Satış Motivasyonunu Arttırmanın Eğlenceli Yolu

Satış ekiplerinin motivasyonunu arttırmak ve satış hedeflerine daha kolay ulaşmalarını sağlamak artık çok kolay.

Satış motivasyonunu arttırmanın eğlenceli yolu

Orta ve büyük ölçekli firmalar için bulut tabanlı hazırlanan ve oyunlaştırmanın gücünü kullanarak sıkıcı ve karmaşık süreçleri kolay ve eğlenceli hale getiren Salesmot, çalışan motivasyonunu en yüksek seviyede tutmak için hazırlandı.

Orhan Küçükerman, Ertuğrul Öztürk ve Serkan Erdoğmuş tarafından iki yıllık AR-GE çalışmalarının sonucunda geliştirilen Salesmot ile dakikalar içerisinde kıyasıya bir rekabet başlatabilir ve satış takibini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

"Günümüzde satıcıların yalnızca %7'si işlerine gerçekten bağlı ve adanmış hissediyorlar. Satıcıların %53'ü yalnızca satış kotası hedefini motive edici bulmuyor. Satıcıların %85'i şirketlerinin ve yöneticilerinin başardıklarını görmediklerini ve yeterince ödüllendirilmediğini düşünüyor. Çözüm ise oyunlaştırma prensipleriyle hazırlanmış satış platformu Salesmot."

Süreç şu şekilde ilerliyor: Firma yöneticisi hedef, zaman ya da zaman & hedef olarak bir yarışma oluşturduktan sonra yarışma ödülünü ve yarışmaya katılacak olan personelleri belirliyor. Personellere bir bildirim e-postası gidiyor ve ardından rekabet başlıyor. Salesmot'un en önemli özelliklerinden biri olan Salesmot TV ile TV ekranına çeşitli hazır konseptlerde (araba yarışı, gökdelenler v.b.) yarışmalar yansıtılmasına imkan sağlıyor. Böylelikle tüm şirketin satış sürecine interaktif olarak dahil olmasını sağlayarak adil ve şeffaf bir rekabet ortamı yaratılması sağlanıyor.

Salesmot'ta şu an için satış, telefon, toplantı ve teklif olarak dört adet senaryo bulunuyor. Ayrıca TL, Euro, GBP, Dolar kuru desteği, yarışma hakem özelliği, detaylı raporlama, ödül sistemi ve akıllı bildirim altyapısı gibi özellikler mevcut.

Salesmot, üzerinde takımlar, mağazalar, bayiler ve bölgeler oluşturabilir ve personelleri bu oluşumların içerisine dahil edebilirsiniz.

Yazılım içerisinde bulunan düello modu ile de çalışanlar kendileri arasında yarışma başlatabilir ve bu düelloyu da TV ekranına yansıtarak şirket içinde kıyasıya bir rekabete tutuşabilirler. Yarışmalarda kazanılan başarılar istenirse puan olarak, istenirse de hediye olarak personele verilebiliyor.

Salesmot 14 günlük ücretsiz deneme sürümüyle birlikte geliyor. Eğer kullanmaya devam etmek isterseniz aylık, 6 aylık 12 aylık ve 3 yıllık paketlerden birinin seçilmesi gerekmektedir.

Web : www.salesmot.com

Facebook : www.facebook.com/salesmot

Twitter : twiter.com/salesmotcom

Instagram : www.instagram.com/salesmot

E-posta : iletisim@salesmot.com

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

çalışanları değilde patronları eğlendireceği açıkça belli... Çalışanını düşük ücretle köle gibi çalıştıran bir patronların ve kurumların olduğu ülkede zaten çalışanlar işten çıkarılmamak için adeta birbirlerini hırpalarken birde üstüne alay eder gibi bu sistem gelirse patronların işi iş...

Sen de yorum yaz