydı mobil tarafta daha cazip olabilirdi

@05 Ocak 2016 22:59 ssd disk işte daha ne olsun.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost