"Should I Remove It" ile gereksiz programları bulun!

Yeni aldığınız PC'niz önceden yüklenmiş onlarca yazılım ile dolu ve siz, hangilerini silip silemeyeceğinizi bilmiyorsunuz... İşte yardımcınız!

Should I Remove It ile gereksiz programları bulun!

Hemen hepimizin başına gelir: Yeni satın aldığınız bilgisayarınız, ilk kez açtığınızda sizin kurmadığınız sayısız işe yaramaz yazılımla dolu olabilir. PC'nizi rahatlatmak için bu yazılımları tek tek kaldırmak istiyorsunuz, ancak bazılarının sisteminiz için gerekli olup olmadığından emin değilsiniz.

Ücretsiz bir araç olan Should I Remove It? sahip olduğu veritabanına başvurarak hangi uygulamaların kullanıcılar tarafından ne sıklıkla kaldırıldığını veya sistemde tutulduğunu size gösteriyor. En sık kaldırılan programların hangi nedenle kaldırıldığını da görmeniz mümkün. Tahmin edebileceğiniz gibi çoğu durumda bu neden, yazılımın birçok reklam, teklif gibi rahatsız edici içeriklerle dolu olması.

Windows XP, Vista, 7, 8 ve 10'da çalışan Should I Remove It'i yükledikten sonra sisteminizde yüklü programları taraması için ona birkaç dakika izin verin. Bunun ardından program, karşınıza yüklü programların bir listesini çıkaracak. En çok kaldırılan programlar listenin en üstünde, en az kaldırılan programlar ise listenin en altında yer alacak.

Listedeki bir uygulamayı kaldırmadan önce "What is it?" düğmesine basarak onun hakkında daha ayrıntılı bir bilgi almanız mümkün. Bu sayfada yazılımın ne kadar bellek ve işlemci kullandığından, hangi IP adresleriyle bağlantı kurduğuna kadar bir çok detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

İndirin: Should I Remove It?

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Gereksiz yazılımları ve driver'ları kaldırın, registry'leri ve çöpleri temizleyin, diskleri birleştirin ve yolunuza devam edin! Eğer durum vahimse, Format Media'nızı, Yazılım ve Driver DVD'nizi oluşturun ve sistemi sıfırdan kurun! Bazen yüklenen yazılımlardan dolayı sıfır bir bilgisayardan performans alamayabiliyorsunuz...

Gereksiz ötesi bir yazılım. Kullanma sıklığına göre tarasa hadi lazım olur derim. Abartılı yorumları sevmem ama şu yazılımı kodlamak zaman israfı.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play