Saturn Türkiye'ye geldi

230'dan fazla mağazası olan Saturn, Türkiye'ye geliyor, 45.000'den fazla ürün sunuyor...

Saturn mağazaları Türkiye'ye geldi
Saturn Operasyonlardan Sorumlu Türkiye Genel Müdürü Yıldırım Karaali

Avrupa'nın Türkiye ile birlikte toplam 13 ülkesinde 230'dan fazla mağazası bulunan Saturn, Türkiye'deki ilk mağazasını açıyor.

Yeni mağazasını 29 Ekim Perşembe günü, saat 06:00'da Forum İstanbul'da açacak olan Saturn, bir fuar havası sunmayı amaçlıyor. Bunun için 4.300 m2 alan üzerine kurulu mağazasında, 45.000'i aşkın ürününü Türk müşterilere sunacak.

Saturn Operasyonlardan Sorumlu Türkiye Genel Müdürü Yıldırım Karaali, basınla gerçekleştirdiği toplantıda Saturn'e ilişkin bilgiler aktardı. Türkiye'nin uzun süredir gösterdiği siyasi ve ekonomik istikrarın, Saturn'un Türkiye pazarına girme kararı almasında etkili olduğunu belirten Karaali, "Türkiye, genç nüfusun ağırlıkta olduğu 70 milyonu aşkın nüfusu ve hızlı büyüme grafiği ile yatırım için çok cazip bir ülke konumunda bulunuyor. Modern ve en yeni teknoloji ürünlerine sahip bir marka olarak özellikle genç, yeniliklere açık ve teknolojiyi yakından takip eden nüfusun, markamızı seveceğine ve kısa sürede benimseyeceğine inanıyoruz" dedi.

İşte mağazanın sunmayı vaat ettiği hizmetler

45.000'den fazla ürün bulunacak

Saturn'un Türkiye'ye büyük hedeflerle geldiğini söyleyen Karaali, "Elektronik mağazacılık pazarı Türkiye'de yüksek potansiyele sahip. Biz de Saturn farkını bu pazarda yaşatmak ve tüketicilerin beklentilerini en iyi şekilde ve Saturn farkıyla karşılamak hedefindeyiz. Bu rekabette gücümüzü göstereceğiz. Büyük konuşmak için buradayız." açıklamasında bulundu.

Karaali "Teknolojiyi yaşamının en keyifli parçalarından biri haline getirmiş kişilere Saturn farkını yaşatmak amacıyla Türkiye'de yayılma politikamız hızlı olacak. Önümüzdeki dönemlerde açılacak olan yeni mağazalarımızın hazırlıklarına şimdiden başladık. Yaratacağımız istihdamla kriz etkilerini hafifletmeye çalışacağız. 2010 yılında, Avrupa'daki başarımızı Türkiye'de de sürdürmek ve en yüksek ciroya ulaşmak hedefindeyiz." dedi.

Saturn'ün sunmayı vaat ettiği hizmetler ise şöyle:
• En teknolojik ürünler ve en düşük fiyat garantisi
• Donanımlı eğitimler alan satış personelimiz ile uzman danışmanlık hizmeti
• Küçük bir ücret karşılığında, dileyen müşteriye özel garanti süresi uygulama hizmeti, Saturn Plus Garanti ile 5 yıl ürün garantisi
• İstanbul ili içerisinde ücretsiz eve teslimat hizmeti
Montaj ve servis danışmanlığı hizmeti

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Bu mağzaların açılması rekabet için çok iyi diyoruz ama mağazaların kampanya yaptıkları kısıtlı ürünler hariç ki bunlarıda stoklarını eritmek için yapıyorlar ürünler arasında çok belirgin fiyat farklılıkları yok... Yanılıyorsam birisi söylesin.... Ama şu da bir gerçek ki teknosa eskisi gibi pahalı değil...

Teknosa en kazığı =)

Hepsi çok iyiler ve hepsi de en ucuz fiyat garantisi verme iddiasında ama bu ne kadar doğru.Bence bu tip mağazalarda en önemli hususlardan birisi satış sonrası hizmet.Bir çok mağaza malını sattıktan sonra ürünün başına bir şey gelince servisin yolunu gösteriyor.Media Markt bu bakımdan çok başarılı.Süresi içinde eğer ürün amabalajı ve kendisi hasar görmemiş ise sorgusuz sualsiz geri alıyor.Neredeyse ''oh ne iyi ettiniz de iade ediyorsunuz '' der gibiler.En ufak bir direnç,sorgu sual eden yok. Yine,garanti süresinde üründe beklenmeyen bir şey olunca da ürünü şikayetiniz ile birlikte götürünce sizin yerinize servisine gönderiyor ve takip edip en kısa zamanda bilgilendirip ürünün arızası giderilmiş olarak ek ücret talep etmeden size ürünü teslim ediyor.(Tabiidir ki kullanıcı hatası olmamak kaydıyla)Halen faaliyette bulunan başka hangi benzer firma müşterisine bu kadar kolaylık sağlıyor bilemiyorum.Saturn'e başarılar diliyorum.Ancak satış sonrası hizmetleriyle Media Markt ile rekabet edebilmesi için bu tarz kolaylıklar sağlaması şart.Yoksa, arkadaş senin başın kel, onun için bu ürünü iade alamayız ya da işte kapı, işte servisin adresi ve yolu derler ise...işleri o zaman biraz zor.Tıpkı şu anda bazılarında olduğu gibi.

hayırlı olsun ama ötv kdv oldukça fısss çıkar

Artık bazı firmaların tarih sayfalarındaki yerlerini alma zamanı geldi. Zamanında '' tek kral benim isteğim fiyata satarrım almassan alma senin gibi milyonlarca müşterim var benim'' devri bitti.

Saturun u görün farkını zaten hissediceksiniz. Dünyanın en iyi konsept mağazalarıa sahip bi firma ve böyle bir elektronik marketin ülkemize girmesi gurur verici.

Türkiye'nin uzun süredir gösterdiği siyasi ve ekonomik istikrarın

************

sonuna kadar katılıyorum yapılan uluslar arası ekonomik ve finansal araştırmalarda krizden en az etkilenen ülkelerin başında geliyoruz.

EN YÜKSEK VERGİLERİN UYGULANDIĞI ÜLKEMİZDE, DİĞER ÜLKELERE GÖRE ÇOK PAHALIYA KULLANIYORUZ TEKNOLOJİYİ.
DEVLET TAMAMEN VERGİYE MUHTAÇ KALDI, SONUMUZ HAYIR OLSUN.

aslında herkez bi yeri parsellemiş gibi fotoraf makinesi cep telefonu=teknosa ucuz notebook pc=vatan gold plazma lcd=media markt standartlaştı umarım gerçek rekabet olur

arkadaşlar öyle güzel poz vermekle olmuyor.ucuz fiyattan reklam yapıyorlar,sonra telefonları açmıyorlar,sonra mağazaya gidiyorsun 1,5 saat sonra gelicek denen ürünü beklemeye başlıyorsunuz sonra tükendi diyorlar.mal gelmeden nasıl tükeniyor,yada arka kapıdan gelip arka kapıdan mı satılıyor.bence böyle fiyatlarla reklam yapılıyor.dikkat kumpas varrrr

Saturn ve Media-Markt, ikisi de aynı holdinge bağlı firmalar. Yani ikisi de aynı mağaza aslında. İlk önce Media-Markt geldi Türkiye'ye. Halk oradan baya alışveriş yaptı, alıştı bu yeni teknoloji mağazalarına; ama Media-Markt'tan sıkıldı. Şimdi de Saturn geldi ve herkese farklı gelecek Saturn mağazaları, reklamları; bu sefer de Saturn tutulcak, ve bir müddet sonra sıkacak insanları. Sonra başka bişe gelecek, aynı şeyler olacak... Hepsi aynı mağazalar. Reklam anlayışları çok iyi. Zaten reklamları sebebiyle çok tutuluyolar. Bu mağazalardaki anlayış keşke Teknosa, Gold Computer vs. Türk firmalarında da olsa...

"arkadaşlar öyle güzel poz vermekle olmuyor.ucuz fiyattan reklam yapıyorlar,sonra telefonları açmıyorlar,sonra mağazaya gidiyorsun 1,5 saat sonra gelicek denen ürünü beklemeye başlıyorsunuz sonra tükendi diyorlar.mal gelmeden nasıl tükeniyor,yada arka kapıdan gelip arka kapıdan mı satılıyor.bence böyle fiyatlarla reklam yapılıyor.dikkat kumpas varrrr"

Saturn'de asla ve asla stokta olmayan bir ürüne indirim yapılmaz. insert'te gördüğünüz stok adedi neyse o adette mağazada mevcuttur.

Türkiyede üretilen Beyaz esya Almanyada Türkiyedeki Fiyatinin cok cok altinda satisa sunuluyor

Sen de yorum yaz