Tesla İflas Etti. Ama Sonra İşler Değişti!

Elon Musk, Tesla'nın iflas edeceğine dair söylentileri onayladı. Ama işin içinden başka iş çıktı...

  • Levent Öztürk

1 Nisan tarihinde yayımlanan hemen her habere şüphe ile yaklaşmakta fayda var ve şakalarıyla ün kazanan Elon Musk söz konusu olduğunda bu durum daha da doğru oluyor.

Musk, 1 Nisan gününün erken saatlerinde gönderdiği gizemli bir tweet ("Önemli haberler birkaç saat içerisinde...") ile takipçilerini beklenti ile doldurmaya başladı. Daha sonra da gönderdiği seri tweetler ile elektrikli araba firması Tesla'nın "son dakikada toplu Paskalya Yumurtası satışı" çabalarına rağmen iflas ettiğini söyledi. Tahmin edebileceğiniz gibi Musk'ın bu seferki hedefi, son zamanlarda çıkan iflas söylentileriydi. Tabii ki Musk'ın bu haber için seçtiği tarih ve "Paskalya Yumurtası satışı" ile "Bölüm 14 buçuk" iflası duyurusu şaka alarmlarının çalması için yeterliydi.

Eğer şakanın gerçekliğinden halen emin değilseniz, Musk'ın gönderdiği son tweet'in bütün şüpheleri ortadan kaldırdığı rahatlıkla söylenebilir. Bu son tweet'te Musk, üstünde "Bankwupt!" (iflas eden kişi anlamına gelen "Bankrupt" kelimesinin daha "sevimli" bir şekli) yazan bir karton parçası ile bir Tesla Model 3'ün yanında sızmış olarak gözüküyordu.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play