SP3'lü XP CD'si nasıl yapılır? (güncellendi)

Güncellenen yeni rehberimizle artık SP3'ü XP CD'sine eklemek çok daha kolay. SP3'ü ayrı kurmaya son!

  • Recep Baltaş
SP3'ü CD'ye ekleyin, rahat edin!
Yeni Service Pack 3'ü XP kurulum CD'sine entegre edebilirsiniz.

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi Windows XP için üretici Microsoft, Servis Paketi 3'ü yayınladı. Peki bu yeni güncelleştirme dosyasını her defasında yeniden kurmak yerine doğrudan kurulum CD'sine entegre etmek mükemmel olmaz mıydı?
CHIP Online'ın adım adım rehberi sayesinde kendi SP3'lü CD'nizi oluşturabilir ve güncel bir XP CD'sine sahip olabilirsiniz.
Fazla vakit kaybetmeden işe koyulalım. Öncelikle elimizin altında olması gereken araç ve gereçleri hazırlayalım:

- Önyüklemeli bir Windows XP CD'si (Herhangi bir Servis Paketi ekli, Home veya Professional)
- Windows XP SP3 (Türkçe sürümü buradan indirelbilir)
- nLite (SP3'ün eklenmesinde kullanılacak | Buradan) indirlebilir
- Nero Burning ROM (Önyüklemeli CD oluşturmak için)

Yukarıda belirttiğimiz araç gereçlere sahipseniz işlemlere başlayabiliriz. Yalnız başlamadan önce bir uyarı yapmakta fayda var: Eğer SP3 entegrasyon işlemini herhangi bir araç kullanmadan, Vista altında yaparsanız oluşturduğunuz CD hiç bir ürün anahtarını kabul etmeyecektir. Bu yüzden Vista'da entegrasyon için özellikle nLite kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

İlk adım: Verileri hazırlayın

Windows XP Service Pack 3'ü ister Service pack 2 entegre edilmiş bir XP CD'sine isterseniz de içinde hiçbir Servicek Pack bulunmayan XP CD'sine entegre edebilirsiniz. İlk adım olarak yapmanız gereken Windows XP CD'sini bilgisayarınıza takmak. Daha sonra CD içersindeki tüm dosyaları bilgisayarınızdaki geçici bir klasöre kopyalayın. Örneğin C sürücüsünde WXPVOL_TR adında bir klasör oluşturup dosyaları buraya kopyalayabilirsiniz.

Kopyalama işlemi bittikten sonra buradan en son Windows XP Service Pack 3'ü indirin. Dosyanın boyutu 303.0 MB olduğu için indirme işlemi esnasında bir indirme yöneticisi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Service Pack 3'ü indirdikten sonra yapmanız gereken nLite isimli uygulamayı bilgisayarınıza yüklemek. Programın yükleme işlemi bittikten sonra Başlat menüsüne nLite kısayolları gelecektir.

İkinci adım: Servis Paketini entegre edin

Şimdi nLite'ı çalıştırın. Açılan ilk pencereden programın dilini Türkçe yaptıktan sonra "Devam" diyerek bir sonraki adıma geçin. Burada yapmanız gereken, "Gözat" butonuna tıkladıktan sonra programa az önce kopyaladığınız Windows XP dosyalarının bulunduğu klasörün yerini göstermek.

nLite, otomatik olarak Windows XP sürümünü ve dilini algılayacaktır. Entegrasyon için artık bir sonraki adıma geçebiliriz. İki defa "Devam" butonuna tıkladıktan sonra nLite'ın ana menüsüne varmış olacaksınız. Buradan "Servis Paketi" seçeneğini seçip tekrar "Devam"a tıklayın. Bir sonraki pencerede ise "Seç" butonuna basarak internetten indirdiğiniz Service Pack 3'ü seçin ve "Devam" deyin. Birleştirme işlemi başlayacaktır. Bu işlem bilgisayarınızın hızına bağlı olarak 5 ila 20 dakika sürebilir İşlem bittiğinde "Tamam" a tıklayıp nLite'ı kapatabilirsiniz.

Entegrasyon işleminin doğru bir biçimde gerçekleşip gerçekleşmediğini ise yine nLite ile öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken uygulamayı açıp az önceki XP klasörünü tekrar göstermek olacaktır. nLite tekrar tarama yaptığında işletim sisteminin servis paketini "3" olarak gösterecektir. Ayrıca kurlum dosyalarının boyutu da 600 MB'ı geçecektir. Bir sonraki adımda bu kurulumu nasıl CD'ye yazacağınızı açıklaycağız.

Entegrasyon Sonrası Boyut

Normalde 500 MB olan Service Pack 2 entegre edilmiş bir Windows XP nasıl oluyor da 300 MB'lık Service Pack 3 entegre edildikten sonra sadece 50 MB oranında artıyor? Bunun nedeni açık: Service Pack 3 hâlihazırda içinde hem Service Pack 1 hem de Service Pack 2'yi barındırdığı için bu dosyaların çoğu zaten CD'de mevcut. Service Pack 3'ün kendisi de içinde yeni dosyalar yerine var olan XP kurulum dosyalarının daha güncel sürümleri bulunuyor. İşte bu yüzden entegrasyon esnasında yeni dosyalar eklenmiyor, sadece var olan dosyalar yeni sürümleri ile değiştiriliyor. Bu nedenle de boyutta yüksek bir artış meydana gelmiyor.

Üçüncü adım: Ön yüklemeli XP CD'si hazırlama

Service Pack 3'ü CD'ye entegre ettiğinize göre artık son bir işlem kalıyor; oluşan bu XP kurulumunu CD'ye yazmak. Fakat bu işlem normal CD yazma işlemi kadar basit değil maalesef. XP CD'si ön yüklemeli olduğu için bu CD'yi oluştururken özel yöntemler gerekiyor. Öncelikle var olan XP CD'si üzerindeki ön yükleme kaydını almanız gerekiyor.

Burada iki alternatif mevcut. İsterseniz doğrudan buradan gerekli dosyayı (2 KB) indirebilirsiniz ve bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Alternatif olarak XP CD'sini sürücüye taktıktan sonra IsoBuster adlı yazılımı kullanarak CD'nin ön yükleme kaydını çıkartabilirsiniz. Bunun için programı açtıktan sonra sol kısımdan XP CD'sinin takılı olduğu sürücüyü seçiniz. Daha sonra alt kısımdan da "Bootable Disc"i seçtiğinizde sağ kısımda iki adet dosya belirecektir. Bu dosyaların üzerine sağ tıkladıktan sonra "Properteries"e tılayın. Burada "Boot Image" yazan dosyaya "Extract" komutunu verin ve herhangi bir konuma çıkartın. Artık bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Dosyalarınız ve önyükleme kaydınız hazır ise artık bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Yazma işlemi için Nero Burning ROM'un 8.3.6.0 sürümünü kullanabilirsiniz. Yazılımı açın ve karşınıza çıkan ilk pencereden "CD-ROM (Önyk)" seçeneğine ardından da "Yeni"ye tıklayın. Şimdi sağ kısımdaki klasörlerden Windows XP kurulum dosyalarını bulun ve sol kısımdaki CD içeriğine aktarın. Bütün dosyaları seçip sol kısma aktardıktan sonra ister Ctrl + B tuş bileşimi ile isterseniz de "Yazdır" butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Dördüncü adım: Önyüklemeli CD'yi yazma

Burada yapacağınız ayarlar XP CD'sinin sorunsuz çalışması için büyük önem taşıyor. Adım adım ayarları yapmaya başlıyoruz.

Sistem Diski: Buradaki "Kalıp dosyası" bölümünde ilk olarak az önce internetten indirdiğiniz veya IsoBuster ile çıkarttığınız önyükleme dosyasını "Gözat" diyerek seçiyorsunuz. Arından "Uzman ayarlarını etkinleştir"i seçin ve "Taklit etme tipi"ni "Taklit kapalı" olarak ayarlayın. Son olarak bu kısımda yüklenen sektör sayısını "4" olarak değiştirin.

ISO: Bu sekmede "Dosya sistemi" : "ISO 9660 + Joliet", "Dosya adı uzunluğu (ISO)": "En Fazla 31 Karakter 2. Seviye)" ve son olarak "Karakter seti (ISO)": ISO 9660 (standart ISO CD-ROM)" olacak şekilde ayarlanmalıdır. Ayrıca buradaki "Dizin derinliğinde 8 rehberden fazla karaktere izin ver." ve "Bir dizinde 255 karakterden fazlasına izin ver." seçeneklerini işaretlemeyi de unutmayın.

Son olarak yazdır bölümüne geçebilirsiniz. Burada da yapmanız gereken bazı değişiklikler söz konusu. İlk olarak "Yaz" ve "Diski kapat" seçeneklerinin işaretli olduğundan emin olun. Yazma hızını 16x'e getirin. Bu sayede düşük hızda yazılan disk ile hem kurulum işlemleri daha hızlı olacak hem de diskin hata verme olasılığı çok daha düşecektir. Tüm bunların yanında diskin ömrünün de uzayacağını belirtelim. "Yazım şekli" olarak da "Disc-at-once" seçtikten sonra "Tampon bellek hata koruması"nı devreye sokun. Son olarak diskten kaç adet oluşturacağınızı belirleyip bu değeri "Kopya sayısı" bölümüne yazdıktan sonra "Yazdır" komutunu vererek 2008 sürüm Windows XP'nizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 208 Yorum

Elinize sağlık.

Bunların hepsine gerek var mı????
Xp cdsi ve sp3 dosyası birde nlite yetmiyor mu??
nlite ile sp3 entegre edilmiyor mu?
nlite ile bootable cd image dosyası yapılmıyor mu?
hatta istenirse nlite ile bootable cd image dosyası cdye yazdırılmıyor mu???
evet bunların hepsi yapılıyor...

teşekkürler.

nLite yapımcısı her ne kadar yeni sürümün son sürüm SP3 entegrasyonunu desteklediğini belirtse de en güvenli yol yukarıda anlattığımız yoldur.

Zira Dino Nuhagic, nLite'ın Sp3 entegrasyonu konusunda önceden bazı sorunları olduğunu da belirtmişti.

Ayrıca SP3 entegrasyonu yapan sürümün BETA olduğunu da belirtmemizde fayda var. SP3 gibi önemli bir paketin Beta yazılımlarla entegrasyonu iyi sonuçlar doğurmayabilir.

Bilgi için teşekkürler CHİP Online

kolaydir dedim ama zormuş ben şöyle yapardim sp2 li xp yi kurar daha sonra sp3 kurulumuna çift tiklardim iki cd ama daha hizli

vista sp1 yapmak ıcın Vlite
xp sp3 yapmak ıcın Nlite yeterlı

vista sp1 yapmak ıcın anlattıgınız makale uzun ve zahmetlı ben kendım Vlite ıle yaptım uzun surdu bıraz ama partition ayarlayıp sıfır sıstem kurup ona sp1 yapıp sonra harddısk ımajı almaktan kısa surdu

Nlite son surumu beta ama sp3 entegrasyonunu cok guzel yaptı ıngılızce sp3 cdm var su an elımde

turkçe nero kullanıyoruz. neden ingilizce anlatım verdiğinizi anlamadım....

bu sp3 ü illa sp2 li cdyemi entegre etmek zorundayız spsiz saf windowsa entegre edilemezmi?ve daha temiz olmazmı??

saol chip cokmakbule gecti :D

bencede n lite ile tam 17 tane cd ye entegre işlemini yaptım dün sp3 ün teknik serviste....hiç bir problem yok...

ayrıca v lite ile de sp1 i entegre etmiş idim...

chip e tşkler paylaşım profesyonelce...

Merhaba,
Buradaki bütün adımları dün burada yayınlanan Service Pack 3 yayınlandı haberindeki adresten Service Pack 3'ü indirerek mevcut Sp2 li cd üzerinde bütün adımları doğru bir şekilde yaptım.

Ancak yeni oluşturduğum CD üzerinden kurulum yaptığımda CD Key'i kabul etmiyor. Yazı içerinde BETA SP ile bu sorunu yaşayacağımız söyleniyor fakat chip üzerindeki linkten indirdiğim SP3'ün BETA olma ihtimali olmayacağınız sanıyorum. Acaba sorun neden kaynaklanıyor olabilir ?

daha beklemek lazım... Daha format zamanı gelmedi geldiginde hazırlıyacagım çünkü şimdiki ugraştırıyor ve uzun sürüyor.Ben nlite ile hazırlıcam daha temiz oluyor cd.Bu arada sizinde beklemenizde fayda var çünkü yakında nlitenin yeni sürümü çıkar....

sp3 geri çekildi

BBIE denilen tool çalışmıyor yazılanları uyguluyan varmı

n lite ile ben xpservis 2 li cd yaptım ama format çekerken cd key numarasını kabul etmedi anlamadım servis 3 de böyle olurmu diye tereddüt ediyorum

bu sp3 ü illa sp2 li cdyemi entegre etmek zorundayız spsiz saf windowsa entegre edilemezmi?ve daha temiz olmazmı??

arkadaşlar format atmadan yüklenmezmi bu servis pack 3 ???

Sp2 entegre xp cdsine sp3 entegre edilir mi ya da entegresiz xp cdsine mi entegre edeceğiz sp3'ü?

n lite ile ben xpservis 2 li cd yaptım ama format çekerken cd key numarasını kabul etmedi anlamadım servis 3 de böyle olurmu diye tereddüt ediyorum

windows un lisansızsa şifreyi kabul etmiyor.bendede oldu

sp3 ingilizce işletim sitemimiz türkçe bu sorun olur sanırım.

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:

arkadaşlar format atmadan yüklenmezmi bu servis pack 3 ???
01 Mayıs 2008 Perşembe, 17:48

ZATEN FORMAT ATMADAN YÜKLENIYOR

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:

arkadaşlar format atmadan yüklenmezmi bu servis pack 3 ???
01 Mayıs 2008 Perşembe, 17:48

ZATEN FORMAT ATMADAN YÜKLENIYOR

Kardeş burda amaç SP3 ü win xp ye entegre edip tekrar tekrar formatladığımızda SP3 yüklemek için ayreten zaman harcamamak.

peki arkadaşlar bunun türkçesini nasıl ve nereden indire biliriz

arkadaslar bna su BBIE kulllanimini biri anlatabilirmi olmadi yapamiyorum

3.adımda sorun çıkıyor,
cd image dosyasını yaratamıyoz

aRKADAŞLAR BU BBIE DENEN MERET NEDİR YA O KISMI 100 DEFA OKUDUM ANLAMADIM GENİŞ ANLATACAK OLAN VARMI

bbıe yi bir açıklayan olsa çok sevinecez birde nlite programıyla bu iş olmazmı

yaaa 3. adımda bbie x: komutu işlem yapmıyor..tanınmıyor yazıyo ekranda..lütfen yardım edin bana...

orjinal sp2 cd-keyimi kabul etmedi maalesef......

BBIE nin açılımı bu Bart’s (Boot Image Extractor) fakat önyüklemeli cd olmuyor bilen varsa anlatsın

nLite kullanın. O programla yalnız SP3 entegre etmekle kalmazsınız XP'yi kafanıza görede düzenlemiş olursunuz.

yaaa 3. adımda bbie x: komutu işlem yapmıyor..tanınmıyor yazıyo ekranda..lütfen yardım edin bana...ALINTI

ARKADAŞLAR 3 ADIM OLMUYO SAATLERCE UGRAŞTIM GINE OLMADI nlite İNDİRİN 2 DAKIKADA HAZIRLADI SUANDADA YUKLEDIM SORUNSUZ CALIŞİYO SAYGILAR.

arkadaslar belirtildiği gibi bbıe 'x' olan yere o an takılı xp cd niz hangi surucude ise onu yazıcaksını cd rw dvd rw farketmez sonra img olusturcak d içinde sonra integra olna komut satırını girin cmd ekranında hemen arkasına yukleme baslıycak sonra solendiği gibi cd ye doğru ayarlarla yazıcaksınız XPSP2CD içindek dosyları yazdırcaksınız artık elinizde sp3 cd olcak kolay gelsin

BBIE sorununu cozmek için sunu yapın. CMD açıldığında hangi dizinde görünüyor? Ben vista kulanıyorum ve dizin ismi C:\Users\Kullanıcı ismi olarak görünüyor. Şu halde BBIe programını bu dizine kopyalayın. Ve bahse konu BBIE X(Sürücü ismi): komutunu çalıştırın. Sorun çözülüyor. İmageyi alırken de bu dizinde image.bin dosyasını kullanırsınız.

Yazılanları dikkatli okursanız ve kendi dosyalarınızı kopyaladığınız kalsörlerin sürücü isimlerini doğru yerlere yazarsanız oluyor.vista da entegre işlemini gerçekleştirdim.Burada yazan dosya uzantılarını aynen kopyalayapıştır yapmayın"x" diye geçen yerde kendi cd sürücünün adını yazın ve sp3 indirdiğiniz dosyanın ismi aynı olayabilir ana dikkat edin.

BBIE X: komutunda x yerine siz kendi cd/dvd sürücünüzün harfini girin. örnek E: F: gibi

3 üncü adımda bahsedilen bbie ("x" xp cd nizin takılı olduğu sürücü sizde ne ise onu yazıcaksınız d,e,f ne ise ve sonra xp cd sinin kalıbını almış olucaksınız image.1 veya image.2 diye)

ben yaptım hatta nlite ile epey indirdim boyutu:) 300 MB oldu ama denemedim şimdi deniyorum

" (windowsxp-kb936929-sp3-x86-enu.exe) " yazmışsınız bunu (windowsxp-kb936929-sp3-x86-trk.exe) olarak değiştiriseniz hatasız yapılabilir düşüncesindeyim

Türkçe sp3 entegresinde isim farkeder mi?

Ben bir şey soracağım... SP3 varsa SP1veya SP2 de bunun içindemi yoksa onlara eklemekmi gerekiyor.. Yani diyelim bende ki XP SP1de yok SP2 de.. SP3'lü olan Xp bunları kapsıyormu? Teşekküerler cevaplarınız için...

nasıl anlatmışsınız çok karmaşık,adamın beyni sulanır bunlarıı anlayana dek

Arkadaşlar sp3ü indirip "çalıştır"a verdiğiniz satırı yazdığımda windows dosyayı bulamıyor hatası çıkıyor.Winziple dosyaları çıkart dediğimde arşiv bozuk diyor.
Acaba şimdi bizim 300MB çöpe mi gitti yoksa bir çözüm yolu var mı sizce?
Cevaplarınızı bekliyorum.(yazılanların aynısını yaptım)

ben entegre etmeye çalıştım...hem sp2 li bir xpye hemde spsiz xpye..gelgelelim entegre ettim yazdırdım cdlerimi..bilgisyarıma taktım temiz bir kurulum yapmak için..boot yaparken dosyaları bilgisayara kopyaladıktan sonra dur hatası verdi iki cdde de..ben mi bi yerde hata yaptım dicem ama entegre işlemleri esnasında hiçbir sorunla karşılaşmadım..neden böyle oldu onu da anlamadım..

ÇALIŞTIRA TÜRKÇE SP3 İÇİN BU KOMUT GİRİLECEK :
K:\xpsp3\windowsxp-kb936929-sp3-x86-trk_5AAF60501636AF08C97EF1C18F1315F4ED6FBCDF YAZI DA CERİLEN İNGİLİZCE İÇİN BU TR İÇİN
YALNIZ ( K:\ ) BURAYI ÇIKARTACAĞINIZ SÜRÜYE GÖRE DEĞİŞTİRMEYİ UNUTMAYIN HADİ KOLAY GELSİN

Yapamayanlar nLite Programını Kullanabilirsiniz Googlede Aratırsanız Nasıl Kullanılacağı Hakkında Bir Çok Yazı Bulabilirsiniz Kolay Gelsin.

yaf uzun uzun dosya adı yazmayın indirdiğiniz update'in adını sp3 olarak değiştirin tamamdır, ben sadece E:\xp\sp3.exe /integrate:e:\xp\cd yazım oldu bitti... ayıklamaya bile gerek yok...
(xp klasörü altında cd ve sp3 klasörü)

sp3 kendinden önceki tüm güncellemeleri içerir, hiç güncelleme kurulmamış sıfır xp cdsine de entegre edebilirsiniz...

xp service pack 3 cd yükledim sıfırdan kurdum mp player 11 yükledim oldu ama internet yedi yüklemiyor,diyor bir müddet sonra hata veriyor acaba service pack yüklemesi olduğu için midir

error code 0x20: dosya başka bir işlem tarafından kulanıldıqından fln filan yazıyo 3 adımda

arkadaşlar bu bbie indirin kurun nedir ben bişiy anlamadım yahu bi yardımcı olun size zahmet

Yav sayın arkadaşlar Lütfen sizlerden ricam daha güze bir yöntem anlatırsanız seviniriz? dosyayı çıkardıktan sonra direk i386 sistemine yapıştırıp nero ile yazarsak ne olur aynı işlem ortaya çıkarmı? acaba lütfen acil..........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????

arkadaşlar google dabbie die arama yapın size o programı buluyo ve indirin dediği gibi yapın

Benim orijinal XP-SP1 CD'me yukarıda anlatıldığı şekilde SP2 ve sonra da SP3 ekleyip yeni bir CD oluşturdum. Orijinal seri numarası ile yükleniyor ancak yüklenirken SP3 dosyalarını açamadığını, yerini göstermemi istiyor. Tekrar deneyeceğim.

Önyükleme imajını çıkartma işini herkesin anlayacağı şekilde anlatabilen arkadaş yok mu tek tek anlatacak çünkü yorumların hepsi buraya takılıyor.bilen arkadaşlar lütfen.

walla herşeyi dediği gibi yaptım ama cd boot etmiyor neden acaba ?bbie ile tekrar alsam işe yarar mı ?

nlite programı ile de direk entegre edebilirsiniz. Hemde otomatik kurulum oluşturup format sırasında tek tek işlem yapmadan xp direk kurulmuş olur.

Bılgi için teşekkürler...

Buradaki bilgiler ile ben XP kurulum DVD si hazırladım. DVD de programlar diye bir klasor oluşturdum. Böylece her kurulumda kurduğum standart programların setuplarını bu klasore yerleştırdım.

....

Yorumları okudum. BBIE dos tabanlı bir program. Kullanmak için Windowsun komut satırını kullanmayı bilmek gerekir ki çok basit.

Bazıları CD key kabul etmiyor diyor. Belki Microsoft kara listeye aldıgı bir key kullanıyorsunuz. (tahminen emin değilim).

İyi Çalışmalar...

"New" butonuna tıklayarak ez önce oluşturduğumuz dosyaları yazma işlemine ekleyin." arkdaş bunu demiş oluşturduğumuz dosyalar nerde ??

sp3 entegreden sonra xp dahil bir çok program stabil çalışmıyor. sp2 üzerine entegre etmiştim birde spsiz bir xp ye entegre dip deniyeceğim

SP3 KEY KABUL ETMİYOR DİYE BİŞEY OLMAZ SİZ HOME EDİTİON ORJİNAL ŞİFRENİZİ GİRİN OZAMAN OLUR 7VF4T............ ŞEKLİNDE ORJİNAL SERİALİNİZİ GİRİNİZ OZAMAN OLUR BEN YAPTIM

Chip Online'a çok teşekkür ediyorum. Anlatılanları aynen uyguladım ve artık benim de SP3'lü XP kurulum CD'im var. Testini de yaptım, hiçbir problem yok.

Merhaba, CD oluşturdum. Ancak "CYCLAD_Z.INF" okunamıyor hatası veriyor. 3 ayrı orjinal cd den 5 kez yeni cd oluşturdum. Hepsinde aynı. Çözümü bilen var mı acaba?

arkadaşlar ben dediğiniz gibi yaptım ama nero imaj dosyasının büyüklüğünü 1.44 MB olarak yazıyor ve Boot da 64 kb üstü dosyalarda olmadığı için makine hata veriyor boot'da yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşlar orjinal cd key kabul etmiyor. bu yüzden kuruluma devam edemiyorum.. fikri olan var mı sebebi hakkında ?

Chip'e çok teşekkürler. Anlatılan şekilde ilerledim ve ilk denemem de SP3'lü XP cd mi oluşturdum. Tekrar teşekkürler.

Bende Çok teşekkür ediyorum. Şuan elimde ORJ. Win xp Pro sp1 var 2002 tarihli. Üstüne ilk olarak SP2'yi daha sonrasında SP3'ü entegre etmeyi deniyorum. Şuan program ve bilgisayarımdaki driverları XPSP3 CD'sine gömüyorum işime çok yarayacak, sadece tek işlemle XP SP3 & Driver'larım & Programlarım yüklenmiş olacak. Sanırım memleketimdeki pek çok int.cafe sahibi yaptırmak isteyecektir aynısından, çok işlerine yarayacağından eminim :)

yaaa 3. adımda bbie x: komutu işlem yapmıyor..tanınmıyor yazıyo ekranda..lütfen yardım edin bana...
04 Mayıs 2008 Pazar, 00:25

x yerine cdrom'un harf yolunu yazacaksın örnek: benim cdrom'um e
BBIE E: yazınca kabul ediyor...

"D:\BBIE" dizinine gelin ve aşağıdaki komutu çalıştırın:

demişinizde dos da bir türlü onu yapamamıyorum nasıl yaparım acaba biraz daha açıklayabilirmisiniz

dediklerinizi ahrfiyen uyguladım
kurulum aşamasında cd görüyor kurmaya başlıyor
* A sürücüyü takın
devam için ENTER
iptal etmek için F3 tuşuna basın
:S

peki ben bunu servis pack iki varken yaparsam 2 iptalmi oluyor yok sa kalıyormu bide ben bunun içie officeyide gömmek istiyorum bunun la ilgili bir makaleniz varmı acaba

nlite üzerinden yapabilirsiniz.

ya ben 4. adımı yapamadım bbie x:\cdimage.iso x yerine ISO'nun bulunduğu klasör ü yazcaksınız demişinizde hangi klasör öyle bişey yapmadıkki x yerine c,d yazıyorum sistem belirtilen klasörü bulamadı diyor başka yollarla mı yapcaz nasıl yapcaz

D'de BBIE adlı bir klasör açtım Komut satırına geliyorum "D:\BBIE" yi yazıyorum
'D:\BBIE' iç ya da dış komut, çalıştırılabilir
program ya da toplu iş dosyası olarak tanınmıyor.' diyor deli oldum napıcam

Anlatılanları yaptım yine boot etmiyor bbie programı çalışıyor ancak image1 dosyasını çıkarıyor bu dosya ile malesef bootlu cd olmuyor eger gooleden aratırsanız boot için genelde boot.ini dosyası kullanılıyor benim cd de bootfont dosyası var onu kullandım olmadı image1 kullandım yine olmadı boşuna uğrasmaya gerek yok zaten sp3ü sp2 kurduktan sonra üzerine kuruluyor yaptım diyen arkadaşlardaki cd lerde fark olabilir yapan arkadaşlarında denemesinde fayda var çünkü olmuyor

Bunlarla uğraşmayın (1-XPSP2 CDsi) (2-SP3 Paketi) (3-nLite programı) elinizde bunlar varsa herşeyi kendisi 10 dakikada hallediyor hemde türkçe CHIP online bunun üzerinde anlatsaydı daha anlaşılır ve basit şekilde olurdu.Burada anlatılanlarla CD oluşturmak mümkün değil boşuna zaman harcamayın.

nlite varken niye uğraşıyorsunuz ki böyle zor işlerlerle.

bbie ile yaptım tekrar kurdum çalıştıda ama windows etkinleştirmede sorun yaşadım. şu anda etkinleştirme işlemini nedense gerçekleştiremedim

ürün kurtarma diski ile nasıl yapıcaz nlite hiçbir şey görmüyor :(

Bunlarla ne uğrasıyorsunuz nLite kendisi hallediyor nLite çalışabilmesi için Microsoft .NET Frameworkun kurulu olması gerekir nLite yi kur programını çalıştır turkish seç devam gözat diske kopyaladığın XP klasörünü ekle devam burayı geç Servis Paketi ve Açılabilir ISO yu işaretle devam seç tıkla indirdiğin SP3 paketini aç birleştirme başlar tamamlandı uyarısı gelir devam Mod da doğrudan yazdırı seç ISO etiketine WXPVOL_TR SP3 veya başka bir isim verebilirsiniz Yazdır ı tıklarsın CD ye yazar CD takılı kalsın yeniden başlat kur bu kadar basit 10 dk sürmüyor

Buradan verilen sp3 entegre ettim fakat sistemi kurarken orjinal keyini kabul etmiyor.Acaba betayı mı verinuz millete çıkmadan önce yavv...

yazılanların tümünü eksiksiz yaptım,herşey tamam oluyor ama en sonunda nero burning room da diğer dosyalarıda ekledikten sonra nasıl yazdırıyoruz burn butonu çalışmıyor,açıklarsanız sevinirim.

Ben entegre ettim teşekkürler fakat denemedim şimdilik gerek yok..:)

Buradaki anlatılanlara göre entegre yapanların CD leri boot etmez yaptım diyen arkadaşların denediklerinde çalışmadığını görebilirler Nero ile yazdırmak gerekmez nLite son adımda CD ye kendisi yazdırıyor.nLite ile yaptım hatasız çalışıyor hemde 3 pc ye kurdum

Burda yapılan SP3 kurmak değil de SP3 entegre etmek olduğu için eski SP2'li key'ler kabul edilmiyor(orjinal dahi olsa)

merhaba. buradan aldığım bilgilerle ilk denememde sp3'lü cd'mi hazırladım, kurulumda yaptım, kayıt anahtarı da girdim. söylenen sorunların tamamı yanlış sürüme yanlış anahtar girmeden yada bilgisayardaki virüs koruma gibi programlardan kaynaklandığını söyleyebilirim. Ancak benim yaptığım tüm cd'lerdeki sorunum kurulumdan sonra İnternet Explorer simgesi görünmüyor. İşin kötüsü "Masaüstünü Özelleştir" sekmesinde de IE kısmı kayıp :( IE7 kurduktan sonrada düzelmiyor. Forum sitelerinden bulduğum regedit ayarıyla düzeltebildim ancak. Yardımcı olursanız çok sevineceğim. İyi çalışmalar

Türkçe sp3'le burada yazanları yaparak cd'mi hazırladım. Çok teşekkür ederim CHIP! :)

BBIE'yi indirin ve dosya içeriğini yerel bir klasöre çıkartın.(Biz "D:\BBIE" dizinine çıkarttık). Şimdi Başlat/Çalıştır/CMD komutu ile komut satırın ı açın ve "D:\BBIE" dizinine gelin ve aşağıdaki komutu çalıştırın:

YA BURDA BELKI BIN DEFA DENEDIM CMD HATA VERIYOR BULMUYOR

BBIE hiç bir işe yaramıyor çıkarttığı imaj dosyasıda bootlu CD yapmıyor Bin defada yapsanız CD boot etmez nLite yaparsanız kendisi imaj dosyasına gerek kalmadan CD yazdırıyor hatasız kurulum yapıyor ve tüm ürün anahtarını kabul ediyor IE7 hata veriyorsa daha önce kurduysanız SP3 kardırmadan kaldıramazsınız kayıt anahtarırın bozuk olması yanlış etegreden kaynaklanabilir.CD nizi yaratmanız en ideal yolu nLite kullanmaktan geçer

arkadaşlar ben ilk başta n lite ile yaptım sürücüleride enteğre ettim ancak kurduktan sonra explorer simgesini ses simgesini oyunlar simgesini ve bir çok şeyi kendinden siliyor bu yüzden bu şekilde yapmayı denedim ama 3 bölümde dos ta iç dış tanınmayan diye bir hata alıyorum açıklamada yapılmamış ki devam edeyim iptal ediyorum,

Arkadaşlar nLite de entegre yaparken sadece servis paketi ve açılabilir ISO yu işaretleyin bunun dışındaki ayarlara dokunmadan yaparsanız hiç bir hata ile karşılaşmazsınız önceki kurduğunuz SP2 Cd sindeki dosyaların tamamını kullanınız SP3 paketi dışında katılım yapmayınız sürücüleri de entegre ederseniz kurduğunuzda hatalarla karşılaşma ihtimali yüksek

paylasım ıcın tesekkurler elınze saglık cok saglam olmus denedım de hıc bı sorun cıkmadı fakt benım bı sorum olucak aynı sekılde KENDIMIZE AİT XP PROFESSIONEL,OFFICE,VB GEREKLI PROGRAMLARIN BI CD SINI YAPABILIRMIYIZ HER SEFERINDE OFFICE VB GEREKLI PROGRAMLARI KURMAK UZUN ZAMANLAR ALIR BOYLE BISEY MUMKUNSE CHIPONLİNE AILESINDEN YARIDMLARINI BEKLIYORUZ

Sayın arkadaşlar bu sp3 güncellemesini cd'ye entegre ettik ama cd boyutundan fazla. dvd için de çok küçük. Güncellemeyi (entegre ettikten) sonra sp2 veya sp1 güncellemesini silerek cd yapsak sorun olur mu acaba

alıntı"Sayın arkadaşlar bu sp3 güncellemesini cd'ye entegre ettik ama cd boyutundan fazla. dvd için de çok küçük. Güncellemeyi (entegre ettikten) sonra sp2 veya sp1 güncellemesini silerek cd yapsak sorun olur mu acaba"
CVP:Sadece SP3ü SP2 nin üzerine entegre edeceksin zaten 620 MB kaplar güncelleştirmeleri değil Microsof tun resmi paketi 303 MB lık SP3 Pakateni entegre edeceksin SP2 ve SP1 i silmen imkansız çoğu dosyalar birbirinde var

ALINTI"paylasım ıcın tesekkurler elınze saglık cok saglam olmus denedım de hıc bı sorun cıkmadı fakt benım bı sorum olucak aynı sekılde KENDIMIZE AİT XP PROFESSIONEL,OFFICE,VB GEREKLI PROGRAMLARIN BI CD SINI YAPABILIRMIYIZ HER SEFERINDE OFFICE VB GEREKLI PROGRAMLARI KURMAK UZUN ZAMANLAR ALIR BOYLE BISEY MUMKUNSE CHIPONLİNE AILESINDEN YARIDMLARINI BEKLIYORUZ
CVP: Böyle bir CD yapıldığını googleden araştrırken gördüm ancak işe yaramıyor yani her program olmuyor.Bu sağlıklı bir teknik değil benim gibi yaparsan zaman harcamazsın XPyi kurduktan sonra CD romu kullanmam sürekli CD takıp çıkarmam bütün programlar ofis driverler gerekli olanların hepsi disktedir oradan zaman haracaman bir kaç tanesini aynı anda çalıştırırım hiç sorun çıkmadan her şey 40 hazır oluyor

Biz hazır olan yani kendi yaptığımız sp2 li xp cdsine bunu en kolay şekilde nasıl entegre edebiliriz.veya şöyle söyliim bu gösterdiğiniz yol çok uzun bunu başka bi programla (nLite,RyanVM vb) yapabilirmiyiz.veya yaparsak sorun çıkartırmı?

Arkadaşlar BBIE ile image alamıyorsanız yada uğraşmak istemiyorsanız Ashampoo Burning Studio 7 serisinde bulunan uzman fonksiyonlar menüsünde "disk'in kopyasını var olanla modifiye edip oluştur" seçeneğini kullanabilirsiniz. SP3'ü CHIP Online ekibinin anlattığı gibi bilgisayarınızda klasörde kayıtlı olan SP2'li Windows'a uyguladıkdan sonra SP2'li eski Windows cd'nizi takıp Ashampoo'nun bahsettiğim seçeneğini tıklayın cd'nizi kısa bir süre okudukdan sonra içindeki dosya ve klasörleri gösterecektir onların hepsini seçip Delete yapın sonra bilgisayarınızdaki SP3'lü Windows klasörünü açıp bütün dosya ve klasörleri tutarak Delete yaptığınız dosya ve klasörlerin yerine atın daha sonra ileri deyip boş bi cd takın ve "yaz"a tıklayın SP3'lü Windows boş cd'ye yazılacaktır ve bilgisayar açılışında bu cd görülüp format atılabilecektir.

Hiçbir service pack kurulmamış Xp Ye entegre etsek olurmu?

"Not all files necessary to perform an integrated installation are present"

sürekli bu hatayı alıyorum. kullandığım XP cd'si: orjinal "XP Pro SP2 EN"
deneyimli bir kullanıcıyım ve bu hatayı arattığımda kimsenin tahminden öte birşey yazmadığını gördüm. Bilgisi olan var mı?

"Not all files necessary to perform an integrated installation are present"

sürekli bu hatayı alıyorum. kullandığım XP cd'si: orjinal "XP Pro SP2 EN"
deneyimli bir kullanıcıyım ve bu hatayı arattığımda kimsenin tahminden öte birşey yazmadığını gördüm. Bilgisi olan var mı?

"Not all files necessary to perform an integrated installation are present"

sürekli bu hatayı alıyorum. Hatayı araştırdım ancak kimse tahminden öte bir cevap yazmamış. Bilgisi olan var mı?

Arkadaşlar yardımım olurmu?bilemem.Koyu bir Chip hayranı olarak sizlere Chip dergisinin 2003 yılının 5.(Mayıs) ayı sayısında 118.sayfasında ve 124.sayfasında SP'lerin tümü Ofisler dahil tek bir Cd'ye nasıl modifiye edilecegi anlatılıyor.Biraz dikkat ederek harikalar yaratabilirsiniz.Hepinize iyi çalışmalar.Gelmiş ve geçmiş tüm Chip Dergisi personellerine çok teşekkür ederim.Sayenizde çok bilgiler öğrendim ve günlük hayatta kullanıyorum.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

yenıden kurmadan entegre etsenızde calısır . sp3 un Türkçeside var güncellemelerde sorun cıkarıyo bazen . v profesyonel kullanıcılar ıcın sql server kurarken bazen hata veriyo ... baska sorun yok

Selam.. yahu şu "çalıştır" a yazılan komut sonrası devamlı "kullanımda olmayan konuma denk geliyor" hatası alıp duruyorum bütün klasörer dosyalar mevcut lakin bir türlü "çalıştır" dan gerekli işlemleri başlatamadım deli oldum..off :(

nLite ile yapmak daha kolaydır bence

--
Arkadaşlar yardımım olurmu?bilemem.Koyu bir Chip hayranı olarak sizlere Chip dergisinin 2003 yılının 5.(Mayıs) ayı sayısında 118.sayfasında ve 124.sayfasında SP'lerin tümü Ofisler dahil tek bir Cd'ye nasıl modifiye edilecegi anlatılıyor.Biraz dikkat ederek harikalar yaratabilirsiniz.Hepinize iyi çalışmalar.Gelmiş ve geçmiş tüm Chip Dergisi personellerine çok teşekkür ederim.Sayenizde çok bilgiler öğrendim ve günlük hayatta kullanıyorum.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
--
dostum sana bravo.
ama ben şehsen nlite kullanırdım

Ben başka arkadaşlar gibi komut satırında takıldım.şimdi BBIE indirdim D:\BBIE klasörünü açtım indirdiğim dosyayı bu klasörün içine açtım sonra komut satırına geldim C:\Documents and Settings\OTURUMU AÇAN KİŞİNİN İSMİ\ çıktı bu çıkan yerden sonra D:\BBIE yazdım iç yada dış komut, çalıştırılabilir program falan çıktı önce soran arkadaşlara da cevap verilmemiş anlamadım gitti meslek sırrı falan herhalde cevaptan ümitsizim ama yine yazayım dedim belki biri çıkar diye mümkünse komut satırıyla ilgili yere resim konulsun.zaten böyle konuları hem çok açıklayıcıymış gibi anlatırlan ancak yine hep bilenlere anlatırlar anlatım bence sıfır deli oldum burda

Selamlar herkese. İç ve dış komut istemi hatasını BBIE klasöründe bulunan bbie.lic dosyasını aç, listeden program seç, Windoes komut istemi yaparak açabilirsiniz. Komut satırınada bbie x: yazmayın direk. Cdnizin bulunduğu sürcüyü seçin bende E: idi

arkadaslar bu image ı cmd dosyasında cıkarıyor ama d: de cıkarılan bu ımagı goremıyorum
nerde olabılır

Valla ben burada anlatılan şekliyle bir cd yaptım. Fakat CD bootable değildi. Size tavsiyem Acronis True image ile entegresyon yapmanız. Çok daha kolay bence.

arkadaslar MSDN de microsoft un hazırladıgı SP3 entegreli XP bulunmaktadır. forumlarda entegreli xp arayanlar çıkabilir her sp3 olan xp yi yuklemeyin derim.(NOT: XP yi notebook lara nasıl yuklendiğini anlatan bir yazı olsa fena olmaz hani :) )

bu ne ya sp3 cıktıgında zaten ilk ısım bu ıdı vede sorun yasamdan yaptım ustelık key kısmına sp1 in sifresini gidim böylece
windows yuklendiginde
sistem orjinal olarak görünüyordu (:

Aynı yöntemleri kullanarak vLite ile Vistaya SP1, nLite ile XP ye SP3 entegre ettim. Her iki OS ile temiz kurulum yaptığımda hiç bir sorunla karşılaşmadım. Ama beni düşündüren bir nokta şu idi:

Vista ya da XP'ye v/nLite ile SP entegre edilmiş CD/DVD ile yaptığım temiz kurulumlarda, daha yeni kurulmuş ve üzerine herhangi bir 3.parti yazılım yüklenmemiş sistemimin Regedit (kayıt defteri) girdilerinde v/nLite'a ait "Kayıt Girdileri" buldum. Görevi sadece SP entegre etmek olan bu yazılım(lar)a güvenme konusunda bende bazı soru işaretleri oluştu. v/nLite'ın temiz ve yeni kurulmuş sistemin kayıt girdilerinde kendine ait girdiler barındırması (aslında entegre edilen CD/DVD'ye SP'lerin yanında kendine ait kırıntılar eklemesi) hangi amaca hizmet etmektedir? Bu konu hakkında v/nLite resmi sitesinde bir açıklama göremedim (yada gözümden kaçtı), bilgisi olan arkadaşların da bu durum hakkında düşünceleri varsa paylaşmaktan mutlu olurum. Şimdilik ben v/nLite kullanarak SP entegrasyonu konusunda taraftar değilim. Daha kurulmamış sistemimin CD/DVD si içerisinde v/nLite'ın neden yer aldığını anlayamadığım için manual yolla yüklemek bana göre daha güvenli. Zirâ, şu devirde kimin kurt, kimin kuzu olduğunu anlamak bayağı güçleşti...

Bu yazılımı geliştiren kişiyi tanıyorum. Sayın Dino Nuhagic'in böyle bir şeye asla ve asla ihtiyacı yoktur. Bu işlemin amacı daha sonraki işlemlerde sistemin nLite tarafından değiştirilip değiştirilmediğini anlamaktır.

Ayrıca bu Kayıt Defteri girdıleri nelerdir açıklar mısınız?

Recep Baltaş yazmış:

"Bu yazılımı geliştiren kişiyi tanıyorum. Sayın Dino Nuhagic'in böyle bir şeye asla ve asla ihtiyacı yoktur. Bu işlemin amacı daha sonraki işlemlerde sistemin nLite tarafından değiştirilip değiştirilmediğini anlamaktır.

Ayrıca bu Kayıt Defteri girdıleri nelerdir açıklar mısınız?
29 Eylül 2008 Pazartesi, 00:44"
.......................................................................................
Recep bey, ben Dino Nuhagic'i ya da onun güzel eser(ler)i v/nLite'ı kötülemek için böyle bir yorumda bulunmadım. Sizlere şu an kanıt amacıyla kendi kurduğum işletim sistemimde yer alan v/nLite kayıt girdilerini göstermek isterdim ama kurulumdan sonra ilk işim regedit'te arama yaparak bu girdileri "ne olur ne olmaz, garanti olsun" diye kendimce güvenlik açısından sildiğim için tam girdi adresini söyleyemiyorum. Bunun için sanal PC'de bir Windows kurarak bu girdinin/girdilerin kayıt defteri adreslerini size aktarmam biraz meşakkatli olacağından biraz süre verirseniz "Kayıt Defteri girdıleri nelerdir açıklar mısınız?" sorunuzun karşılığını almış olacaksınız.

Ya da kendi ellerinizle v/nLite kullanarak hazırlamış olduğunuz Windows CD/DVD'si ile temiz bir kurulum yapınız, akabinde yeni kurmuş olduğunuz Windows'un Kayıt Defteri'ni açarak Bul kısmında "nLite" (veya "vLite") sözcüğünü aratınız. Bul komutu size v/nLite ait kayıt girdilerini rahatlıkla gösterecektir. Benim anlatmak istediğim şey bu idi. Benim açımdan asıl sorun Sayın Dino Nuhagic'in ne kişiliği ne de bizlerin kullanımına sunduğu güzel yazılım(lar)ı v/nLite'dır, anlamak ve anlatmak istediğim konu Service Pack entegrasyonu yapılırken v/nLite CD/DVD içeriğine neden kendine ait kayıt defteri girdileri eklediğidir.

"Bu işlemin amacı daha sonraki işlemlerde sistemin nLite tarafından değiştirilip değiştirilmediğini anlamaktır." demişsiniz, bu size veya başkasına göre işlemleri hızlandırabilir (ya da bir hipotezdir). Yeni başlayan PC kullanıcılarına kolaylık olması için düşünülmüş de olabilir. Fakat benim açımdan durum biraz "kapalı". HDD ile henüz tanışmamış CD/DVD içerisindeki işletim sistemi dosyalarının arasında neden 3.parti bir yazılımın kalıntıları olduğu ya da olması gerektiği şu an için bana göre bir muamma. Ayrıca Dino Nuhagic'in bu konuyu son kullanıcılara neden aktarmadığı da ayrı bir etik davranış.

Görtermiş olduğunuz ilgi ve katılımınız için teşekkür ediyorum. Saygılar...

nLite'ın içinde zaten CD'ye yazma özelliği mevcuttur...

Cevabınız için teşekkürler. Kayıt girdileri gelince inceleyeceğim.

CHİP BOOT LİNKİ ÇALISMIYOR

oldu olacak roman yazıp açıklama yapınız, bu bölüm açıklama bölümümü yoksa kompozisyon yarışmasımı.

Syn. Recep Baltaş, bahsettiğim kayıt defteri girdileri "Bilgisayar > HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > vLite" anahtarı altında bulunmaktadır. Anahtar altındaki girdiler:

Modified - REG_SIZE - (değer atanmamış)
NumCompenentsRemoved - REG_SIZE - 0x00000000 (0)
Slipstreamed - REG_SIZE - 0x00000001 (1)
Version - REG_SIZE - 2.1 beta
Website - REG_SIZE - www.vLite.net

Girdilerin işletim sistemi ya da kullanıcı açısından bir riski bulunup bulunmadığını bilmiyorum. Öğrenmek de ayrıca bana merakımı gidermek açısından kazanç sağlayacaktır.

Bu girdiye ait ekran görüntüsüne ise http://img174.imageshack.us/my.php?image=vlitetv5.jpg bağlantısından göz atabilirsiniz. Teşekkürler.

http://www.chip.com.tr/chipdownload/chipboot-2008.zip

Kayıt girdlerini inceledim:

Modified: DVD'de herhangi bir değişiklik yapılıp yapılmadığını belirlemek için konulmuş bir tanımlayıcı.

NumCompenentsRemoved: Herhangi bir bileşen silinip silinmediğini kontrol eden girdi.

Slipstreamed: DVD'ye herhangi bir SP eklenip eklenmediğini belirten girdi.

Version:vLite sürümü tanımlama girdisi.

Website:Yazılımın web sayfası.

Gördüğünüz gibi bunların hespi herhangi bir sorun durumunda oluşturulan DVD'nin daha iyi tanımlanması için yapılmış girdlerdir.

CHİP BOOT LİNKİ ÇALIŞIYOR

Lütfen küçük harfle yazınız.

XP Home Edition Türkçe Sp2 var ve Sp3 lüsünü temin etmek için ne yapmam gerekiyor orjinal cds çok hoş duruyor Notebook çantamda ve kendi başıma yapmak yerine yenisini nasıl temin edebilirim?

ben sp3'ü sp2'nin üsütüne kurdum ve oldukça fazla yer kapladı.acaba yükledikten sonra gereksiz olan ve silmemde sakınca bulunmayan dosyalar warmı_?ve nerede_?

Bende XP kurulum CD'sine SP3' ü ekledim çok güzel oldu hatta PC'ye format attığımda SP3' lü CD' den yükledcim problem yok .
Yanlız Kurulum CD' sine SP3'ü yükledikten sonra yazdırırken CD' ye sığmadı bende DVD'ye yazdırdım.
Bunu CD'ye yazdırmak mümkünmü.

Güzel iş çıkatmışlarda keşke (ah keşke ah keşke) şu ie7 ve 11 de dahil etselerdi şu sp ke....

Valla kötü olmuş o yönden.

SP3'ü eklediğinizde boyutun hala CD'ye sığıyor olmsı gerekiyor. CD içeriğine bakınız. CD'niz özel hazırlanmış olabilir.

Ayrıca DVD'den çok daha hızlı bir kurulum yapılabildiğini de hatırlatmak isterim.
-----------------------------------
Orjinal CD için MSDN üyeliği almanız gerekiyor.
-----------------------------------
SP3'ü SP2 üstüne kurmanız sistemi yavaşlatabilir ve dahası sorunlara yol açabilir. Bu rehberi hazırlama nedenimiz de bu zaten. SP3'ün entegre ederseniz daha güzel olacaktır.
-----------------------------------
IE 7 ve WMP'yi kendiniz de dahil edebilirsiniz.

@lupa, Chip dergisinde de verilen wincert.nette Mrnxdmx isimli vatandaşımızın sp3 sonrası güncelleme paketini bulabilirsiniz. Ie7 ve wmp11 içerir.

Evet, dergideki yazı da tarafımdan hazırlanmıştır.

peki bu siteden indirilen sp3 en son sp3 ü nerden anlıycam yardım

Bir tek Sp3 var zaten. Buradaki de en son. Diğerleri el yapımı.

ya arkadaşlar ben tüm yazılanları yaptım cdmi sp3 ile guncelledim yazdırdım ama boot edemiyor,başlarken Ntdlr hatası veriyor Cd :D

SP3'lü Türkçe XP OEM olarak satışa çıktı mı? Ev yapımı olmayanı kastediyorum.

ABİCİM BEN BU SEFER HİÇ BİR ŞEY ANLAMDIM.. LÜTFEN BİRİ BANA BU KONUYU İYİCE İZAH ETSİN .. BİRDE BEN BU SP3 YÜKLEDİM AMA EKRANA 2 İSTEK GELİYO BUNU MU AÇMAK İSTERSİN YOKSA BUNU MU YANİ BİLGİSAYARDA 2 İŞLETİM SİSTEMİ GELİYO NE YAPMAM LAZIM ??????

Satışta yok fakat MSDN aboneleri indirebiliyor.

benim kendi kullandıgım SP3'lü Windows yapma yöntemi buradakinden biraz farklı ve daha kısa.

