"Uçan kutucuklar" böyle olabilirdi!

Nokia'nın Microsoft tarafından iptal edilen Lumia'sı, bu ilginç işlevi de beraberinde götürdü!

Windows Phone'un uçan kutucukları böyle olabilirdi
İptal edilen McLaren (sağda) bir iPhone 6'yla yan yana

Microsoft'un Nokia'yı 7,2 milyar dolar karşılığında satın almasının üzerinden çok geçmeden, Nokia'nın amiral gemisi olmaya hazırlanan McLaren iptal edilmişti.

2014'ün ortalarında üretiminden vazgeçilen "Coldfinger" kod adlı McLaren'in "3D dokunmatik" teknolojisiyle gelmesi bekleniyordu. Cihaz, Nokia 1020'nin yerini dolduracaktı. Bugüne kadar hiç görme şansı bulmadığımız McLaren, WindowsBlogItalia'nın eline geçirdiği belgeler sayesinde ilk defa ortaya çıktı.

Sızan belgelerde giriş ekranını daha fazla bilgi göstermek üzere "patlatarak" ekrana yayan "Flyout Tile" gezinti işlevi görünüyor. McLaren, Microsoft tarafından iptal edilmiş olmasaydı geliştiriciler, 3D dokunmatik teknolojisini uygulamalarında kullanma şansı bulacaklardı.

Flyout'un sergilendiği yukarıdaki ekran görüntülerinde bir kişinin bilgileri ve kişiyle ilgili diğer uygulamalardan alınan bilgiler gösteriliyor. Aşağıdaki ekran görüntüsünde ise geliştiricilere hangi alt-kutucuğun hangi işlevler için kullanılabileceği anlatılıyor.

Microsoft'un 3D dokunmatik işlevini gelecekteki telefonlarda kullanmayı planlayıp planlamadığı bilinmiyor. Windows 10'da böyle bir işlevle karşılaşma ihtimalimiz var, ancak tek sorun şimdiye kadar işlevin geleceğine dair bir ipucunun ortaya çıkmamış olması.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

bu Microsoft harbiden mal bu tip Nokia menşeli teknolojileri kenara atarak kendi ipini çekiyor

Sıkıcı kutucuklar çok keyifli ve eğlenceli olurmuş eğer gerçekleşseydi

Ah Nokia bıraktın bizi üşüyoruz reis :)

Kutu kutu pense

böyle olsa tadından yenmez di ha

Yalnız bu eski nokia'nın projesi değil şu anki microsoftun yürüttüğü bir proje yanlış haber yapmayalım.

2016 yı sabırla bekliyoruz nokia hortlayacak

yazın tanıtılacak microsoftun amiral gemi telefonunu merak ediyorum..özellikle lumia 1020nin yerine telefon çıkarırlarsa kesin alırım isterse 3000 tl olsun..uygulamayı tabletlede hallederim

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir