Uzay'dan büyüleyici bir kare daha!

Venüs, Dünya, Jüpiter ve Ay'ın yan yana geldiği anda çekilen bu kare, eminiz sizi de büyüleyecek!

Uzay'dan büyüleyici bir kare daha!

Son dönemde uzayla ilgili büyük hareketlik yaşanıyor. İnsanlık tarihinde bir kuyruklu yıldıza inişin henüz gerçekleştiği dönemde, elbette tüm gözlerin gökyüzüne yükselmesi de algıda seçiciliğimizi tetikliyor. Geçtiğimiz günlerde de tam 9 yıllık serüvenini tamamlayan New Horizons uzay aracı Pluton'a varmış ve şimdiye kadarki en yakın mesafeye ulaşmasıyla heyecanı bir kat daha arttırmıştı.

Uzayla bu kadar ilgili olduğumuz dönemde, ISS'te (Uluslararası Uzay İstasyonu) görev yapmakta olan astronotların gönderileri de ilgi odağı elbette. Geçtiğimiz gün gezegenlerin yan yana dizilmesinin ardından ortaya çıkan bu fotoğraf, ISS astronotlarından Scott Kelly tarafından çekilmiş. Fotoğrafta Venüs, Dünya, Jüpiter ve Ay yan yana aynı karede görünüyor.

Scott Kelly tarafından ISS'teki 114'üncü gününde atılan tweet şöyle:

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Ben şahsen inanmıyorum

Müthiş bir fotoğraf :)

"Geçtiğimiz günlerde de tam 9 yıllık serüvenini tamamlayan New Horizons uzay aracı Pluton'a varmış ve şimdiye kadarki en yakın mesafeye ulaşmasıyla heyecanı bir kat daha arttırmıştı. " En uzak mesafe olmasın :)

@05 Ağustos 2015 09:09 şimdiye kadarki en uzak mesafe voyager 2 nin gittiği yerdir plutona en yakın mesafe denmek istenmiş.

Uzayda hayat vardır. Hayat olmazsa zaten evren olmazdı. Kategorileştirirsek sadece Dünyada insanın yaşayacağı hayat vardır. Uzayın diğer yerlerinde de kendine göre bir hayat vardır.

Güzel wallpaper olur bundan.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir