Windows 10 baskısında geri adım!

Microsoft, kafaları karıştıran, bazen çileden çıkaran Windows 10'a yükseltin ısrarında nihayet geri adım atmak zorunda kaldı!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft, sonunda geri adım attı!

Microsoft, neredeyse tam bir senedir Windows 10'u ücretsiz olarak dağıtıyor. Firma, bunu yaparken izlediği sert yükseltme politikasından dolayı sayısız eleştiri aldı ve henüz kaybettiği davanın ardından sonunda geri adım atmış görünüyor.

Microsoft'un yenilediği "Windows 10'u Alın" uygulaması, Windows 10 teklifini reddetmeyi daha kolay bir hale getiriyor. Yukarıdaki ekran görüntüsüne görebileceğiniz üzere teklifi kabul etme, erteleme ve reddetme seçenekleri açıkça görünüyor. Microsoft'tan Terry Myerson, The Verge'e yaptığı bir açıklamada konu hakkında şunları söyledi:

"Windows 10 için yeni yükseltme deneyimini sunmaya başladığımızdan bu yana, bazı değerli müşterilerimizin bu deneyimi kafa karıştırıcı bulduğuna dair geri bildirimler aldık. Bu geri bildirimleri değerlendirip gereğini yerine getirmek üzere çok çalıştık. Daha açık seçenekler sunan yeni yükseltme deneyimini bu hafta sizlere sunmaya başlıyoruz."

Microsoft'un ücretsiz Windows 10 teklifi 29 Temmuz'da sona erecek. Firma daha önceki bir açıklamasında bu tarihten sonra Windows 10'a geçişlerin ücretli olacağını söylemişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Adamin laptop eski sen buna windows 10 geçirmeye zorluyorsun sonrada geçince bu laptop bu windows 10 kaldiramiyor.acikcasi adam laptopunu kullanir haldeyken kullanamaz hale geçiyor.adamlarin kizmasi cok normal bence windows a benim düşüncem bu.

Yeni işletim sistemi çıkarmasınlar başka bir şey istemiyoruz. "Kullanıcıların Son Düşüncesi Bu Yönde"

biraz evvel banada geldi ayin 4 e kadar sure veriyorlarmis neymis yuklemem gerekliymis, bende guncelleme ayaralrina girdim ,,otomatik guncelleme kapat" dedim, hadi bakalim guncellesinler

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost