Tesla Cybertruck'ın gerçek hayattaki menzili, Musk'ın vaadinin çok gerisinde kaldı

Her ne kadar Elon Musk Cybertruck'ı tanıtırken 515 kilometrelik bir menzilden bahsetmiş olsa da, aracı satın alanlar, gerçek hayatta bu menzilin çok gerisinde bir menzille karşılaşmanın hayal kırıklığını yaşıyor.

Cybertruck'ın gerçek hayattaki menzili, Musk'ın vaadinin çok gerisinde kaldı

Tesla Cybertruck birkaç aydır aktif olarak yollarda geziyor. Elektrikli araç resmi olarak Kasım 2023’ün sonunda piyasaya sürüldü ve ilk birkaç müşteri uzun zamandır beklenen araca sahip oldu. Dolayısıyla Cybertruck'ın gerçek hayat menzili ile ilgili haberler de ortaya çıkmaya başlıyor ve ilk değerlendirmeler pek iyi gözükmüyor.

Inside EVs tarafından bildirildiği üzere, bir Cybertruck sahibi elektrikli aracı halihazırda 16.000 km'den fazla sürdüğünü ve tam şarjla ortalama 330 km menzile zor ulaştığını gördü. Araç, %80 şarjla ise ortalama 260 km menzile ancak ulaşabiliyordu.

Cybertruck sahibi menzil konusunda hayal kırıklığına uğramış olsa da, araç hakkında bazı iyi sözler de söyledi. Araç sahibi, sürüşün “bir rüya gibi“ olduğunu söylüyor ve ses sistemi, yol tutuşu, koltuklar, hızlanma ve bagajı hakkında olumlu cümleler kuruyor.

Sahibinin hoşlanmadığı şeylerin arasında şarj hızları, yol gürültüsü (görünüşe göre Cybertruck, Tesla’nın diğer araçlarıyla karşılaştırıldığında daha fazla ses alıyor) ve metalin çok fazla parmak izi tutması var.

Yine de aracı farklı koşullarda kullanan ve farklı sürüş davranışlarına sahip olan diğer sürücülerin farklı menzillere ulaşacağı rahatlıkla söylenebilir. Örneğin Out of Spec Motoring’den Kyle Conner, kendi testinde 410 kilometreye ulaştığını söylüyor. Elbette bu mesafe, her şekilde Tesla’nın reklamını yaptığı 515 kilometrelik menzilden halen çok uzakta.