Sony Xperia XZ2 Premium, Sessizce Tanıtıldı!

Sony, iPhone X ve Galaxy S9'a rakip olacak daha iyi bir telefonu sessizce tanıttı!

  • Zeynel A. Öztürk
Sony Xperia XZ2 Premium, Sessizce Tanıtıldı!

Şubat ayında MWC'de tanıştığımız iki yeni Xperia XZ2, daha önceki Sony'lere hiç benzemiyordu. Şimdi ise yeni bir telefon, Xperia XZ2 Premium, Sony tarafından sessiz sedasız tanıtıldı.

Xperia XZ2 Premium, "normal" XZ2 modeline benzese de birkaç kilit alanda geliştirme yapıyor. Ekran 5,8 inç boyutuna büyürken çözünürlük, Full HD'den 4K'ya yükseltilmiş. XZ2'nin 4GB'lık RAM'ine karşın Premium modelde 6GB RAM bulunuyor. Premium modeldeki pil de neredeyse 400mAh daha büyük ve 3.540mAh kapasitesinde.

XZ2 Premium'un arkasındaki kameralar, telefonun en önemli özellikleri arasında. Cihazın arka yüzünde 19 megapiksellik renkli bir sensör ve 12 megapiksellik monokrom sensör var. Motion Eye kamera bunlara ek olarak çok düşük ışıklandırma koşullarında, ISO 51200 hassasiyeti sayesinde fotoğraf çekebiliyor (videolarda 12800).

Xperia XZ2 Premium – camera to the extremeXperia XZ2 Premium – camera to the extreme
More than just an incredible smartphone – discover Xperia XZ2 Premium: Xperia XZ2 Premium is the the smartphone that takes camera to the extreme. Xperia XZ2 Premium with a Motion Eye™ Dual camera captures beyond what the human eye can see. Delivering professional quality photos and movies, the two sensors and an AUBE™ image signal processor work to bring colour and black and white data together in glorious detail. This results in incredible picture depth and quality, even in extreme low light conditions - made possible with ISO51200 sensitivity. 4K HDR Movie recording captures every detail and movement too, so you can cherish all those important life moments in breathtaking clarity. It can record 960fps Super slow motion in Full HD quality, revealing the nuance in every frame. Xperia XZ2 Premium is also equipped with an incredibly detailed 4K HDR display which brings every single pixel to life with more colour, contrast and clarity. It also uses Bravia® TV technology to up-convert everything to near-High Dynamic Range quality, no matter what you’re watching, while Sony’s Dynamic Vibration System analyses whatever you’re listening to and lets you feel the action in your hand, offering a more immersive entertainment experience. There’s no compromise on sound either, with Hi-Res Audio and LDAC technologies ensuring you get the most from your music, even if you’re listening wirelessly. Xperia XZ2 Premium brings all of this cutting-edge technology together in a fluid and elegant form, encased in curved 3D glass with an aluminium frame that fits perfectly in your hand. Wireless charging options give you quick and easy charging optimised for Xperia, and a 3540 mAh battery gives you all the power you need. This truly is a groundbreaking smartphone that delivers entertainment to the extreme. Availability will vary by market. Bokeh and monochrome features will be available 3rd Quarter 2018. Software rollouts are a phased process – timing and availability will vary by market and/or operator.

Sony'ye göre AUBE füzyon imaj siynal işlemcisi, "insan gözünün görebildiğinden fazlasını yakalamak için geliştirilmiş" ve Premium model, "profesyonel değiştirilebilir objektifli kamera kalitesinde ultra yüksek hassasiyet" sunuyor. Sony bu teknolojiden MWC'de bahsettiği için kulağınıza yabancı gelmiyor olabilir.

Son olarak ön kamera da yükseltilmiş ve artık 19 megapiksellik bir sensöre sahip.

Yeni telefonun fiyatı ve çıkış tarihi, henüz açıklanmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

hala aynı kafa çerçeve oranı.sony piyada nedne var acaba artık çıksın ne estetik ne gelişme kendi üretiği kamera sensörü kendi tlf larında düşük performans veiyor ama başka firmalarda aynı sensör rekor kırıyor.

Sony'nin telefonları gerçekten de harika. Hem yazılım kalitesi ve çeşitliliği açısından, hem donanım zenginliği açısından ama fabrikasyon hatalar, garanti, servis ve onarım ile ilgili sorunlar Sony'i mahvediyor. Sony'nin bu dört noktaya odaklanması lazım. Bu sorunları Sony kolayca aşabilir...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play