Lazım olanlar :
Boot aden Windows XP
SP3 dosyası
PowerISO

İlk önce elimizdeki boot eden Windows XP CD'sini ISO olarak kaydediyoruz. Bu işi kullandıgınız herhangi bir CD yazma programıyla yapabilirsiniz PowerISO'da yapıyor. sonra CD yi burda anlatıldıgı gibi kopyalayın ve SP3 entegre edin. Daha sonra PowerISO ile oluşturduğunuz ISO dosyasını açın ve içerigini silip SP3 eklediginiz dosyaları içine atıp kaydedin veya yazdırın.

Burdaki mantık ve ayrılan nokta CD nin içerigini değiştiriyoruz ama boot özelliğine zarar vermeden kullanmış oluyoruz. Nero'da boot cd diyip birçok ayar yapmamıza gerek kalmıyor.

yha ben kurdum ama 1 cd kurdum ama olmadı cd bozuk oldu şimdi 2 ci cdde deniyorum işallah olur benim ram512 80 cg ekran kartı 256 turbo laptop kasarmı sizce

yha harbiden saolun oldu bootlu sistem denedim sp3 cdim oldu:D tesekkürler bos bir vakitimde yüqlücem ben birde media 11 felan cdye yüqlemek istiyorum onlar nasıl olcaq yardum lütfen

tesekkurler yaptım oldu allah razı olsun

süpersiniz teşekkürler 15/10/2008 atopc

Nlite zaten bootable cd yazıyor.Niye bu kadar uzatmışsınız işi anlamadım...

bende nero 6 var kurtarmazmı

Nero 6 ile de mümkündür. Nero Burning ROM kullanmanız gerekiyor.

usta şuan sp 3 yapmayı deniyorum inşallah olur burda yazılanları aynen yaptım nero 8 in demosunu indirip seri nosunu bulupta yaptım isterseniz yardımcı olurum nero 8360 konusunda the_lord268@hotmail.com

Valla bende yaptım hatta çalışacakmı diye bi arkın laptoba onla attımdı formatı bakıtım direk sp3 olarak açıldı makina

Teşekkürler Çip :)

vay be helal olsun

Bravo CHIP!!

chip yetkilileri bazı sorunlarımı danışabileceğim bir mail adresi verebilirmisiniz?ben çok yeni bir bilgisayar kullanıcısıyım derginizi okuyup bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum ancak sanırım son 3 derğinizdeki dwd leri açamadığımdan uygulama yapamıyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz?

CHIP:
Lütfen okurhizmetleri@doganburda.com 'a sorununuzu yazın.

çok teşekkür edrim elinize sağlık süperrrr:)))))

lutfen daha sımdı dedııgnız gıbı aynııs yaptım sp3 kurulu ati 9250 128 mb ekran kartımın driverı kurdum bılgısayar doğal olarak yenıden baslat dedi yenıden baslattım ekran sıyaz beyaz conurluyk 400X bılmem ne olarak acıldı nasıl duzltrım bunu lutfen yardım yedın tekrar formet atıp sp2 gecmek ıstemıyorum

gözat dedikten sonra CHIP Boot dosyasını kayıt ettiğim yerde göremiyorum .yardımcı olursanız sevinirim.

gözat dediğinde altta kalıp dosyaları değil de tüm dosyaları seç chip bot çıkar

chip çok güzel anlatmış gerçekten. Başka hiçbri site böyle detaylı anlatmamıştır tertemiz sp3'lü cd oluşturdum chip'e teşekkür ediyorum

ben tüm yazılanları yaptım cdmi sp3 ile guncelledim yazdırdım ama boot edemiyor,başlarken Ntdlr hatası veriyor yardımcı olursanız çok sevınırım.şimdiden tşk

arkadaşlar herşey tamam da ön yükleme işi başlamıyor acil yardım

Ya ben bir soru sorucagım herşeyi ıstedıgnız gıbı yaptım yanlız yuklmek ıcın res atıyorum 1 hd food dıyor kalıor
cd'nın ıcıne klasor halınde attım ondan olabılırmıy yoksa onla bır alakası olurmu yanı Xp sp3 bunun ıcınde dosylar seklınde dırek ole attım ?

BANA YETKİLER YARDIM EDEBILIRMI ONLARA SORUCAGIM 2 3 SORU OLUCAK RICA EDERIM BIR MAIL ADRESI VEYA ILETISIM KURABILECEHGIMIZ BIR ADRES.

ntdrl hatası vermesinin sebebi chipboot dosyası olabilir mi acaba? Yazılanların hepsine harfi harfiyen 2 kere uyguladım. Olmadı. Ntdrl hatası veriyor? Sorun ne olabilir?

CHIP Boot'da sorun yok. Siz yine de kendi Boot dosyanızı ISO Buster ile alabilirsiniz.

arkadaşlar ben herşeyi yaptım en son cd ye yazdırmadan önce Tampon bellek hata koruması devreye sokun diyor onu nasıl yapacaz yardımlarınızı beklıyorum

Ben bunu yaptım yani başka bir sitede resimli olarak nlite ile nasıl yapılacağını vemiş bende hepsini uyguladım ve 16x de nero ile bootable olacak şekilde yazdırdım cd ye ama olmadı bir kaç sebebi olabilir.
1- Tam hayırlamıyorum bir katılımcı bu işlemi yaptığımız pc de sp3 ve güncellemelerinin olmaması gerektiğini yazmıştı galiba.
2- Birleştirme esnasında eklediğim anakartımın sürcülerini ve ekran kartımın sürücüsünü eklemedi (mp 11 ie7 ve ekran kartının sürüclerini ekelemediğini biliyorum başka programlar kullanıyorsun ekleyebilmek için oda olmadı neyse) özellikle anakart sürücülerimi eklememesi beni hem şaşırttı hemde hayal kırıklığı oluşturdu bende.
3- Yazdırdığım bu cd ile format attım katılımsız olarak sadece hangi sürücü bölümüne format atacağını soruyor birde adın yazıyor tamama tıklıyorsun (keşke bunlarda otomatik olsaydı neyse) tamda kuruldu masa üstü göründü dediğimde sürücülerimi yüklemek istediğimde hiç birisini kuramadım üstelik orji çevirme ilacıda denedim o bile tam çalışmadı gerçi orji oldu am hiç birşey çalışmıyordu sonuç olarak sp3 ün engellediğini düşünüyorum yani çok daha profesyonal olmak lazım diye düşünüyorum.
Sonuç hayal kırıklığı :(

Soru: Acaba sp3 ü ekelemeden yada eklerken orji yapabilecek ilaç varmı varsa çok makbule geçecek şimdiden teşekkür ederim ve bu kadar uzun yazdığım için gözlerinizden özür dilerim.

merhaba arkadaşlar
3. günün sonunda bende basarısızlıkla sp2 ye format atmaya mecbur kaldım.Yönlendirmelerin ve yorum yapan arkadasların tüm önerilerini uyguladım fakat formata başladıgımda 1 dk sonra kurda "Bir hatayla karşılaşıldı ve bilgisayarınızın zara görmemesini engellemek için windows kapatıldı. Registrt - Eror " hatasıyla karşılaşıyorum

Bilgisayarda hatadan dolayı 2 kez daha önceden xp kudum ve 2. kudugum xp daha önceden yaptıgım ve üstüne kurabildiğim sp3'tü.
Yani xp'nin üstüne nlitleyle entegre edilmiş sp3 kuruldu ama formatta bu cd çalışmadı. 9. yaptıgım kombinasyon ve cd sonucunda yine hatayla karşılaştım.Kendi önyükleme kadını aldım ayrıca chip in verdiğinide denedim fakat sonuç başarısız.

önerilerinize açığım.

"3. günün sonunda bende basarısızlıkla sp2 ye format atmaya mecbur kaldım." Dedim fakat inatla format atmayarak 4. günde hallettim hata benden kaynaklanıyormus ,Chip in yönergeleriyle SP3'ü CD'ye entegre ettim.
Teşekkürler.

arkadaşlar Chıp boot sorunlu gerekli işlemi yapmıyor otomatik açılmıyor cd

arkadaşlar chıpin verdiği tarifi aynen uygulayın fakat kendi cd nizin ön yükleme kaydını alın chıpin verdiği bootu kullanmayın cunkü boot hatalı

CHIP Boot denendi ve sorunsuz çalışıyor.

Linux altında bunu yapmanın bir yolu var mı peki bir bilginiz var mı? nLite'ın Linux sürümü mevcut değil sanırım?

Pardon ama SP3'ü CD'lerine ekleyenler hangisine ekliyorlar? 3 TL'ye aldıkları XP mi yoksa Notebook alırken kendilerine verilen recovery CD'si mi :(

Arkadaşlar bende böyle bi uyarı çıkıyo ne yapmam gerek sorun ne anlayamadım.
---------------------------
Service Pack 3 Kur
---------------------------
Bu Service Pack, Yazılım Güncelleştirmeleri'nin de tümleştirildiği hedefle tümleştirilemez.

Desteklenen tümleştirme senaryoları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için Service Pack belgelerine başvurun.
---------------------------
Tamam
---------------------------

çok teşekkürler gerekli ve anlaşılır bir makale yazmışsınız...

Arkadaşlar az önce indirimini tamamladığım win xp sp3 ü normal boş bir cd'ye yazdıramazmıyom (format cd'si olarak)???

ben 2,5 tl ye alıyorum:xD bu arada bildiğime göre windows xp cdsini pc kaydetmek gerekiyor önce

bnde cd ye yazdırıyorum inş sorun çıkmaz :D

açıklamalardaki gibi aynen yaptım ancak format atmaya başladığımda dosyaları yukledikten sonra harddisk bulunamadı diyor. setupdd.sys hatası falan.neden kaynaklanıyor acaba

XP CD'sini bilgisayarıma kopyalarken Driver bilmemnesi kopyalanamadı diye hata verip kopyalama işlemi sonlandırılıyor??

bende sistem diski olan bölüm yok.. cok canım sıkıldı yapamadım.öfffffffffff

bende sistem diski olan bölüm yok.. cok canım sıkıldı yapamadım.öfffffffffff

hiç yapan yokmu varsa yaxsın bizde deneyelim lütfen

chip onlinedeki gibi dikkatlice okuyup uygulanırsa çok güzel olur çünkü bende olmuyor diye çok yakındım,ama dikkatli yaparsan oluyor.önce nliteyi indir bilgisayarına kur,daha sonra isobuster1.9u indir bilgisayarına kur bunlar neişe yarayacak diye sorma bunlar senin elin ayağın. Nlite xpsp2licdyi sp3çe entegre etmek için kullanılır,isbuster ise önyükleme kaydını çıkartmak için kullanılır, nero7.0.5.4 enaz ama nero8.3.6.0şı kullan ben yaptım oldu

ben yaptım bde kendi pc driverlarımıda yükledim artık driverleri ve istediğim progrmları kendisi yüklüyor winrar winamp photoshop msn 2009 ve sayamadığım çok programı yükledim süper bişi bu

yukardaki işlemi yapıpta neroyla cdye aktarırken sistem kalıp dosyasından ötürü sorun yaşayan arkadaşlar ne kadar uraşırsanız uraşın yukarda anlatılanla xp cdsi yapamazsınız ben harfiyen uyguladım 7 cd heba ettim ama olmadı sonra nLite programının içinde birşey dikkatimi çekti ve çok kısa ve güzel bi yöntem gördüm

nLite programına kadar yukarda anlatılanları yapın nLiteyle sp3 entegre edin entegre etmek için girdiğiniz nLite programının altalta yazılmış olan entegre sil kur oluştur bölümünden oluşturun karşısındaki açılabilir iso yu işaretleyip devam diyin ve orda iso oluşturu göreceksiniz iso oluştura basıp kaydedeceğiniz yeri belirleyin sonra oluşturun
şimdi elinizde yukarda bahsedilen isobuster ile uraşıpta hep bozuk çıkardığınız dosya yerine kendinizin oluşturduğu ve tertemiz bir isonuz oldu

şimdi işin inceliği burda oluşturduğunuz o dosyanın üstüne gelip sağ tıkayıp birlikte aç diyip neroyla dosyayı çalıştırın ve yukarda anlatılan gibi bir şey yapmaya kalkmayın sakın sadece neroyla çalıştırın karşınıza çıkan bölümden sadece yazım hızını 16x (2.400 KB/s) yapın başka bir işlem yapmadan yazdır diyip kopyalanmasını bekleyin

yeni xp cd niz kullanıma hazır ben böyle yaptım ve oldu çokta güzel oldu arkadaşlara bi tavsiye nLite yi biraz karıştırın çok güzel şeyler oluşturabiliyorsunuz

ntldr hatası çıkmasının sebebi nedir? nası çözebilirim bu sorunu? bilen varsa lütfen bi yardım etsin

nlite son sürü ile sp2 li xp cd mi sp3 entger ediyorum ve ie6 oldugu için onuda ie8 entegre etmek istiyorum ama hata veriyor komutların oldugu bir sayfa geliyor ne yapmalıyım... yardımcı olursanız sevirim.

teşekkürler hayatımı kurtardınız

peki sürücüleri ekleyebilmek için nasıl yapacığız

adobe reader 9 türkçe setupler nlite nasıl veriler eklemek istiyorum nasıl yapacagım bir yardım edermisiniz

yha şu nero nun 8.3.6.0 ( şu resimdeki gibi olan) nero nun linki varmı bi türlü bulamadım diyer sürümlerinde ön yüklemeyii bulamadım yardmm

nero smart 6.6.0.3 de yaptım bişeyler ama bakalım yazıcakmı 8. bilmem ne dediğini internetten buldum ama indiremedim .s neyse artık olursa kendimi tebrik edicem kullandığım nero 2004 de çıkmışda :D

Nero Multimedia Suit 10'u yükledim. Burada anlatılanların hepsini yaptım ama yazım için seçmiş olduğunuz cd uygun değil gibi bişeyler yazıyo her seferinde ve cd'ye bir türlü atamadım. Bu konudaki ayarlamalar hakkında bilgisi olan birisi yardımcı olursa çok sevinirim...teşekkürler

Kardeşim sağolun emeğinize sağlık yaptım ama benimki 2008 yerine 2002 oldu. Neden acaba?

arkadaşlar nlite bütün işlkemi yapıyor siz sadece yapılan kalıbı cd yaz dırıyonuz olay bu yani ben yaptım ama sp3 benim icin ideal degil.ama bide şöyle bişey var ben ce kurulum cd yaparken siz video izleseniz ii olur cünkü görüntüye bakılırısa bileniniz yok

bende yaptım ama büyüklüğü 800 MB 'den büyük oldu

SP 2 iyi ama malesef destek bitti... :S

ya yazdırdıktan sonra kalıp dosyasına gıt dıon ya yazıdrdık artık gıttım bu dısın ustune bıda bu yapılamz dıo senı nyapıcagın ısede sanada

Çok teşekkürler açıklamalar için. gayet güzel anlatmışsınız. Çok faydası oldu benim için. iyi çalışmalar dilerim.

Elimde bilgisayarımla gelen lisanslı XP SP2 diskim vardı. İçerisine donanımıma ait sürücüleri entegre etmiş olacaklar ki, windows kurulduğunda sürücüler de yüklenmiş oluyordu. Yukarıda anlatılan yöntemle SP3 diski elde ettim ve bu diskle kurulum yaptım. Windows XP SP3 sorunsuz yüklendi ancak sürücülerim yüklenmedi. Çözümünü birileri paylaşırsa minnettar kalırım. Anlatım için yine de teşekkürler. Standart XP diskleri için uygulanabilecek bir yöntem.

Elimde bilgisayarımla gelen lisanslı XP SP2 diskim vardı. İçerisine donanımıma ait sürücüleri entegre etmiş olacaklar ki, windows kurulduğunda sürücüler de yüklenmiş oluyordu. Yukarıda anlatılan yöntemle SP3 diski elde ettim ve bu diskle kurulum yaptım. Windows XP SP3 sorunsuz yüklendi ancak sürücülerim yüklenmedi. Çözümünü birileri paylaşırsa minnettar kalırım. Anlatım için yine de teşekkürler. Standart XP diskleri için uygulanabilecek bir yöntem.

bu bildiğimiz sp3 format cdsi mi ?

merhaba bana yardımcı olun şimdi ben bu cd yi çektim nero lite 8 den ama cd yi açyorum içi boş gözüküyor

Net framework u yüklemelisin galiba inndir den bula bilirsin kolay gelsin

Selam. Öncelikle paylaşım için teşekkürler.Elimde sp2li windows xp professional bulunuyordu sizin anlattığınız yöntemle sp3 lü yaptım. Isobuster olmadığı için var olan XP CD'si üzerindeki ön yükleme kaydını alamadım.Sunduğunuz diğer alternatif linkide kaldırıldığı için ( İsterseniz doğrudan buradan gerekli dosyayı (2 KB) indirebilirsiniz ) cd yi tamamlayamadım. Bu konuda yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim .

http://forjest.blogspot.com/2013/02/windows-xp-sp3-professionel-2013-tr-iso.html ya arkadaş al link burdan iso indir ımgburn ile cd ye yaz oldu bitti

Hocam Ben Aynılarını yapıyorum Programımda FuL Ama Yazdır Dediğim Zaman KuLLanıcı Tarafından ipTaL EdiLdi Diye bir Hata Veriyor .

Windows Xp Sp3 kendisi entegre olma özelliğine sahip

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play