Sony, 13 Yıllık Little Big Planet Macerasının Sona Erdiğini Duyurdu. Ama...

PlayStation oyunları arasında önemli bir yere sahip olan Little Big Planet serisi için 13 yıllık yolculuk sona erdi. Ama bu son, oyun için aynı zamanda bir başlangıç anlamı da taşıyor!

13 yıllık Little Big Planet macerası sona erdi

Sony, PlayStation 3 ve PS Vita için LittleBigPlanet çevrimiçi hizmetleri kalıcı olarak kapattığını duyurdu. Başka bir deyişle, multiplayer oyun ve topluluklar LittleBigPlanet, LittleBigPlanet 2, LittleBigPlanet 3 (PS3'te) ve LittleBigPlanet PS Vita için artık mevcut değil. Bununla birlikte, yine de hikaye modlarını oynamaya devam edebilirsiniz.

LittleBigPlanet ekibi yaptığı açıklamada, "Bu haberin birçoğunuz için bir hayal kırıklığı olacağından şüphemiz yok" dedi ve ekledi: "Sonuçta bu, LittleBigPlanet topluluğunu korumanın ve çevrimiçi ortamımızın güvende kalmasını sağlamaya yardımcı olmanın en iyi yoluydu."

Sony, DDOS saldırılarının ve bilgisayar korsanlarının saldırgan mesajlar yayınlamasının ardından Mayıs ayında LittleBigPlanet'in çevrimiçi hizmetlerini zaten geçici olarak kapatmıştı.

Bu gelişmenin yüz güldüren bir sonucu da var. Geliştiriciler, LittleBigPlanet 3'ün PS4 sürümünü güncelledi ve oyunun sunucuları tekrar çevrimiçi oldu.

MediaMolecule, 2008'de orijinal LittleBigPlanet'i piyasaya sürdüğünde, oyun PlayStation oyuncuları arasında inanılmaz derecede ilgi görmüştü ve bu ilgi, yeni oyunlar ve aradan geçen yıllara rağmen hiç azalmadı...

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz