Utube'dan Youtube'a dava

Popüler video sitesi ile karıştırılmaktan bıkan boru firması dava açmaya karar verdi

Universal Tube & Rollform Equipment firması web sayfasının www.youtube.com sitesi ile karıştırılmasından o kadar çok sıkılmış olacak ki dava açmaya karar verdi. Youtube ziyaretçilerinden kurtulabilmek için siteyi 5 kez taşımak zorunda kaldıklarını söyleyen Universal Tube'un sahibi Ralph Girkins, yapılan harcamaların ve yanlışlıkla gelen Youtube kullanıcıları yüzünden siteye ulaşamayan gerçek müşterilerinden dolayı oluşan kaybın telafisini istediklerini söyledi. Son zamanlardaki gelişmelerden dolayı bu açıklamayı yapmak zorunda kaldığını da sözlerine ekledi.

Mahmut Karslıoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

güzel bir reklam sitelerinin taşımak zorunda kalmış bedava reklam yapılıyor. daha ne istiyorlar. Dava açmaları gündeme oturmalarına neden oldu. onlar için reklamın reklamı mantığı.

Saçma, sonuçta bu sadece ingilizcede "yu" diye okunuyor, böyle bir davayı kazanacaklarını sanmıyorum, ki bunu da hiç anlamış değilim, Microsoft'da Lindows isimli Linux'e dava açmıştı.

boru markanın simini değişsin

Böyle bir davayı kazanamayacak olsalar da... ( 5 kez siteyi taşımışlarsa kazanma ihtimalleri var )
Utube haklı olabilir.

Aynen, bencede saçma. Hadi Lindows windows ve linuz isimlerinin ortak kullanımından doğmuş bi marka olarak kısmen taklit var diye haklı görülebilir microsoft. Ama Youtube bi boru sitesini taklit edecek değil herhalde. ilk girişte bi boru resmiyle karşılaşan kullanıcının siteden çıkması, anladıktan sonra 2 saniyeyi geçmez haliyle çok bi bandwith sorunu olmaz sonuçta download durumu yok, kısmi meşguliyet var. Evet belki kısmi zarara uğramış olabilirler ama benim düşüncem reklam yapma ve ne koparırsan mantığı var bu olayda.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir