Sony Vision-S Elektrikli Otonom Aracı Yollara Çıkıyor!

Sony, protatipini geliştirdiği Vision-S elektrikli otonom aracını test için yollara çıkartmaya hazırlanıyor.

  • Ercan Uğurlu
Sony Vision-S Elektrikli Otonom Aracı Yola Çıkıyor

Sony, geçtiğimiz ocak ayında gerçekleşen CES 2020 Tüketici Elektroniği Fuarı'nda ilk elektrikli otomobili Vision-S'i tanıtmış ve halen üzerinde çalıştığını söylemişti. Aradan geçen 6 aylık gibi bir süre içinde de son hazırlıklarını yapan şirket, otomobilin test için yollara çıkmaya hazır olduğunu müjdeledi.

Vision-S'te biri önde bir diğeri arkada olmak üzere çift 200kW motor bulunuyor. 4.8 saniyede 0 – 62 MPH hızlanma ve 149 MPH'lik kadrana sahip olan Vision-S, otonom sürüş özelliği de gösteriyor. Hem içeride hem dışarıda çevredeki insanları ve objeleri tanıyabilmesi için 33 sensörle donatılan Vision-S, konforlu yapıda tasarlandığı gibi multimedya özellikleriyle de dikkat çekiyor. Otomobilin içindeki 4 koltuk başlığının her birinde hoparlör bulunduran 360 Realty Audio ses desteği ile donatılan Vision-S, yakında yollara çıkacak.

Sony, Vision-S'i şu an algılama ve ses teknolojisini geliştirmek için Tokyo'ya getirdiğini açıklamış. Akabinde de prototipi bu yıl içinde kamuya açık yolda test edeceğinin planlarını yapıyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz