Windows 10 İçin Bir Dönem Kapanıyor: 32-bit Windows 10'a Veda Zamanı

Microsoft, yeni PC'lerde neredeyse hiç kullanılmayan 32-bit Windows 10'u yavaşça ortadan kaldırmaya başlıyor.

32-bit Windows 10'a Veda Süreci Başlıyor

Microsoft, Windows 10'un 32-bit sürümüne verdiği desteği geri çekmeye hazırlanıyor. Uzun bir zaman alacak bu süreç, ilk olarak yeni PC'ler için OEM'lere 32-bit Windows 10'un sunulmamasıyla başlayacak. Bu değişiklik, firmanın "Minimum Donanım Gereksinimleri" belgelerinde belirtiliyor.

Değişiklik, şu anki bilgisayarları etkilemeyecek ve Microsoft, diğer kanallardan 32-bit yapıları sunmaya devam edecek. Yani Windows 10'un 32-bit kurulum medyasını satın alabileceksiniz, ancak bunun hangi tarihe kadar olacağı belli değil.

Bugün satın aldığınız PC'lerin neredeyse tamamı, 64-bit işlemci kullanıyor. Yeni 32-bit PC'lere ise herhangi bir ihtiyaç olmadığı söylenebilir. Microsoft'un bu adımı, 32-bit cihazları tamamen ortadan kaldırmaya yönelik bir hamle olması açısından önemli.

Bilgisayarınız 32-bit ise hiç endişe etmenize gerek yok, muhtemelen gelecekte de bir sorun yaşamayacaksınız. Bu PC'ler, muhtemelen destek süresi içerisinde yaşamlarını sürdürecekler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

yahu programdosyalarımx86= 79gb programfiles =1.4 gb kim 64 biti kullanıyorki ben anlamadım

Majör Linux Dağıtımları bile 32 Bit'i desteklemiyor. Bazılarının 32 Bit'i var ama kullanmak istemezsiniz. Her geçen gün teknoloji gelişiyor. 32 Bit'in devri kapandı...

32bit 10 pro olan pc bozuldu 7-8 64bit oluyordu 8.1 ve 10 64bit olmuyordu pentium d 820 nedeniydi...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play