UFO hacker'ı son kumarını oynuyor

UFO davasında son perde: UFO hacker'ı Mckinnon ABD'den kurtulmak için son kumarını oynuyor.

UFO hacker'ı son kumarını oynuyor
McKinnon'ın son umudu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi.

Pentagon'un sistemlerine girdiği için başı dertten kurtulmayan İngiliz hacker Gary McKinnon'un Amerika'ya teslimi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından değerlendiriliyor. Mahkeme kararını verene kadar McKinnon Amerika'ya teslim edilmeyecek.

Temyiz başvurusu İngiliz mahkemelerince reddedilen McKinnon, çareyi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurmakta bulmuştu. McKinnon'un avukatları, Amerikan mercilerinin McKinnon'un yargılanmak üzere İngiltere'de Amerika'ya teslim edilmesi için güç kullandığını ve McKinnon'un Amerika'da askeri mahkemelerce yargılanma tehlikesinin bulunduğunu iddia ediyor.

Avukatlık şirketi Kaim Todner'den yapılan açıklamaya göre Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi McKinnon'un teslimini 28 Ağustos'a kadar erteledi. Mahkeme bu süre içinde McKinnon'un temyiz başvurusunu değerlendirecek.

42 yaşındaki İngiliz hacker 2001 ve 2002 yıllarında Amerikan hükümetinin 97 bilgisayar sistemine girmekle ve New Jersey Donanma Silahları Merkezi'ni bir hafta boyunca sistem dışı bırakmakla suçlanıyor. McKinnon sistemlere izinsiz giriş yaptığını kabul ederken, sistemlere herhangi bir zarar vermediğini iddia ediyor. Hacker amacının Amerikan hükümetinin UFO'lar hakkında sakladığı dokümanlara ulaşmak olduğunu söylüyor.

Eğer McKinnon Amerika'ya teslim edilirse 60 yıla kadar hapis cezası tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Helal lan bu adamı seviyorum ;) inş başına bişi gelmez

bende bu adamı tuttum :))

aradım taradım bu adamın bankalara fln bi zararı dokunmamış, ya da bilinmiyor :) diyeceğim şu, her ne kadar izinsiz olarak girmesi hoş olmasa da amerikanın tüm dünya milletlerinin öğrenmesinde fayda gördüğüm belgeleri yayımlamaması bence hiç hoş değil. adam para çalmamış, dolandırıcılık yapmamış.. ayrıca neden amerikan ordusunun sistemi yeterli kadar güvenli değil? bence bu adamı hapse atmamalılar, atacaklarını sanmıyorum.. elbet kendi çıkarları için kullanırlar.. kendi sistemlerine girebiliyorsa, diğer ülkelerin sistemlerine rahatça girebilecektir.. neden kullanmasınki bu fırsatı ;)

simdi bu adamin yerinde olsam amerikaya teslim karari ciktigi an,o eristigi gizli dosyalari , butun belgeleri halka dagitirim internet yoluyla.benim bildigim kadariyla adam kimseyle paylasmamis bu bilgileri.madem ona ragmen 60 yil ceza,dagitsin butun dunyaya....

Eğer Amerika'ya verilirse bulduğu tüm dosyaları dağıtsın. Zaten 40 yaşında, büyük ihtimal 60 yıllık cezasının bitişini göremez. En iyisi tüm bilgileri dağıtsın. En azından aldığı cezaya değer.

bu adamı degerlendirsinler ABD kamu hizmeti cezası var yani çalıştırılsın çok iyi hacker işlerine yarar

Zaten sistemdeyken yakalanmis yani elinde 2-3 fotodan fazlasi yoktur.Resminden belli kacik bu :D

zavvallı adam herkes onun gibi hacker olmak ister ama o biraz fazla
hack yapmış ):

hukukta suçun işlendiği ülkede cezalandırılması diye birşey yokmuydu? eşşek kadar ingiltere nasıl teslim eder bu adamı ya.

(TÜRKİYENİN ELİNDE BÖYLE 10 TANE ADAM OLSA DEĞİL AMERİKA DÜNYA SIRTIMIZI YERE GETİREMEZ!!!!!!!!)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir