Şimdi de Windows 11 Sürprizi: Windows 10 Gidiyor, Windows 11 Geliyor!

Tüm gözler yeni Windows 10 güncellemesi Sun Valley'e çevrilmişken, oldukça büyük bir iddia daha geldi. Microsoft, Sun Valley ile birlikte Windows 10 adını Windows 11 ile değiştirebilir!

Windows 10 Gidiyor, Windows 11 Geliyor!

Microsoft'tan çeşitli isimler, biz süredir "Windows'un geleceği" veya "yeni nesil Windows" hakkında ipuçları veriyor. Buna CEO Satya Nadella da dahil. Şirket 24 Haziran'da büyük bir Windows etkinliği düzenleyecek ve merak edilen cevapları bu etkinlikte öğreneceğiz.

Yine de, o güne kadar daha pek çok iddia duyacağız gibi görünüyor. Bu iddialardan belki de en şaşırtıcı olanı şimdi geldi. Ünlü sızıntı kaynağı Evan Blass, Twitter'da Windows 11'den bahsetti. Yani Windows 10'un geleceğinin, daha doğrusu gelecekteki adının Windows 11 olma ihtimali güç kazandı.

Bu iddia, Microsoft'un yeni Sun Valley güncellemesi için heyecanı artırıyor. Sun Valley ile Windows 10 tasarımının değiştireceğini ve iptal edilen Windows 10X'ten öğelerin bu güncelleme ile Windows'a ekleneceği zaten konuşuluyor. Ama şimdi ön plana çıkan, yeni Windows'un Windows 11 ismi ile anılıp anılmayacağı.

Eğer Windows 10 ismi Windows 11 ile değişecekse, yapılması beklenen değişikliklerin de çok büyük olacağını tahmin etmek güç değil.

Etkinliğe henüz birkaç hafta var; bu yüzden çok daha fazla iddia ve sızıntı görmek şaşırtıcı olmaz. Microsoft'un sanal Windows etkinliği, 24 Haziran'da gerçekleşecek ve internet üzerinden canlı olarak yayınlanacak..

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Yok öyle birşey çünkü bkz: https://www.chip.com.tr/haber/dogrulandi-windows-10-son-windows-olacak_55671.html

Sade, performanslı bir windows olsa keşke

Windows 10 şimdiye kadar, 'tamamlanmış' bir işletim sistemi olmadı ki zaten. Microsoft şirketinin tüm gücüyle çalışıp, geliştireceği bir işletim sistemine ihtiyaç var. Yani piyasadaki yerini korumak istiyorsa. Eğer "elinizdeki neredeyse tüm programlar Linux üzerinde çalışsa, hâlen Windows kullanırmısınız ?" diye sizlere sorsalar ne dersiniz ? İşte bu sorunun cevabı Linux kullanırıma dönüyor ise M.S kendine çeki düzen vermelidir artık. Yoksa gelecek Linux'tadır ! Bilge Baykuş T.O.L

İsmi ne olursa olsun lütfen bug barındırmasın

siz hala windows mu kullanıyonuz. EN DÜŞÜK FİYATLI İMAC ALIN 32 GB RAMLI PC LERDEN BİLE DAHA HIZLI VE TEK HATASIZ KULLANIN ...

@07 Haziran 2021 02:58 Oyna bakalım o en düşük fiyatlı macle en ağır oyunları nasıl oynuyorsun izleyelim.

Mobilleştirme ile hiç alakası olmayan güzelim masaüstü sistemini anlamsızca hâlâ mobil sisteme çevirme çabalarınız devam ediyor. Windows'un 7'de yerleşmiş güzelim ara yüzünü mahvettiniz. Daha hâlâ Windows'tan yenilikten bahsediyorsunuz. Sen artık yenilik yapma bir zahmet Microsoft! Sürekli işletim sistemi çıkarıp durduğun günlerde bile bu kadar kalitesiz değildi yaptıklarınız.

Günün manşeti... Abuk subuk girişimler şampiyonu Microsoft yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Tadaaa!

Sen de yorum yaz